1988. – 33. ЈУГОСЛОВЕНСКЕ ПОЗОРИШНЕ ИГРЕ – Репертоар

33. JUGOSLOVENSKE POZORIŠNE IGRE
26. maj – 3. jun 1988.

26. maj 1988. Slovensko narodno gledališče, Ljubljana
Dominik Smole – ANTIGONA

reditelj, scenograf i kostimograf – Meta HOČEVAR, muzika – Aldo KUMAR, lektor – Nada ŠUMI, muzika – Brane DEMŠAR

u l o g e
Ivo BAN (Kreont), Silva ČUŠIN (Ismena), Brane IVANC (Tiresija), Branko ŠTURBEJ (Hemon), Zvone HRIBAR (Paž), Roman KONČAR (Stražar), Andrej NAHTIGAL (Glasnik)


27. maj 1988. Hrvatsko narodno kazalište, Zagreb
Antun Šoljan – BARD

reditelj – Tomislav RADIĆ, scenograf i kostimograf – Zvonimir ŠULER, muzika – Ozren DEPOLO, lektor – Đurđa ŠKAVIĆ, asistent reditelja – Zoran BATUŠIĆ, asistent scenografa – Daria HLAVKA

u l o g e
Boris BUZANČIĆ (Octavio Faroler-Otto), Zvonimir TORJANAC (Juan Ladrillo-Chocha), Branka CVITKOVIĆ (Livia Ladrillo-Dombay), Alma PRICA (Octobra Ladrillo), Zvonimir ZORIČIĆ, Branko ĆURDO (Roberto Estrellito Hervidero), Dragan MILIVOJEVIĆ (Guido Vjačeslav Campino), Ivo GREGUREVIĆ (Julio Tapon), Ivo KADIĆ (Napoleon Gonzaga al Rumbo), Zijad GRAČIĆ (Kustos galerije), Iva MARJANOVIĆ (Katarina Kranz), Ivica JONČIĆ (Tajnik)


28. maj 1988. Primorsko dramsko gledališče, Nova Gorica
Gregor Strniša – LJUDOŽDERI

reditelj – Mile KORUN, scenograf – Janja KORUN, Mile KORUN, kostimograf – Marija VIDAU, muzika – Ivan MIGNOZZI, lektor – Srečko FIŠER, scenski pokret – Ksenija HRIBAR, dramaturg – Diana KOLOINI

u l o g e
Ivo BARIŠIČ (Smrt), Stane LEBAN (Prior), Tone ŠOLAR (Komtur), Bine MATOH (Peter Pajot), Sandi KROŠL (Florijan Falac), Metka FRANKO (Matilda), Mira LAMPE-VUJIČIĆ (Marta), Nenka SEDLAR (Marija), Teja GLAŽAR (Majdalenka), Jože HROVAT (Srce Dečko), Dragica KOKOT (Krstova Dama), Sergej FERARI (Pik As), Nevenka VRANČIČ (Partizanka), Dušanka RISTIĆ (Neznanka), Milan VODOPIVEC (Major), Boris KERČ (Tenente)


29. maj 1988. Makedonski naroden teatar, Skoplje
Goran Stefanovski – CRNA RUPA

reditelj – Paolo MAĐELI, scenograf – Marina ČUTURILO, kostimograf – Branko KAPETANOVIĆ, muzika – Predrag VRANEŠEVIĆ, Ljupčo KONSTANTINOV

u l o g e
Nenad STOJANOVSKI (Siljan), Ilija DŽUVALEKOVSKI (Otac), Vukosava DONEVA (Majka), Ljiljana BOGOJEVIĆ-JOVANOVSKA (Magda), Katina IVANOVA (Sonja), Sinolička TRPKOVA (Svetle), Vladimir SVETIJEV (Pero), Aleksandar ČAMINSKI (Maksa), Mimi TANEVSKA (Cveta), Joana POPOVSKA (Ana)


30. maj 1988. Zvezdara teatar, Beograd
Dušan Kovačević – KLAUSTROFOBIČNA KOMEDIJA

reditelj – Dušan KOVAČEVIĆ, scenograf – Juraj FABRI, kostimograf – Ljiljana DRAGOVIĆ, scenski pokret – Lidija PILIPENKO

u l o g e
Danilo STOJKOVIĆ (Sava odžačar), Mihajlo JANKETIĆ (Jagoša Kraj), Jelisaveta SABLIĆ (Vesela Kraj), Žarko RADIĆ (Milicionar Vule), Danilo LAZOVIĆ (Teja Kraj), Sofija ŽUGIĆ (Nina Herbert), Dejan PAJOVIĆ, Nenad ČOLIĆ (Leopold Važik), Vanja JANKETIĆ (Grabinjski)


31. maj 1988. Pokrajinsko narodno pozorište, Albanska drama , Priština
Teki Derviši – BREG ŽALOSTI

reditelj – Vladimir MILČIN, scenograf – Krste DŽIDROV, kostimograf – Violeta DŽAFERI, muzika – Baškim ŠEHU

u l o g e
Istref BEGOLI (Bik igrač; Putnik igrač; Lorik igrač; Mumija igrača; Konstantin igrač; Kardič igrač; Razigrani; Glas igrača; Igrač samotnjak), Čun LJAJČI (Vrani gavran; Veštičin konj; Mal Kobeci; Grobar), Drita BEGOLI (Sneguljica; Meduza; Bubulina; Di Nora; Nikifora; Fatima; Fljočka; Zla vila; Crnooka sestra), Ajše RAMADANI (Kamena statua; Harpija; Gresa; Tilija; Ljočka; Verolomnica), Fatime SEFAJ (Vodena guja; Nimfa; Elikona; Pamona; Konstansa; Mevljanija; Pučja; Šumska vila), Maljo GAMI (Otac), Adeljajde SOPI (Majka), Hazir MIFTARI (Glava idola/Haron; Veliki otac), Avduš HASANI (Paganski kaluđer; Crni kaluđer; Slepi kaluđer; Kaluđer hodočasnik; Veliki kaluđer), Seljman JUSUFI (Dvojnik; Ranarnik; Igračev dvojnik), Dibran TAHIRI (Menelaj; Progonitelj I; Reb Mendel; Grof Rihtenberg; Piljar), Skender TAFAJ (Kadmo; Progonitelj II; Reb Isak; Baron Darmatolov), Ramadan MALJAJ (Hron; Progonitelj III; Reb Kihot; Lord Tarakuza), Dževat ĆENA (Reinkarnirani vuk; Prokurator; Muniš-aga; Beg), Šani PALASKA (Tankovrati Lik; Doktor Hafi; Doktor Adamudi), Faruk BEGOLI (Disaret; Julije; Crni Šapir; Šuti Vit; Prevrtljivac; Pijanac), Seljman LJOKAJ (Ergis; Favonije; Redže Rušja; Kalja Meti; Sladostrasnik), Bisljim MUČAJ (Prijam; Hesper; Plesač; Servo lakej; Konobar; Nezahvalnik), Safete ROGOVA (Kaluđerica; Filipika; Điltenija; Vila; Narikača), Ljumnije MUČAJ (Lepa Hola; Ukleta; Mala sestra)


1. jun 1988. Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd
Slobodan Selenić – RUŽENJE NARODA U DVA DELA

reditelj – Dejan MIJAČ, scenograf – Boris MAKSIMOVIĆ, kostimograf – Biljana DRAGOVIĆ, muzika – Vojislav KOSTIĆ, lektor – Radovan KNEŽEVIĆ, Ričard BARNS, Žoslin LAZIN

u l o g e
Miloš ŽUTIĆ (Slavoljub Medaković), Tanasije UZUNOVIĆ (Jezdimir Kuštrimović), Irfan MENSUR (Stevan Stanković), Slobodan BEŠTIĆ (Obrad Cvetković), Miodrag RADOVANOVIĆ (Pop Sava), Radoslav MILENKOVIĆ (Čapajev), Branko CVEJIĆ (Upravnik), Milan GUTOVIĆ (Uča), Marko BAĆOVIĆ (Đoka), Cvijeta MESIĆ (Andre), Toni LAURENČIĆ (Pukovnik), Dragan PETROVIĆ (Major), Vojislav BRAJOVIĆ (Miloš Obrenović), Mihailo KOSTIĆ (Vujica), Borivoje KANDIĆ (Jermenin)


2. jun 1988. Slovensko stalno gledališče, Trst
Branislav Nušić – SUMNJIVO LICE

prevodilac – Josip VIDMAR, reditelj – Dušan JOVANOVIĆ, scenograf – Marjan KRAVOS, kostimograf – Marija VIDAU, lektor – Jože FAGANEL

u l o g e
Anton PETJE (Jerotije), Miranda CAHARIJA (Anča/Anđa), Alda SOSIČ (Marica), Vladimir JURC (Vincenc/Vića), Gojmir LEŠNJAK (Živko/Žika), Alojz MILIČ (Milivoj/Milosav), Silvij KOBAL (Atanazij/Tasa), Tone GOGALA (Jurij/Đoka), Adrijan RUSTJA (Aleksij/Aleksa), Stane STAREŠINIČ (Spasoje/Spasa), Stojan COLJA (Milan/Miladin), Dušan JAZBEC (Joco/Josa)


3. jun 1988. Moskovski dramski teatar na Maloj Broni, Moskva (SSSR)
Goran Stefanovski – TETOVIRANE DUŠE (van konkurencije)

prevodilac – Natalija VAGAPOVA, reditelj – Slobodan UNKOVSKI, scenograf – Meta HOČEVAR, kostimograf – Elena DONČEVA, muzika – Aleksandar STOJKOVIĆ, scenski pokret – Genadij ABRAMOV

u l o g e
O. M. VAVILOV, I. R. JANKOVSKI (Vojdan), S. I. TARAMJEV (Cibra), A. I. DMITRIJEVA (Altana), I. J. KASTRELJ (Kole), G. R. SAJFULIN, G. M. LJAMPE (Strezo), A. L. ISAJKINA (Ruža), T. R. KREČETOVA (Mare), L. S. BABENKO (Klodija), V. V. IZOTOV (Tetovirač), A. P. MAKAROV (Telohranitelj)