1987. – 32. ЈУГОСЛОВЕНСКЕ ПОЗОРИШНЕ ИГРЕ – Репертоар

32. JUGOSLOVENSKE POZORIŠNE IGRE
26. maj – 3. jun 1987.

26. maj 1987. Hrvatsko narodno kazalište, Osijek
Miroslav Krleža – PUT U RAJ

adaptator i reditelj – Georgij PARO, scenograf – Zlatko KAUZLARIĆ Atač, kostimograf – Marija ŽARAK, muzika – Neven FRANGEŠ, lektor – Vanja DRAH, asistent reditelja i scenski pokret – Miljenko VIKIĆ, likovni saradnik – Stjepan GRAČAN

u l o g e
Zvonimir ZORIČIĆ (Bernardo), Ljiljana KRIČKA (Trafikantica; Medicinska sestra; Rajska djeva), Augustin HALAS (Fratar; Nostradamus), Velimir ČOKLJAT (Kadet Riesling; Prvi ordinarijus; Gospodin Alighieri), Ivan BRKIĆ (Telefonist; Bolničar; Marcus Junius Brutus), Damir LONČAR (Zastavnik Bandera; Drugi ordinarijus; Paracelzo), Ico TOMLJENOVIĆ (Ritmajstor Bramarbas), Dubravka CRNOJEVIĆ (Mlada gospođa), Mira KATIĆ (Solvejga), Davor PANIĆ (Ministrant; Trabant), Radoslava MRKŠIĆ (Žena), Đorđe BOSANAC (Pacijent; Galilej), Dragan MILIVOJEVIĆ (Primarijus), Jasna ODORČIĆ (Madam Primarijus; Klotilda), Anita ŠMIT (Pacijentkinja; Rajska djeva), Zdravko PAVLOVIĆ (Magistar; Gaj Julije Cezar), Slavica BENEVREKIĆ (Kasirica u apoteci), Vanja DRAH (Orlando), Ana STANOJEVIĆ (Marijana), Milenko OGNJENOVIĆ (Rektor magnificus), Mile PEŠUT (Orlandov pacijent), Vlasta RAMLJAK (Amalija), Franjo MAJETIĆ (Barun Silvestar), Oliver MLAKAR (glas megafona)


27. maj 1987. Slovensko stalno gledališče, Trst
Ivan Cankar – ZA DOBRO NARODA

reditelj i scenograf – Dušan JOVANOVIĆ, dramaturg – Ivo SVETINA, kostimograf – Marija VIDAU, muzika – Davor ROKO, lektor – Jože FAGANEL

u l o g e
Vladimir JURC (Aleksij pl. Gornik), Boris KAVACA (Dr Anton Grozd), Bogdana BRATUŽ (Katarina), Maja BLAGOVIČ (Matilda), Anton CAHARIJA (Dr Pavel Gruden), Silvij KOBAL (Jožef Mrmolja i Klander), Mira SARDOČ (Mrmoljevka), Tone GOGALA (Julijan Ščuka), Alojz MILIČ (Siratka), Stojan COLJA (Fran Kadivec), Adrijan RUSTJA (Profesor Kremžar), Boris KOBAL (Stebelce), Dušan JAZBEC (Peter), Alda SOSIČ (Sobarica kod Grudenovih)


28. maj 1987. Dramski teatar, Skoplje
Jordan Plevneš – „R“

reditelj – Ljubiša GEORGIJEVSKI, scenograf – Ljubiša GEORGIJEVSKI, Ljubomir ČADIKOVSKI, kostimograf – Đorđi ZDRAVEV, muzika – Andrej BELJAN, asistent reditelja – Sašo MILENKOVSKI, scenski pokret – Meri GEORGIJEVSKA

u l o g e
Petar TEMELKOVSKI (Maksim Brodski), Aleksandar DŽUROVSKI (Avram), Milica STOJANOVA (Arna), Liljana VELJANOVA (Katerina), Tihomir STOJANOVSKI (Avram-sin), Liljana TAŠEVA (Jana), Dime ILIJEV (Naum), Krum STOJANOV, Dimitar GEŠOSKI (Serafim Prodanski), Snežana MIHAJLOVIĆ (Slobodanka Prodanska), Silvija STOJANOVSKA (Margarita Veterova), Blagoj ČOREVSKI (Direktor Narodnog pozorišta), Nenad MILOSAVLJEVIĆ (Vatrogasac), Ljubomir BOJKOVSKI (Novinar), Katerina KOCEVSKA (Marija Malon), Jordan VITANOV (Aleksandar Petražicki), Lazar BAROKOV (Atila Remenjik), Aco MALINKOV (Harold Milton), Anastas TANOVSKI (Patrik Lori), Branko ĐORČEV (Bogdan Kamjenski), Igor DŽAMBAZOV (Stefan Miler)


29. maj 1987. Srpsko narodno pozorište, Novi Sad
Dušan Kovačević – SVETI GEORGIJE UBIVA AŽDAHU

reditelj – Egon SAVIN, scenograf – Geroslav ZARIĆ, kostimograf – Milena NIČEVA, muzika – Ksenija ZEČEVIĆ, lektor – Radovan KNEŽEVIĆ, scenski pokret – Ivan KLEMENC, stručni saradnik – Pavle VASIĆ, Laslo ŠVIRKLIH

u l o g e
Josif TATIĆ (Đorđe Džandar), Ljubica RAKIĆ (Katarina Džandarova), Mihajlo PLESKONJIĆ (Gavrilo Vuković), Miodrag PETROVIĆ (Mile Vuković), Velimir ŽIVOTIĆ (Aleksa Vuković), Srđan TIMAROV (Vane Siroče), Stevan ŠALAJIĆ (Doktor Konstantin Grk), Dragomir PEŠIĆ (Žoja Ribar), Vladislav KAĆANSKI (Rajko Pevac), Miodrag PETRONJE (Reci Vojo), Mirko PETKOVIĆ (Učitelj Mićun), Stevan GARDINOVAČKI (Ninko Belotić), Tihomir PLESKONJIĆ (Krivi Luka), Dragiša ŠOKICA (Trifun Pijan), Dobrila ŠOKICA (Tetka Slavka), Radoslav MILENKOVIĆ (Poručnik Tasić), Zoran BOGDANOV (Mikan Besni), Dušan ROKVIĆ (Baća), Mladen BARBARIĆ (Dane Neženja), Aleksandar TRIPKOVIĆ (Posilni)


30. maj 1987. Naroden teatar, Bitolj
Mario Rosi – MAGNA KARTA

prevodilac – Jordan PLEVNEŠ, reditelj – Zlatko SVIBEN, scenograf i kostimograf – Bjanka ADŽIĆ-URSULOV, muzika – Hristo BOJADŽIJEV

u l o g e
Ljubiša TRAJKOVSKI (Teodosij Zaum), Olga NAUMOVSKA (Hristina), Blagoj STEFANOVSKI (Naum Zaum), Slobodan STEPANOVSKI (Konstantin Zaum), Duško JOVANOVIĆ, Sašo OGNENOVSKI (Damjan Zaum), Sonja MIHAJLOVA (Sandra Zaum), Metodija MARKOVSKI (Mandić; Rišelje), Boris ČOREVSKI (Mandić; Rišelje), Suzana KIRANDŽISKA (Elena), Dimitar ILIJEVSKI (Žan Valžan), Josif JOSIFOVSKI (Vasil Panov), Teki LJUMANOVSKI (Redžep Jovanović-Džibuti), Mihajlo PETROVSKI (Vlauca Kukulelesku), Ratka RADMANOVIĆ (Kondukterka Svetlana), Ilko STEFANOVSKI (Petko Veličkov Mečka), Julija STEFANOVSKA (Darinka), Petar MIRČEVSKI (Stoilko Žubor-Dikin), Srebre ĐAKOVSKI (Milko Žubor-Dikin), Petar STOJKOVSKI (Poćorek), Miroslav LAZAREVSKI (Žandar), Majkl ATANASOVSKI (Žandar)


31. maj 1987. Narodno pozorište, Sarajevo
Slobodan Šnajder – GAMLLET

reditelj – Sulejman KUPUSOVIĆ, scenograf – Mersad BERBER, kostimograf – Vanja POPOVIĆ, muzika – Ranko RIHTMAN, scenski pokret – Dragan TIČIĆ, lektor – Miloš OKUKA, dramaturg – Dževad KARAHASAN

u l o g e
Miralem ZUBČEVIĆ (Hamlet), Vlado JOKANOVIĆ (Klaudije), Nada ĐUREVSKA (Gertruda), Suada HERAK (Ofelija), Tahir NIKŠIĆ (Laert), Vanja ALBAHARI (Fortinbras I), Sabrina SADIKOVIĆ (Fortinbras II), Aleksandar MIČIĆ (Grobar I), Aleksandar SIBINOVIĆ (Grobar II), Ljuba TADIĆ (Dr Branko Gavela), Zoran BEČIĆ (Silvije Strahimir Kranjčević)


1. jun 1987. Slovensko narodno gledališče, Ljubljana
Slavko Grum – DOGAĐAJ U MESTU GOGI

reditelj, scenograf i kostimograf – Meta HOČEVAR, dramaturg – Dominik SMOLE, muzika – Aldo KUMAR, pesme – Marij KOGOJ, lektor – Nada ŠUMI, muzički izvođači – Lado JAKŠA, Aldo KUMAR, asistent reditelja – Barbara HING, asistent scenografa i kostimografa – Bogdana KRUŠIČ

u l o g e
Majda POTOKAR (Afra), Alenka VIPOTNIK (Juta), Boris JUH (Slikar), Andrej NAHTIGAL (Umrli viši poreznik), Dare VALIČ (Julio Gapit), Silva ČUŠIN (Hana), Marjana BRECELJ (Gospođa Tereza), Ivo BAN (Otmar Prelih), Branko ŠTURBEJ (Teobald), Štefka DROLC (Gospođa Prestopil), Zvone HRIBAR (Klikot), Marko OKORN (Kvirin), Vojko ZIDAR (Kaps), Mojca RIBIČ (Mirna žena), Damjana LUTAR (Lutka), Jerica MRZEL (Starica)


2. jun 1987. Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd
Jovan Sterija Popović – RODOLJUPCI

reditelj – Dejan MIJAČ, scenograf – Miodrag TABAČKI, kostimograf – Biljana DRAGOVIĆ, muzika – „Braća Vranešević“, scenski pokret – Ferid KARAJICA, lektor – Branivoj ĐORĐEVIĆ, dramaturg – Dušan Č. JOVANOVIĆ

u l o g e
Vojislav BRAJOVIĆ (Žutilov), Dijana ŠPORČIĆ (Nančika), Vojka ĆORDIĆ (Milčika), Branislav LEČIĆ (Lepršić), Mirjana KARANOVIĆ (Zelenićka), Miloš ŽUTIĆ (Šerbulić), Milan GUTOVIĆ (Smrdić), Mihajlo JANKETIĆ (Gavrilović), Miodrag RADOVANOVIĆ, Branko CVEJIĆ (Nađ Pal), Borivoje KANDIĆ (Skoroteča), Đorđe ĐURĐEVIĆ (Eden)


3. jun 1987. Narodno pozorište, Niš
Ivan Studen – VUK (van konkurencije, u čast nagrađenih)

reditelj – Gradimir MIRKOVIĆ, scenograf – Velizar SRBLJANOVIĆ, kostimograf – Milica RADOVANOVIĆ, muzika – Vojislav KOSTIĆ, scenski pokret – Boris RADAK, lektor – Miroslav LUKIĆ

u l o g e
Radoman KONTIĆ (Vuk), Milivoje DASKALOVIĆ (Miloš), Sima ERČEVIĆ (Igrić), Radmila MIRKOVIĆ (Marija Tirka/Ana Kraus), Biljana VELJKOVIĆ (Vukova kći), Jasmina PEŠIĆ (Vukova kći), Petar ANTIĆ (Šiškov), Rista BUKVIĆ (Rumjancev), Milivoje PAVLOVIĆ (Adelung), Radisav DIMITRIJEVIĆ (Mladen Milovanović), Tomislav ILIĆ (Prota Mateja), Aleksandra NEDELJKOVIĆ (Fatima), Nataša TODOROVSKA (Fatima), Slaviša FILIPOVIĆ (Vuk u Miloševom zapećku), Ljubiša DIMITRIJEVIĆ (Prvi stražar), Bogdan TODOROVIĆ (Drugi stražar)