Program

PETAK 18. JUN

20.00 časova / SNP, Scena „Jovan Đorđević“
SVEČANO OTVARANJE FESTIVALA
Beseda: Svetozar Cvetković

GOSPOĐA MINISTARKA
Tekst: Branislav Nušić
Režija: Tatjana Mandić Rigonat
Hrvatsko narodno kazalište „Ivana pl. Zajca“ Rijeka (Hrvatska)

SUBOTA, 19. JUN

10.00 časova / SNP, gornji foaje Scene „Jovan Đorđević“
SCENA, MASKA, KOSTIM, LUTKA
Otvaranje izložbe, uručenje nagrada
Organizator: Centar za likovno vaspitanje dece i omladine Vojvodine

11.00 časova / Takmičarska selekcija
OKRUGLI STO: GOSPOĐA MINISTARKA

16.00, 18.00, 20.00 i 22.00 časa / Kulturna stanica Svilara (Đorđa Rajkovića 6b)
Program „Druga scena“
KAO DA KRAJ NIJE NI SASVIM BLIZU
Tekst: Maja Pelević
Režija: Nikola Zavišić
Bitef teatar Beograd

18.30 časova / SNP, Scena „Jovan Đorđević“
TAKMIČARSKA SELEKCIJA
KUS PETLIĆ
(publika na sceni)

Tekst: Aleksandar Popović
Režija: Milan Nešković
Narodno pozorište/Narodno kazalište/Nepszínház, Subotica

21.00 časova / SNP, Scena „Pera Dobrinović“
TAKMIČARSKA SELEKCIJA
DEOBE
Prema istoimenom romanu Dobrice Ćosića
Dramatizacija: Spasoje Ž. Milovanović
Režija: Jug Radivojević
Srpsko narodno pozorište Novi Sad, Narodno pozorište Niš, Narodno pozorište Priština sa sedištem u Gračanici

NEDELJA, 20. JUN

11.00 časova / Takmičarska selekcija
OKRUGLI STO: KUS PETLIĆ

12.00 časova / Takmičarska selekcija
OKRUGLI STO: DEOBE

13.00 časova / Program „Druga scena“
OKRUGLI STO: KAO DA KRAJ NIJE NI SASVIM BLIZU

16.00-18.00-20.00-22.00 časova / Kulturna stanica Svilara
(Đorđa Rajkovića 6b)
Program „Druga scena“
KAO DA KRAJ NIJE NI SASVIM BLIZU / Repriza

19.00 časova / SNP, Scena „Pera Dobrinović“
(publika je na sceni)
AKO DUGO GLEDAŠ U PONOR
Po motivima istoimenog romana Enesa Halilovića
Autor i reditelj: Zlatko Paković
Regionalno pozorište Novi Pazar/Kulturni centar
Novi Pazar

21.00 čas / SNP, Scena „Jovan Đorđević“
Takmičarska selekcija
TIHO TEČE MISISIPI
Prema istoimenom romanu Vladimira Tabaševića
Dramatizacija: Ivica Buljan i Vladimir Tabašević
Režija: Ivica Buljan
Beogradsko dramsko pozorište

PONEDELJAK, 21. JUN

11.00 časova / Takmičarska selekcija
OKRUGLI STO: AKO DUGO GLEDAŠ U PONOR

12.00 časova / Takmičarska selekcija
OKRUGLI STO: TIHO TEČE MISISIPI

16.00-18.00-20.00-22.00 časova / Kulturna stanica Svilara
(Đorđa Rajkovića 6b)
Program „Druga scena“
KAO DA KRAJ NIJE NI SASVIM BLIZU / Repriza

19.00 časova / SNP, Kamerna scena
TAKMIČARSKA SELEKCIJA
VELIKA DEPRESIJA
Tekst: Filip Grujić
Režija Marko Čelebić
Srpsko narodno pozorište/Centar za razvoj vizuelne kulture Novi Sad

21.00 časova / SNP, Scena „Jovan Đorđević“
Međunarodna selekcija „Krugovi“
HOTEL ZAGORJE
Prema motivima romana Ivane Bodrožić
Autorski projekat Anice Tomić i Jelene Kovačić
Gradsko dramsko kazalište „Gavela” Zagreb (Hrvatska)

UTORAK, 22. JUN

11.00 časova / Međunarodna selekcija „Krugovi“
OKRUGLI STO: HOTEL ZAGORJE

12.00 časova / Takmičarska selekcija
OKRUGLI STO: VELIKA DEPRESIJA

15.00 časova / SNP, Kamerna scena
PRIČE SA MALOG ODMORA
Organizator: ASSITEJ Srbija

16.00-18.00-20.00-22.00 časova / Kulturna stanica Svilara
(Đorđa Rajkovića 6b)
Program „Druga scena“
KAO DA KRAJ NIJE NI SASVIM BLIZU / Repriza

17.30 časova / SNP, gornji foaje Scene „Pera Dobrinović“
DANI KNJIGE – Promocija pozorišnih izdanja

19.00 časova / SNP, Scena „Pera Dobrinović“
TAKMIČARSKA SELEKCIJA
VITEZOVI LAKE MALE
subotička sindikalna operetska gala
Režija: Andraš Urban
Dramaturgija: Kornelija Goli i Tamaš Olah
Pozorište „Deže Kostolanji“ Subotica /
„Kosztolányi Dezső“ Színház

21.00 čas / SNP, Scena „Jovan Đorđević“
Međunarodna selekcija „Krugovi“
DJEČAK KOJI JE GOVORIO BOGU
Tekst: Damir Mađarić
Režiser, dramaturg i scenograf Samo M. Strelec
Hrvatsko narodno kazalište Osijek (Hrvatska)

SREDA, 23. JUN

11.00 časova / SNP, Kamerna scena
O DIJALOGU IZMEĐU SCENE I NJENIH „BOČNIH STRANA“ (OKRUGLI STO)
Organizatori: Scen (Centar za scenski dizajn, arhitekturu i tehnologiju), Departman za arhitekturu i urbanizam, Fakultet tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu

11.00 časova / Međunarodna selekcija „Krugovi“
OKRUGLI STO: DJEČAK KOJI JE GOVORIO BOGU

12.00 časova / Takmičarska selekcija
OKRUGLI STO: VITEZOVI „LAKE MALE“

16.00-18.00-20.00-22.00 časova / Kulturna stanica Svilara
(Đorđa Rajkovića 6b)
Program „Druga scena“
KAO DA KRAJ NIJE NI SASVIM BLIZU / Repriza

18.30 časova / SNP, Scena „Pera Dobrinović“
Međunarodna selekcija „Krugovi“
KREKETANJE
Tekst: Almir Bašović
Režija: Aleš Kurt
Narodno pozorište Tuzla (Bosna i Hercegovina)

21.00 časova / SNP, Scena „Jovan Đorđević“
Takmičarska selekcija
DERVIŠ I SMRT
Prema istoimenom romanu Meše Selimovića
Dramatizacija i režija: Dejan Projkovski
Narodno pozorište Republike Srpske Banja Luka (Bosna i Hercegovina-Republika Srpska)

ČETVRTAK, 24. JUN

11.00 časova / Međunarodna selekcija „Krugovi“
OKRUGLI STO: KREKETANjE

12.00 časova / Takmičarska selekcija
OKRUGLI STO: DERVIŠ I SMRT

16.00-18.00-20.00-22.00 časova / Kulturna stanica Svilara
(Đorđa Rajkovića 6b)
Program „Druga scena“
KAO DA KRAJ NIJE NI SASVIM BLIZU / Repriza

17.30 časova / SNP, gornji foaje Scene „Pera Dobrinović“
DANI KNJIGE – Promocija pozorišnih izdanja

19.00 časova/ SNP, Scena „Jovan Đorđević“
Program „Druga scena“
POETIKA GLEDANJA
Režija i koncept: Andraš Urban
Pozorište „Deže Kostolanji“ Subotica /
„Kosztolányi Dezső“ Színház

21.00 časova / SNP, Scena „Pera Dobrinović“
TAKMIČARSKA SELEKCIJA
RADIO ŠABAC

Tekst i režija: Olga Dimitrijević
Šabačko pozorište

PETAK, 25. JUN

11.00 časova / Program „Druga scena“
OKRUGLI STO: POETIKA GLEDANJA

12.00 časova / Takmičarska selekcija
OKRUGLI STO: RADIO ŠABAC

16.00-18.00-20.00 časova / Kulturna stanica Svilara
(Đorđa Rajkovića 6b)
Program „Druga scena“
KAO DA KRAJ NIJE NI SASVIM BLIZU / Repriza

20.00 časova / SNP, Scena „Jovan Đorđević“
(publika je na sceni)
TAKMIČARSKA SELEKCIJA
ŠINDLEROV LIFT
publika je na sceni
Prema istoimenom romanu Darka Cvijetića
Dramatizacija i režija: Kokan Mladenović
Kamerni teatar 55 Sarajevo (Bosna i Hercegovina)

22.30 časova / Takmičarska selekcija
OKRUGLI STO: ŠINDLEROV LIFT

SUBOTA, 26. JUN

20.00 časova / SNP, Scena „Jovan Đorđević“
PROGLAŠENJE I URUČENJE STERIJINIH NAGRADA

PREDSTAVA U ČAST NAGRAĐENIH
20.00 časova
/ SNP, Scena „Jovan Đorđević“
IZGUBLJENI PEJZAŽI
Režija i koreografija: Dunja Jocić
Bitef teatar, Beograd

SATNICA JE PODLOŽNA PROMENAMA U SKLADU SA EPIDEMIOLOŠKIM MERAMA
Organizator zadržava pravo izmene programa