Програм

ПЕТАК 18. ЈУН

20.00 часова / СНП, Сцена „Јован Ђорђевић“
СВЕЧАНО ОТВАРАЊЕ ФЕСТИВАЛА
Беседа: Светозар Цветковић

ГОСПОЂА МИНИСТАРКА 
Текст: Бранислав Нушић
Режија: Татјана Мандић Ригонат
Хрватско народно казалиште „Ивана пл. Зајца“ Ријека (Хрватска)

СУБОТА, 19. ЈУН

10.00 часова / СНП, горњи фоаје Сцене „Јован Ђорђевић“
СЦЕНА, МАСКА, КОСТИМ, ЛУТКА
Отварање изложбе, уручење награда
Организатор: Центар за ликовно васпитање деце и омладине Војводине

11.00 часова / Такмичарска селекција
ОКРУГЛИ СТО: ГОСПОЂА МИНИСТАРКА

16.00, 18.00, 20.00 и 22.00 часа / Културна станица Свилара (Ђорђа Рајковића 6б)
Програм „Друга сцена“
КАО ДА КРАЈ НИЈЕ НИ САСВИМ БЛИЗУ
Текст: Маја Пелевић
Режија: Никола Завишић
Битеф театар Београд

18.30 часова / СНП, Сцена „Јован Ђорђевић“
TАКМИЧАРСКА СЕЛЕКЦИЈА
КУС ПЕТЛИЋ
(публика на сцени)

Текст: Александар Поповић
Режија: Милан Нешковић
Народно позориштe/Народно казалиште/Nepszínház, Суботица

21.00 часова / СНП, Сцена „Пера Добриновић“
ТАКМИЧАРСКА СЕЛЕКЦИЈА
ДЕОБЕ
Према истоименом роману Добрице Ћосића
Драматизација: Спасоје Ж. Миловановић
Режија: Југ Радивојевић
Српско народно позориште Нови Сад, Народно позориште Ниш, Народно позориште Приштина са седиштем у Грачаници

НЕДЕЉА, 20. ЈУН

11.00 часова / Такмичарска селекција
ОКРУГЛИ СТО: КУС ПЕТЛИЋ

12.00 часова / Такмичарска селекција
ОКРУГЛИ СТО: ДЕОБЕ

13.00 часова / Програм „Друга сцена“
ОКРУГЛИ СТО: КАО ДА КРАЈ НИЈЕ НИ САСВИМ БЛИЗУ

16.00-18.00-20.00-22.00 часова / Културна станица Свилара (Ђорђа Рајковића 6б)
Програм „Друга сцена“
КАО ДА КРАЈ НИЈЕ НИ САСВИМ БЛИЗУ / Реприза

19.00 часова / СНП, Сцена „Пера Добриновић“
(публика је на сцени)
АКО ДУГО ГЛЕДАШ У ПОНОР
По мотивима истоименог романа Енеса Халиловића
Аутор и редитељ: Златко Паковић
Регионално позориште Нови Пазар/Културни центар
Нови Пазар 

21.00 час / СНП, Сцена „Јован Ђорђевић“
Такмичарска селекција
ТИХО ТЕЧЕ МИСИСИПИ
Према истоименом роману Владимира Табашевића
Драматизација: Ивица Буљан и Владимир Табашевић
Режија: Ивица Буљан
Београдско драмско позориште

ПОНЕДЕЉАК, 21. ЈУН

11.00 часова / Такмичарска селекција
ОКРУГЛИ СТО: АКО ДУГО ГЛЕДАШ У ПОНОР

12.00 часова / Такмичарска селекција
ОКРУГЛИ СТО: ТИХО ТЕЧЕ МИСИСИПИ

16.00-18.00-20.00-22.00 часова / Културна станица Свилара (Ђорђа Рајковића 6б)
Програм „Друга сцена“
КАО ДА КРАЈ НИЈЕ НИ САСВИМ БЛИЗУ / Реприза

19.00 часова / СНП, Камерна сцена
ТАКМИЧАРСКА СЕЛЕКЦИЈА
ВЕЛИКА ДЕПРЕСИЈА
Текст: Филип Грујић
Режија Марко Челебић
Српско народно позориште/Центар за развој визуелне културе Нови Сад

21.00 часова / СНП, Сцена „Јован Ђорђевић“
Међународна селекција „Кругови“
ХОТЕЛ ЗАГОРЈЕ
Према мотивима романа Иване Бодрожић
Ауторски пројекат Анице Томић и Јелене Ковачић
Градско драмско казалиште „Гавела” Загреб (Хрватска)

УТОРАК, 22. ЈУН

11.00 часова / Међународна селекција „Кругови“
ОКРУГЛИ СТО: ХОТЕЛ ЗАГОРЈЕ

12.00 часова / Такмичарска селекција
ОКРУГЛИ СТО: ВЕЛИКА ДЕПРЕСИЈА

15.00 часова / СНП, Камерна сцена
ПРИЧЕ СА МАЛОГ ОДМОРА
Организатор: ASSITEJ Србија

16.00-18.00-20.00-22.00 часова / Културна станица Свилара (Ђорђа Рајковића 6б)
Програм „Друга сцена“
КАО ДА КРАЈ НИЈЕ НИ САСВИМ БЛИЗУ / Реприза

17.30 часова / СНП, горњи фоаје Сцене „Пера Добриновић“
ДАНИ КЊИГЕ – Промоција позоришних издања

19.00 часова / СНП, Сцена „Пера Добриновић“
ТАКМИЧАРСКА СЕЛЕКЦИЈА
ВИТЕЗОВИ ЛАКЕ МАЛЕ
суботичка синдикална оперетска гала
Режија: Андраш Урбан
Драматургија: Корнелија Голи и Тамаш Олах
Позориште „Деже Костолањи“ Суботица /
„Kosztolányi Dezső“ Színház

21.00 час / СНП, Сцена „Јован Ђорђевић“
Међународна селекција „Кругови“
ДЈЕЧАК КОЈИ ЈЕ ГОВОРИО БОГУ
Текст: Дамир Мађарић
Режисер, драматург и сценограф Само М. Стрелец
Хрватско народно казалиште Осијек (Хрватска)

СРЕДА, 23. ЈУН

11.00 часова / СНП, Камерна сцена
О ДИЈАЛОГУ ИЗМЕЂУ СЦЕНЕ И ЊЕНИХ „БОЧНИХ СТРАНА“ (ОКРУГЛИ СТО)
Организатори: Сцен (Центар за сценски дизајн, архитектуру и технологију), Департман за архитектуру и урбанизам, Факултет техничких наука Универзитета у Новом Саду

11.00 часова / Међународна селекција „Кругови“
ОКРУГЛИ СТО: ДЈЕЧАК КОЈИ ЈЕ ГОВОРИО БОГУ

12.00 часова / Такмичарска селекција
ОКРУГЛИ СТО: ВИТЕЗОВИ „ЛАКЕ МАЛЕ“

16.00-18.00-20.00-22.00 часова / Културна станица Свилара (Ђорђа Рајковића 6б)
Програм „Друга сцена“
КАО ДА КРАЈ НИЈЕ НИ САСВИМ БЛИЗУ / Реприза

18.30 часова / СНП, Сцена „Пера Добриновић“
Међународна селекција „Кругови“
КРЕКЕТАЊЕ
Текст: Алмир Башовић
Режија: Алеш Курт
Народно позориште Тузла (Босна и Херцеговина)

21.00 часова / СНП, Сцена „Јован Ђорђевић“
Такмичарска селекција
ДЕРВИШ И СМРТ
Према истоименом роману Меше Селимовића
Драматизација и режија: Дејан Пројковски
Народно позориште Републике Српске Бања Лука (Босна и Херцеговина-Република Српска)

ЧЕТВРТАК, 24. ЈУН

11.00 часова / Међународна селекција „Кругови“
ОКРУГЛИ СТО: КРЕКЕТАЊЕ

12.00 часова / Такмичарска селекција
ОКРУГЛИ СТО: ДЕРВИШ И СМРТ

16.00-18.00-20.00-22.00 часова / Културна станица Свилара (Ђорђа Рајковића 6б)
Програм „Друга сцена“
КАО ДА КРАЈ НИЈЕ НИ САСВИМ БЛИЗУ / Реприза

17.30 часова / СНП, горњи фоаје Сцене „Пера Добриновић“
ДАНИ КЊИГЕ – Промоција позоришних издања

19.00 часова/ СНП, Сцена „Јован Ђорђевић“
Програм „Друга сцена“
ПОЕТИКА ГЛЕДАЊА
Режија и концепт: Андраш Урбан
Позориште „Деже Костолањи“ Суботица /
„Kosztolányi Dezső“ Színház

21.00 часова / СНП, Сцена „Пера Добриновић“
ТАКМИЧАРСКА СЕЛЕКЦИЈА
РАДИО ШАБАЦ

Текст и режија: Олга Димитријевић
Шабачко позориште

ПЕТАК, 25. ЈУН

11.00 часова / Програм „Друга сцена“
ОКРУГЛИ СТО: ПОЕТИКА ГЛЕДАЊА

12.00 часова / Такмичарска селекција
ОКРУГЛИ СТО: РАДИО ШАБАЦ

16.00-18.00-20.00 часова / Културна станица Свилара
(Ђорђа Рајковића 6б)
Програм „Друга сцена“
КАО ДА КРАЈ НИЈЕ НИ САСВИМ БЛИЗУ / Реприза

18.30 часова / СНП, горњи фоаје Сцене „Пера Добриновић“
ДАНИ КЊИГЕ – Промоција позоришних издања

20.00 часова / СНП, Сцена „Јован Ђорђевић“
(публика је на сцени)
ТАКМИЧАРСКА СЕЛЕКЦИЈА
ШИНДЛЕРОВ ЛИФТ
публика је на сцени
Према истоименом роману Дарка Цвијетића
Драматизација и режија: Кокан Младеновић
Камерни театар 55 Сарајево (Босна и Херцеговина)

22.30 часова / Такмичарска селекција
ОКРУГЛИ СТО: ШИНДЛЕРОВ ЛИФТ

СУБОТА, 26. ЈУН

20.00 часова / СНП, Сцена „Јован Ђорђевић“
ПРОГЛАШЕЊЕ И УРУЧЕЊЕ СТЕРИЈИНИХ НАГРАДА

ПРЕДСТАВА У ЧАСТ НАГРАЂЕНИХ
20.00 часова
/ СНП, Сцена „Јован Ђорђевић“
ИЗГУБЉЕНИ ПЕЈЗАЖИ
Режија и кореографија: Дуња Јоцић
Битеф театар, Београд

САТНИЦА ЈЕ ПОДЛОЖНА ПРОМЕНАМА У СКЛАДУ СА ЕПИДЕМИОЛОШКИМ МЕРАМА
Организатор задржава право измене програма