47. JUGOSLOVENSKE POZORIŠNE IGRE
1. – 9. jun 2002.

1. jun 2002. Narodno pozorište, Beograd
Siniša Kovačević – VELIKA DRAMA

reditelj – Siniša KOVAČEVIĆ, scenograf – Geroslav ZARIĆ, kostimograf – Marina VUKASOVIĆ-MEDENICA, muzika – Ksenija ZEČEVIĆ, lektor – Radovan KNEŽEVIĆ, scenski pokret – IVICA KLEMENC, dramaturg – Željko HUBAČ, scenske borbe – Slobodan PETKOVIĆ

u l o g e
Tanasije UZUNOVIĆ (Zarija Vučić), Ljiljana BLAGOJEVIĆ (Vidosava Vučić), Anđelka TADIĆ (Darinka), Ljubomir BANDOVIĆ (Batrić Vučić), Branislav TOMAŠEVIĆ (Danilo Vučić), Miodrag RADOVANOVIĆ, Vuk KOSTIĆ (Milorad Vučić), Nenad MARIČIĆ (Stevan Vučić), Siniša UBOVIĆ (Momir Vučić), Rada ĐURIČIN, Ivana JOVANOVIĆ (Zorka Vučić), Dušanka STOJANOVIĆ (Jelistina Vučić), Ana KAPLAREVIĆ, Katarina ŠVRAKA (Branka Vučić), Marko COLIĆ (Zarija Vučić – unuk), Vjera MUJOVIĆ (Vjera), Milena SIJERKOVIĆ (Janica), Ružica SOKIĆ, Bojana STEFANOVIĆ (Tijana), Aleksandra NIKOLIĆ (Krstina Vučić), Ljubivoje TADIĆ (Savo Vukotić-Cicko), Srba MILIN (Pop Stojan), Predrag MILETIĆ (Ranko Mijović), Uroš UROŠEVIĆ (Optuženi, Miloš), Lepomir IVKOVIĆ (Novak Sekulović), Andreja MARIČIĆ (Đorđija Labović), Branko JERINIĆ (Svetozar Jankulov), Ljiljana GAZDIĆ, Sonja KOLAČARIĆ (Marija Helga Hofman), Boško PULETIĆ (Branko Lazović), Jelena HELC (Žena Ranka Mijovića), Nebojša PETROVIĆ (Sin Ranka Mijovića), Borko SARIĆ (Dutina), Ljiljana CINCAR-DANILOVIĆ (Pionirka), Ana SAVIĆEVIĆ (Olga), Zoran MILOVANOVIĆ (Aleksandar)


2. jun 2002. Crnogorsko narodno pozorište, Podgorica
Ljubomir Đurković – OTPAD
 (otadžbinsko-porodične trice i kučine u trinaest slika)

reditelj – Nick UPPER, scenograf – Nina GORŠIČ, kostimografija – glumci, korišćena muzika – The Stroj, Rade Rapido Radares, Atomsko sklonište…, lektor – Ljubomir ĐURKOVIĆ, performeri – Milija PAVIĆEVIĆ, Aleksandar ČILIKOV

u l o g e
Mirko VLAHOVIĆ (Janko Markošević), Srđan GRAHOVAC (Stanislav Markošević), Nada VUKČEVIĆ (Nada Markošević), Zoran VUJOVIĆ (Andrej Markošević), Nikola BOŠKOVIĆ (Igor Romanić), Varja ĐUKIĆ (Novka Prisojević), Rade RAPIDO (Kantautor)


3. jun 2002. Narodno pozorište, Sombor
Goran Petrović – OPSADA CRKVE SVETOG SPASA

dramatizator i reditelj – Kokan MLADENOVIĆ, scenograf – Marija KALABIĆ, kostimograf – Dragica PAVLOVIĆ, muzika – Zoran HRISTIĆ, koreograf – Bojana MLADENOVIĆ, lektor – Milorad TELEBAK

u l o g e
u sadašnjosti
Bogomir ĐORĐEVIĆ (Prepodobni Grigorije – Iguman manastira Žiča), Dušan JOVIĆ (Danilo – dohijar), Zdravko PANIĆ (Jakov – monah), Dragan ŽULJEVIĆ (Pajsije – pojac), Slobodan TEŠIĆ (Blaško – Božji čovek), Radoje ČUPIĆ (Andrija Skadranin – trgovac vremenom), Nenad PEĆINAR (Stefan Uroš II Milutin – velikoimeni srpski kralj, Stefan Dragutin – bogoljubivi srpski kralj), Mihajlo NESTOROVIĆ (Kraiša – veliki pristav u službi Milutinovoj, Vučina – veliki pristav u službi Dragutinovoj), Pero STOJANČEVIĆ (Gojko – bojnik kod Milutina, Veličko – zapovednik grada Magliča, Prvi vojnik), Saša TORLAKOVIĆ (Nepoznati), Branislav TRIFUNOVIĆ (Drugi vojnik), Srđan STOJANOVIĆ (Treći vojnik), Bojan ZOVKO (Četvrti vojnik)

narod iz okoline Žiče
Olgica NESTOROVIĆ (Gradinja), Miljan PRLJETA (Radonja), Ksenija MARIĆ (Petra), Dubravka KOVJANIĆ (Katelina), Mihajlo NESTOROVIĆ (Dobreč – vodeničar), Saša TORLAKOVIĆ (Šišman – mnogostrašni vidinski knez), David TASIĆ Daf (Altan – kumanski vođ), Dušan JAKIŠIĆ (Arif – menahik, Saracen), Pero STOJANČEVIĆ (Prvi doušnik, Mladi Bugarin), Branislav TRIFUNOVIĆ (Drugi doušnik)

u prošlosti
Nenad PEĆINAR (Monah Simeon), Saša TORLAKOVIĆ (Enriko Dandolo – mletački dužd, Kalojan – bugarski car), Biljana KESKENOVIĆ (Ana Dandolo), Vladimir AMIDŽIĆ (Savetnik Enrika Dandola), Pero STOJANČEVIĆ (Aleksije IV Anđeo – pretendent na vizantijski presto)

u budućnosti
Branislav TRIFUNOVIĆ (Bogdan – sin Ane Dandolo), Slobodan TEŠIĆ (Vidosav – zazidar, Vojnik), Anđelika SIMIĆ (Divna Tanović – Bogdanova žena), Vladimir AMIDŽIĆ (Profesor ornitologije), Pero STOJANČEVIĆ (Asistent, Vojni policajac), Saša TORLAKOVIĆ (Andreas fon Naht – trgovac vremenom, Pukovnik)


4. jun 2002. Mestno gledališče ljubljansko, Ljubljana
Mladen Popović – BUBA (HROŠČ)

prevodilac – Alja PREDAN, reditelj – Jaka IVANC, dramaturg – Tina KOSI, scenograf – Jaka IVANC, Matej FILIPČIČ, kostimograf – Matej FILIPČIČ, muzika – Saša KALAN, lektor – ARKO

u l o g e
Iva KRANJC (Sestra), Aljoša TERNOVŠEK (Brat), Lotos Vincenc ŠPAROVEC (Kocka), Gašper TIČ (Baja)


5. jun 2002. Beogradsko dramsko pozorište, Beograd
Goran Marković – PANDORINA KUTIJA

reditelj – Goran MARKOVIĆ, scenograf – Miodrag TABAČKI, kostimograf – Jelena NIKOLIĆ, muzika – Zoran SIMJANOVIĆ, lektor – Ljiljana MRKIĆ-POPOVIĆ, dramaturg – Ivana DIMIĆ

u l o g e
Bogdan Diklić (Andrija), Mirjana KARANOVIĆ (Dobrila), Dragan PETROVIĆ (Ratko), Rade MARKOVIĆ (Pukovnik Z.)


6. jun 2002. Atelje 212, Beograd
Ljubomir Simović – ČUDO U ŠARGANU

reditelj – Dejan MIJAČ, scenograf – Veljko DESPOTOVIĆ, kostimograf – Bojana NIKITOVIĆ, muzika – Isidora ŽEBELJAN, lektor – Radovan KNEŽEVIĆ, scenski pokret – Ivica KLEMENC, asistenti reditelja – Jovana POPOVIĆ, Boris TODOROVIĆ

u l o g e
Anita MANČIĆ (Ikonija), Milica MIHAJLOVIĆ (Gospava), Radmila TOMOVIĆ-GREENWOOD (Cmilja), Nenad JEZDIĆ (Anđelko), Branislav ZEREMSKI (Mile), Petar BOŽOVIĆ (Stavra), Petar RADOVANOVIĆ (Prosjak), Svetozar CVETKOVIĆ (Skitnica), Jelena STUPLJANIN (Jagoda), Tihomir STANIĆ (Vilotijević), Nenad ĆIRIĆ (Islednik), Bojan ŽIROVIĆ (Manojlo), Petar MIHAILOVIĆ (Tanasko)


8. jun 2002. Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd
Biljana Srbljanović – SUPERMARKET

reditelj – Alisa STOJANOVIĆ, scenograf – Darko NEDELJKOVIĆ, kostimograf – Zora POPOVIĆ, scenski pokret – Sonja VUKIĆEVIĆ, muzika – Nebojša IGNJATOVIĆ

u l o g e
Predrag EJDUS (Leo Schwartz/Leonid Crnojevič), Nataša ŠOLAK (Dianna Crnojevič/Schwartz), Boris MILIVOJEVIĆ (Mali – Kemal Džahiri), Slobodan Boda NINKOVIĆ (Gospodin Britta), Goran ŠUŠLJIK (Kolega Mayer), Cvijeta MESIĆ (Koleginica Muller)


8. jun 2002. Zvezdara teatar, Beograd
Dušan Kovačević – DOKTOR ŠUSTER

reditelj – Dušan KOVAČEVIĆ, scenograf – Nenad BRKIĆ, likovna obrada scene – Živorad SAVIĆ Žira, kostimograf – Ljiljana PETROVIĆ, izbor muzike – Dragutin BALABAN Bajka, asistent reditelja – Božo KOPRIVICA

u l o g e
Petar KRALJ (Doktor Nikola Kos), Vesna TRIVALIĆ, Andrijana VIDENOVIĆ (Ana), Jelisaveta SABLIĆ (Divna), Miodrag KRIVOKAPIĆ (Branko Bezdan – filosof), Miloš STOJANOVIĆ (Lola), Aleksandar MANEVSKI, Branko KNEŽEVIĆ(Smiljan Stefanović); Nekoliko problematičnih ljudi: Ivan JANKETIĆ, Dušan AŠKOVIĆ, Tomislav KOMATINA


9. jun 2002. Srpsko narodno pozorište, Novi Sad
Miroslav Krleža – GOSPODA GLEMBAJEVI (van konkurencije, u čast nagrađenih)

reditelj i izbor muzike – Egon SAVIN, scenograf – Darko NEDELJKOVIĆ, kostimograf – Bojana NIKITOVIĆ, lektor – Radovan KNEŽEVIĆ, asistent reditelja – Marko KAĆANSKI, maska – Kolja OBROVSKI

u l o g e
Predrag EJDUS (Naci/Ignjat/Žak Glembaj), Jasna ĐURIČIĆ (Barunica Kasteli-Glembaj), Boris ISAKOVIĆ (Dr phil. Leone Glembaj), Ivana JOVANOVIĆ (Seasta Anđelika Glembaj – dominikanka), Rade KOJADINOVIĆ (Titus Andronikus Fabrici Glembaj), Jugoslav KRAJNOV (Dr iuris Puba Fabrici Glembaj), Stevan GARDINOVAČKI (Dr med. Paul Altman), Zoran BOGDANOV (Dr theol. et phil. Alojzije Zilberbrant), Nemanja KEČA (Ulanski oberlajtnant fon Baločanski), Miroslav FABRI (Kamerdiner)