Program

SREDA, 25. MAJ

Prolog 67. Sterijinog pozorja

19.00 časova / Scenska laboratorija
„Borislav Gvojić”, Fakultet tehničkih nauka
(prizemlje), Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad“
PREDAVANJE: ČEMU UMETNOST SLUŽI DANAS?
Gost: Slobodan Unkovski
Odsek za umetnost i dizajn, Departman za arhitekturu i urbanizam Fakulteta tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu; Sterijino pozorje

ČETVRTAK, 26. MAJ

19.00 časova / SNP, donji foaje Scene „Jovan Đorđević“
OTVARANJE 17. IZLOŽBE POZORIŠNOG PLAKATA I
GRAFIČKOG OBLIKOVANJE I URUČENJE NAGRADA

20.00 časova / SNP, Scena „Jovan Đorđević“
SVEČANO OTVARANJE FESTIVALA
Beseda: MIODRAG TABAČKI

Van konkuencije –festivalska premijera
MILEVA

Tekst: Milena Bogavac, Olga Dimitrijević, Tijana
Grumić, Vedrana Božinović, Vedrana Klepica
Režija: Anica Tomić
Fondacija „Novi Sad – Evropska prestonica kulture“ / Narodno pozorište Sombor / Sterijino pozorje

PETAK, 27. MAJ

11.00 časova / Predstava van konkurencijea
OKRUGLI STO: MILEVA

12.30 časova / SNP, Kamerna scena“
PROJEKAT MILEVA
Colectivo Homónimo (Čile)

15.00 i 17.00 časova  / SNP, Kamerna scena
JAVNO ČITANJE RADOVA STUDENATA DRAMATURGIJE AKADEMIJE UMETNOSTI NOVI SAD

18.30 časova  / SNP, donji foaje Scene „Pera Dobrinović“
OTVARANJE IZLOŽBE POZORIŠNE FOTOGRAFIJE „OKO DUŠE” SRĐANA DOROŠKOG

19.00 časova / SNP, Scena „Pera Dobrinović“
TAKMIČARSKA SELEKCIJA
KOD VEČITE SLAVINE
Tekst: Momčilo Nastasijević
Režija: Sonja Petrović
Srpsko narodno pozorište Novi Sad i Centar za razvoj
vizuelne kulture Novi Sad

21.00 čas / SNP, Scena „Jovan Đorđević“
Međunarodni program „Krugovi”
USIDRENE
Tekst: Elvis Bošnjak
Režija: Anastasija Jankovska
HNK Split/ GDK Gavela/ HNK Zadar 

SUBOTA, 28. MAJ

10.00 časova / SNP, gornji foaje Scene „Jovan Đorđević“
SCENA, MASKA, KOSTIM, LUTKA
Otvaranje izložbe, uručenje nagrada
Organizator: Centar za likovno obrazovanje dece i
omladine Vojvodine

11.00 časova / Međunarodna selekcija „Krugovi“
OKRUGLI STO: USIDRENE

12.00 časova / Takmičarska selekcija
OKRUGLI STO: KOD VEČITE SLAVINE 

17.30 časova / SNP, Kamerna scena“
Pozorje mladih
VILIJAM ŠEKSPIR: UKROĆENA GOROPAD
Fakultet dramskih i filmskih umjetnosti Univerziteta „Sinergija“ Bijeljina (Republika Srpska, Bosna i Hercegovina)

18.00 časova / Šok koridor (Pasaž Zmaj Jovine 22)
MIKROREZOVI
Otvaranje izložbe kostima studenata master studija
Scenske arhitekture i dizajna
Organizatori: Odsek za umetnost i dizajn, Departman za arhitekturu i urbanizam Fakulteta tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu; Multimedijalni centar „Led art”

19.00 časova / SNP Scena „Pera Dobrinović“
IZBIRAČICA
Tekst: Kosta Trifković
Režija: Iva Milošević
Narodno pozorište/Narodno kazalište/Népszínház Subotica

20.00 časova / Akademija umetnosti Novi Sad
(Đure Jakšića 7)
Pozorje mladih
PREMA KOMADU DUŠANA KOVAČEVIĆA MARATONCI TRČE
POČASNI KRUG: PORODICA TOPALOVIĆ
Akademija umetnosti Novi Sad, Klasa glume na srpskom jeziku

21.00 čas/ SNP, Scena „Jovan Đorđević“
Međunarodni program KRUGOVI
JA SAM ONA KOJA NISAM
Tekst: Mate Matišić
Režija: Paolo Mađeli
Zagrebačko kazalište mladih (Hrvatska) 

NEDELJA, 29. MAJ

11.00 časova / Međunarodna selekcija „Krugovi“
OKRUGLI STO: JA SAM ONA KOJA NISAM

12.00 časova / Takmičarska selekcija
OKRUGLI STO: IZBIRAČICA

15.00 časova / Kulturni centar Novog Sada
(Katolička porta 5)
Pozorje mladih
JUDŽIN O’NIL: ANA KRISTI
ARTUR MILER: KOJA ĆE GOSPOĐA FELT DOĆI NA DORUČAK?
Fakultet dramskih umetnosti Beograd

17.30 časova / SNP, gornji foaje Scene „Pera Dobrinović“
DANI KNJIGE
Promocija pozorišnih izdanja

18.00 časova / SNP, Kamerna scena
Pozorje mladih
TENESI VILIJAMS: MAČKA NA VRUĆEM LIMENOM KROVU
Akademija za umjetnost i kulturu Osijek (Hrvatska)

19.00 časova / Novosadsko pozorište
FLEKE
Tekst: Tijana Grumić
Režija: Jug Đorđević
Kraljevačko pozorište

21.00 čas / SNP Scena „Pera Dobrinović“
Međunarodni program KRUGOVI
MY NAME IS GORAN STEFANOVSKI
Režija: Branislav Mićunović
Dramski teatar Skoplje

21.00 časova / Kulturni centar Novog Sada
(Katolička porta 5)
Pozorje mladih
SKICE ZA LIK
Fakultet dramskih umetnosti Beograd

PONEDELJAK, 30. MAJ

11.00 časova / Međunarodna selekcija „Krugovi“
OKRUGLI STO: MY NAME IS GORAN STEFANOVSKI

12.00 časova / Takmičarska selekcija
OKRUGLI STO: FLEKE

14.00 časova / Kulturni centar Novog Sada
(Katolička porta 5)
Pozorje mladih
PREMA EURIPIDU: MEDEJA
Akademija umetnosti Beograd

17.30 časova / SNP, gornji foaje Scene „Pera Dobrinović“
DANI KNJIGE
Promocija pozorišnih izdanja

19.00 časova / SNP, Scena „Pera Dobrinović“
PROTEKCIJA
Tekst: Branislav Nušić
Režija: Kokan Mladenović
Narodno pozorište Sarajevo (Bosna i Hercegovina)

19.30 časova / Kulturni centar Novog Sada
(Katolička porta 5)
Pozorje mladih
MILENA MARKOVIĆ: BROD ZA LUTKE
Akademija umetnosti Beograd

19.30 časova / Akademija umetnosti Novi Sad
(Đure Jakšića 7)
Pozorje mladih
VILIJAM ŠEKSPIR: SAN LETNJE NOĆI
Akademija umetnosti Novi Sad, Klasa glume na mađarskom jeziku

21.30 časova/ SNP, Scena „Jovan Đorđević“
POSLEDNJE DEVOJČICE
(publika je na sceni)
Tekst: Maja Pelević
Režija: Kokan Mladenović
Pozorište „Deže Kostolanji“/Kosztolányi Dezső Színház Subotica

UTORAK, 31. MAJ

11.00 časova / Takmičarska selekcija
OKRUGLI STO: PROTEKCIJA

12.00 časova / Takmičarska selekcija
OKRUGLI STO: POSLEDNJE DEVOJČICE

17.30 časova / SNP, gornji foaje Scene „Pera Dobrinović“
DANI KNJIGE
Promocija pozorišnih izdanja

18.00 časova / SNP, Kamerna scena
Pozorje mladih
LJUDMILA RAZUMOVSKA: DRAGA NAŠA JELENA
Akademija umjetnosti Banja Luka (Republika Srpska,
Bosna i Hercegovina)

19.00 časova / Novosadsko pozorište
BLUDNI DANI KURATOG DŽONIJA
Prema istoimenom romanu Filipa Grujića
Režija: Jovana Tomić
Novosadsko pozorište/Újvidéki Színház
i Sterijino pozorje Novi Sad

20.00 časova / Kulturni centar Novog Sada
(Katolička porta 5)
Pozorje mladih
ĐAKOMO PUČINI: SESTRA ANĐELIKA
Fakultet muzičke umetnosti Beograd

21.00 čas / SNP, Scena „Jovan Đorđević“
ROLERKOSTER
Tekst: Jelena Kajgo
Režija: Milica Kralj

SREDA, 1. JUN

11.00 časova / Takmičarska selekcija
OKRUGLI STO: ROLERKOSTER

12.00 časova / Takmičarska selekcija
OKRUGLI STO: BLUDNI DANI KURATOG DŽONIJA

17.00 časova / Kulturni centar Novog Sada
(Katolička porta 5)
Pozorje mladih
VILIJAM ŠEKSPIR: RIČARD III
VILIJAM ŠEKSPIR: MAKBET
Fakultet umetnosti Priština-Zvečan

19.00 časova / Novosadsko pozorište
BLUDNI DANI KURATOG DŽONIJA / repriza
Prema istoimenom romanu Filipa Grujića
Režija: Jovana Tomić
Novosadsko pozorište/Újvidéki Színház i
Sterijino pozorje Novi Sad

19.00 časova / SNP, Kamerna scena
Pozorje mladih
MAKSIM GORKI: DJECA SUNCA
Akademija umjetnosti Banja Luka
(Republika Srpska, Bosna i Hercegovina)

19.30 časova / Narodno pozorište Beograd
GODINE VRANA
Tekst i režija: Siniša Kovačević
Narodno pozorište Beograd
(predstava se igra na matičnoj sceni)

ČETVRTAK, 2. JUN

11.00 časova / Takmičarska selekcija
OKRUGLI STO: GODINE VRANA

18.00 časova / SNP, Scena „Pera Dobrinović“
Van konkurencije
AJDUCI
Tekst: Jovan Sterija Popović
Režija: Anđelka Nikolić
Narodno pozorište Priština sa sedištem u Gračanici
i Sterijino pozorje Novi Sad

18.00 časova / SPENS, ulaz 8
DOKOLICA – jednovečernji događaj; zajednički
umetnički rad studenata 3. godine scenske arhitekture, tehnike i dizajna
Organizator: Odsek za umetnost i dizajn, Departman za arhitekturu i urbanizam Fakulteta tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu

20.00 časova / SNP, Scena „Jovan Đorđević“
ČUDO U ŠARGANU
Tekst: LJubomir Simović
Režija: Jagoš Marković
Jugoslovensko dramsko pozorište Beograd

22.30 časova / Takmičarska selekcija
OKRUGLI STO: ČUDO U ŠARGANU

PETAK, 3. JUN

20.00 časova / SNP, Scena „Pera Dobrinović“
PROGLAŠENJE I URUČENJE STERIJINIH NAGRADA

PREDSTAVA U ČAST NAGRAĐENIH
HRKAČI
Tekst i režija: Nikola Pejaković
Narodno pozorište Republike Srpske Banja Luka
(Republika Srpska, Bosna i Hercegovina)

Organizator zadržava pravo izmene programa