Izaberite stranicu

Програм

СРЕДА, 25. МАЈ

Пролог 67. Стеријиног позорја

19.00 часова / Сценска лабораторија
„Борислав Гвојић”, Факултет техничких наука
(приземље), Трг Доситеја Обрадовића 6, Нови Сад“
ПРЕДАВАЊЕ: ЧЕМУ УМЕТНОСТ СЛУЖИ ДАНАС?
Гост: Слободан Унковски

Одсек за уметност и дизајн, Департман за архитектуру и урбанизам Факултета техничких наука Универзитета у Новом Саду; Стеријино позорје

ЧЕТВРТАК, 26. МАЈ

19.00 часова / СНП, доњи фоаје Сцене „Јован Ђорђевић“
ОТВАРАЊЕ 17. ИЗЛОЖБЕ ПОЗОРИШНОГ ПЛАКАТА И
ГРАФИЧКОГ ОБЛИКОВАЊЕ И УРУЧЕЊЕ НАГРАДА

20.00 часова / СНП, Сцена „Јован Ђорђевић“
СВЕЧАНО ОТВАРАЊЕ ФЕСТИВАЛА
Беседа: МИОДРАГ ТАБАЧКИ

Ван конкуенције –фестивалска премијера
МИЛЕВА 

Текст: Милена Богавац, Олга Димитријевић,
Тијана Грумић, Ведрана Божиновић, Ведрана Клепица
Режија: Аница Томић
Фондација „Нови Сад – Европска престоница културе“ / Народно позориште Сомбор / Стеријино позорје

ПЕТАК, 27. МАЈ

11.00 часова / Представа ван конкуренцијеа
ОКРУГЛИ СТО: МИЛЕВА

12.30 часова / СНП, Камерна сцена“
ПРОЈЕКАТ МИЛЕВА
Colectivo Homónimo (Чиле)

15.00 и 17.00 часова  / СНП, Камерна сцена
ЈАВНО ЧИТАЊЕ РАДОВА СТУДЕНАТА ДРАМАТУРГИЈЕ АКАДЕМИЈЕ УМЕТНОСТИ НОВИ САД

18.30 часова  / СНП, доњи фоаје Сцене „Пера Добриновић“
ОТВАРАЊЕ ИЗЛОЖБЕ ПОЗОРИШНЕ ФОТОГРАФИЈЕ „ОКО ДУШЕ“ СРЂАНА ДОРОШКОГ

 

19.00 часова / СНП, Сцена „Пера Добриновић“
ТАКМИЧАРСКА СЕЛЕКЦИЈА
КОД ВЕЧИТЕ СЛАВИНЕ
Текст: Момчило Настасијевић
Режија: Соња Петровић
Српско народно позориште Нови Сад и Центар за развој
визуелне културе Нови Сад

21.00 час / СНП, Сцена „Јован Ђорђевић“
Међународни програм „Кругови“
УСИДРЕНЕ
Текст: Елвис Бошњак
Режија: Анастасија Јанковска
ХНК Сплит/ ГДК Гавела/ ХНК Задар

СУБОТА, 28. МАЈ

10.00 часова / СНП, горњи фоаје Сцене „Јован Ђорђевић“
СЦЕНА, МАСКА, КОСТИМ, ЛУТКА
Отварање изложбе, уручење награда
Организатор: Центар за ликовно образовање деце и
омладине Војводине

11.00 часова / Међународна селекција „Кругови“
ОКРУГЛИ СТО: УСИДРЕНЕ

12.00 часова / Такмичарска селекција
ОКРУГЛИ СТО: КОД ВЕЧИТЕ СЛАВИНЕ 

17.30 часова / СНП, Камерна сцена“
Позорје младих
ВИЛИЈАМ ШЕКСПИР: УКРОЋЕНА ГОРОПАД
Факултет драмских и филмских умјетности Универзитета „Синергија“ Бијељина (Република Српска, Босна и Херцеговина)

18.00 часова / Шок коридор (Пасаж Змај Јовине 22)
МИКРОРЕЗОВИ
Отварање изложбе костима студената мастер студија
Сценске архитектуре и дизајна
Организатори: Одсек за уметност и дизајн, Департман за архитектуру и урбанизам Факултета техничких наука Универзитета у Новом Саду; Мултимедијални центар „Лед арт”

19.00 часова / СНП Сцена „Пера Добриновић“
ИЗБИРАЧИЦА
Текст: Коста Трифковић
Режија: Ива Милошевић
Народно позориште/Narodno kazalište/Népszínház Суботица

20.00 часова / Академија уметности Нови Сад
(Ђуре Јакшића 7)
Позорје младих
ПРЕМА КОМАДУ ДУШАНА КОВАЧЕВИЋА МАРАТОНЦИ ТРЧЕ
ПОЧАСНИ КРУГ: ПОРОДИЦА ТОПАЛОВИЋ
Академија уметности Нови Сад, Класа глуме на српском језику

21.00 час/ СНП, Сцена „Јован Ђорђевић“
Међународни програм КРУГОВИ
ЈА САМ ОНА КОЈА НИСАМ
Текст: Мате Матишић
Режија: Паоло Мађели
Загребачко казалиште младих (Хрватска)

 

НЕДЕЉА, 29. МАЈ

11.00 часова / Међународна селекција „Кругови“
ОКРУГЛИ СТО: ЈА САМ ОНА КОЈА НИСАМ

12.00 часова / Такмичарска селекција
ОКРУГЛИ СТО: ИЗБИРАЧИЦА

15.00 часова / Културни центар Новог Сада
(Католичка порта 5)
Позорје младих
ЈУЏИН О’НИЛ: АНА КРИСТИ
АРТУР МИЛЕР: КОЈА ЋЕ ГОСПОЂА ФЕЛТ ДОЋИ НА ДОРУЧАК?
Факултет драмских уметности Београд

17.30 часова / СНП, горњи фоаје Сцене „Пера Добриновић“
ДАНИ КЊИГЕ
Промоција позоришних издања

18.00 часова / СНП, Камерна сцена
Позорје младих
ТЕНЕСИ ВИЛИЈАМС: МАЧКА НА ВРУЋЕМ ЛИМЕНОМ КРОВУ
Академија за умјетност и културу Осијек (Хрватска)

19.00 часова / Новосадско позориште
ФЛЕКЕ
Текст: Тијана Грумић
Режија: Југ Ђорђевић
Краљевачко позориште

21.00 час / СНП Сцена „Пера Добриновић“
Међународни програм КРУГОВИ
MY NAME IS GORAN STEFANOVSKI
Режија: Бранислав Мићуновић
Драмски театар Скопље

21.00 часова / Културни центар Новог Сада
(Католичка порта 5)
Позорје младих
СКИЦЕ ЗА ЛИК
Факултет драмских уметности Београд

ПОНЕДЕЉАК, 30. МАЈ

11.00 часова / Међународна селекција „Кругови“
ОКРУГЛИ СТО: MY NAME IS GORAN STEFANOVSKI

12.00 часова / Такмичарска селекција
ОКРУГЛИ СТО: ФЛЕКЕ

14.00 часова / Културни центар Новог Сада
(Католичка порта 5)
Позорје младих
ПРЕМА ЕУРИПИДУ: МЕДЕЈА
Академија уметности Београд

17.30 часова / СНП, горњи фоаје Сцене „Пера Добриновић“
ДАНИ КЊИГЕ
Промоција позоришних издања

19.00 часова / СНП, Сцена „Пера Добриновић“
ПРОТЕКЦИЈА
Текст: Бранислав Нушић
Режија: Кокан Младеновић
Народно позориште Сарајево (Босна и Херцеговина)

19.30 часова / Културни центар Новог Сада
(Католичка порта 5)
Позорје младих
МИЛЕНА МАРКОВИЋ: БРОД ЗА ЛУТКЕ
Академија уметности Београд

19.30 часова / Академија уметности Нови Сад
(Ђуре Јакшића 7)
Позорје младих
ВИЛИЈАМ ШЕКСПИР: САН ЛЕТЊЕ НОЋИ
Академија уметности Нови Сад, Класа глуме на мађарском језику

21.30 часова/ СНП, Сцена „Јован Ђорђевић“
ПОСЛЕДЊЕ ДЕВОЈЧИЦЕ
(публика је на сцени)
Текст: Маја Пелевић
Режија: Кокан Младеновић
Позориште „Деже Костолањи“/Kosztolányi Dezső Színház Суботица

УТОРАК, 31. МАЈ

11.00 часова / Такмичарска селекција
ОКРУГЛИ СТО: ПРОТЕКЦИЈА

12.00 часова / Такмичарска селекција
ОКРУГЛИ СТО: ПОСЛЕДЊЕ ДЕВОЈЧИЦЕ

17.30 часова / СНП, горњи фоаје Сцене „Пера Добриновић“
ДАНИ КЊИГЕ
Промоција позоришних издања

18.00 часова / СНП, Камерна сцена
Позорје младих
ЉУДМИЛА РАЗУМОВСКА: ДРАГА НАША ЈЕЛЕНА
Академија умјетности Бања Лука (Република Српска,
Босна и Херцеговина)

19.00 часова / Новосадско позориште
БЛУДНИ ДАНИ КУРАТОГ ЏОНИЈА
Према истоименом роману Филипа Грујића
Режија: Јована Томић
Новосадско позориште/Újvidéki Színház
и Стеријино позорје Нови Сад

20.00 часова / Културни центар Новог Сада
(Католичка порта 5)
Позорје младих
ЂАКОМО ПУЧИНИ: СЕСТРА АНЂЕЛИКА
Факултет музичке уметности Београд

21.00 час / СНП, Сцена „Јован Ђорђевић“
РОЛЕРКОСТЕР
Текст: Јелена Кајго
Режија: Милица Краљ

СРЕДА, 1. ЈУН

11.00 часова / Такмичарска селекција
ОКРУГЛИ СТО: РОЛЕРКОСТЕР

12.00 часова / Такмичарска селекција
ОКРУГЛИ СТО: БЛУДНИ ДАНИ КУРАТОГ ЏОНИЈА

17.00 часова / Културни центар Новог Сада
(Католичка порта 5)
Позорје младих
ВИЛИЈАМ ШЕКСПИР: РИЧАРД III
ВИЛИЈАМ ШЕКСПИР: МАКБЕТ
Факултет уметности Приштина-Звечан

19.00 часова / Новосадско позориште
БЛУДНИ ДАНИ КУРАТОГ ЏОНИЈА / реприза
Према истоименом роману Филипа Грујића
Режија: Јована Томић
Новосадско позориште/Újvidéki Színház и
Стеријино позорје Нови Сад

19.00 часова / СНП, Камерна сцена
Позорје младих
МАКСИМ ГОРКИ: ДЈЕЦА СУНЦА
Академија умјетности Бања Лука
(Република Српска, Босна и Херцеговина)

19.30 часова / Народно позориште Београд
ГОДИНЕ ВРАНА
Текст и режија: Синиша Ковачевић
Народно позориште Београд
(представа се игра на матичној сцени)

ЧЕТВРТАК, 2. ЈУН

11.00 часова / Такмичарска селекција
ОКРУГЛИ СТО: ГОДИНЕ ВРАНА

18.00 часова / СНП, Сцена „Пера Добриновић“
Ван конкуренције
АЈДУЦИ
Текст: Јован Стерија Поповић
Режија: Анђелка Николић
Народно позориште Приштина са седиштем у Грачаници
и Стеријино позорје Нови Сад

18.00 часова / СПЕНС, улаз 8
ДОКОЛИЦА – једновечерњи догађај; заједнички
уметнички рад студената 3. године сценске архитектуре, технике и дизајна
Организатор: Одсек за уметност и дизајн, Департман за архитектуру и урбанизам Факултета техничких наука Универзитета у Новом Саду

20.00 часова / СНП, Сцена „Јован Ђорђевић“
ЧУДО У ШАРГАНУ
Текст: Љубомир Симовић
Режија: Јагош Марковић
Југословенско драмско позориште Београд

22.30 часова / Такмичарска селекција
ОКРУГЛИ СТО: ЧУДО У ШАРГАНУ

ПЕТАК, 3. ЈУН

20.00 часова / СНП, Сцена „Пера Добриновић“
ПРОГЛАШЕЊЕ И УРУЧЕЊЕ СТЕРИЈИНИХ НАГРАДА

ПРЕДСТАВА У ЧАСТ НАГРАЂЕНИХ
ХРКАЧИ
Текст и режија: Никола Пејаковић
Народно позориште Републике Српске Бања Лука
(Република Српска, Босна и Херцеговина)

Организатор задржава право измене програма