Program
69. Sterijinog pozorja

NEDELJA, 26. MAJ

20.00 časova / SNP, Scena „Jovan Đorđević“
TAKMIČARSKA SELEKCIJA 

BILO JEDNOM U NOVOM SADU

Tekst i režija Andraš Urban
Novosadsko pozorište – Újvidéki Színház

PONEDELJAK, 27. MAJ

20.00 časova / SNP, Scena „Pera Dobrinović“
TAKMIČARSKA SELEKCIJA
MALI RATOVI I KABINE ZARE
Pisac: Vida Davidović
Režija: Ivica Buljan
Dramaturg: Robert Valtl
Koprodukcija Narodnog pozorišta
Republike Srpske, Banja Luka  i Sterijinog pozorja

UTORAK, 28. MAJ

20.00 časova / SNP, Scena „Pera Dobrinović“
Međunarodni program KRUGOVI
MOJI TUŽNI MONSTRUMI
Pisac: Mate Matišić
Reditelj: Vito Taufer
Gradsko dramsko kazalište Gavela, Zagreb (Hrvatska)

SREDA, 29. MAJ

19.00 časova / Novosadsko pozorište
TAKMIČARSKA SELEKCIJA
SIROTA MILEVA IZ BOSNE
U NAŠOJ CIVILIZACIJI GODINE 1878
Tekst Albina Podgradska
Reditelj Anđelka Nikolić
Koprodukcija Narodno pozorište
Subotica / Narodno kazalište / Népszínház;
Dečje pozorište Subotica i
Seoski kulturni centar Markovac

21.00 čas/ SNP, Scena „Jovan Đorđević“
Međunarodni program KRUGOVI
CRVENA VODA
Prema romanu Jurice Pavičića
Dramaturg Ivor Martinić
Reditelj Ivica Buljan
Hrvatsko narodno kazalište Split (Hrvatska)

ČETVRTAK, 30. MAJ

19.00 časova / SNP Scena „Pera Dobrinović“
TAKMIČARSKA SELEKCIJA
KIŠNI DAN U GURLIČU
Pisac: Milan Ramšak Marković
Reditelj: Sebastijan Horvat
Koprodukcija Prešernovo Gledališče Kranj
i Mestno Gledališče Ptuj (Slovenija)

21.30 časova/ SNP, Scena „Jovan Đorđević“
TAKMIČARSKA SELEKCIJA
BROD ZA LUTKE
Pisac: Milena Marković
Reditelj: Kokan Mladenović
Narodno pozorište Bitolj (Severna Makedonija)

PETAK, 31. MAJ

19.00 časova / SNP Scena „Pera Dobrinović“
TAKMIČARSKA SELEKCIJA
KIŠNI DAN U GURLIČU
Pisac: Milan Ramšak Marković
Reditelj: Sebastijan Horvat
Koprodukcija Prešernovo Gledališče Kranj
i Mestno Gledališče Ptuj (Slovenija)

21.30 časova / SNP Scena „Jovan Đorđević“
TAKMIČARSKA SELEKCIJA
REŽIM ISCELJENJA
Pisac Tanja Šljivar
Reditelj Bojan Đorđev
Hrvatsko narodno kazalište Varaždin (Hrvatska)

SUBOTA, 1. JUN

19.00 časova / Novosadsko pozorište
Predstava van konkurencije
KATALIN LADIK DOŽIVLJAVA NERVNI SLOM, DAJE OTKAZ NA MESTO SLUŽBENICE U BANCI I POSTAJE KONCEPTUALNA UMETNICA
Autor i reditelj: Zlatko Paković
Koprodukcija  Pozorišta “Kostolanji Deže”, Subotica i Sterijinog pozorja

21.00 časova / SNP Scena „Pera Dobrinović“
TAKMIČARSKA SELEKCIJA
OČEVI I OCI
Prema romanu Slobodana Selenića
Dramatizacija: Kata Đarmati
Režija: Veljko Mićunović
Narodno pozorište u Beogradu (Srbija)

NEDELJA, 2. JUN

19.00 časova / SNP, Scena „Jovan Đorđević“
Međunarodni program KRUGOVI
LJUBIČASTO
Autorski projekat Selme Spahić
Kamerni teatar 55, Sarajevo (Bosna i Hercegovina)

21.00 časova / SNP Scena „Pera Dobrinović“
TAKMIČARSKA SELEKCIJA
OČEVI I OCI
Prema romanu Slobodana Selenića
Dramatizacija: Kata Đarmati
Režija: Veljko Mićunović
Narodno pozorište u Beogradu (Srbija)

PONEDELJAK, 3. JUN

20.00 časova / SNP, Scena „Pera Dobrinović“
PROGLAŠENJE I URUČENJE STERIJINIH NAGRADA

20.00 časova / SNP Scena „Pera Dobrinović“
VEČE FILMSKE MUZIKE „BOJE NOĆI” – glumci pevaju filmske hitove

Organizator zadržava pravo izmene programa