1984. – 29. ЈУГОСЛОВЕНСКЕ ПОЗОРИШНЕ ИГРЕ – Репертоар

29. JUGOSLOVENSKE POZORIŠNE IGRE
26. maj – 4. jun 1984.

26. maj 1984. Hrvatsko narodno kazalište, Zagreb
Ivo Vojnović – DUBROVAČKA TRILOGIJA

reditelj – Ivica KUNČEVIĆ, scenograf – Dinka JERIČEVIĆ, kostimograf – Ika ŠKOMRLJ, Diana KOSEC-BOUREK, muzika – Neven FRANGEŠ, scenski pokret i asistent reditelja –  Miljenko VIKIĆ, lektor – Frano ČALE

Allons enfants
u l o g e
Vanja DRAH (Knez), Boris BUZANČIĆ (Orsat), Tonko LONZA (Nikša), Zvonimir ZORIČIĆ (Marko), Dušan GOJIĆ (Niko), Mirko ŠVEC (Lukša), Tomislav RALIŠ (Vlaho), Zlatko CRNKOVIĆ (Mato), Božidar SMILJANIĆ (Dživo), Jurica DIJAKOVIĆ (Karlo), Vjenceslav KAPURAL (Tomo), Zvonko STRMAC (Palo), Ivo KADIĆ (Sabo), Ljudevit GALIC (Luco), Franjo ŠTEFULJ (Antun), Branko BONAĆI (Miho), Amand ALIGER (Šiško), Boris FESTINI (Luko), Amir BUKVIĆ (Vlađ), Nikola LOVREKOVIĆ (Džono), Mira ŽUPAN (Gđa Ane), Ana Marija FABRIS (Kristina), Ivka DABETIĆ (Lucija), Koraljka HRS (Deša), Dragan MILIVOJEVIĆ (Prvi djetić), Božidar OREŠKOVIĆ (Drugi djetić), Kruno VALENTIĆ (Treći djetić)

Suton
u l o g e
Neva ROŠIĆ (Mara), Iva MARJANOVIĆ (Made), Maja FRAJNDLIH (Ore), Koraljka HRS (Pavle), Ivka DABETIĆ (Kata), Vanja DRAH (Luco), Ivo KADIĆ (Sabo), Dragan MILIVOJEVIĆ (Lujo), Kruno VALENTIĆ (Vaso)

Na taraci
u l o g e
Tonko LONZA (Lukša), Zlatko CRNKOVIĆ (Niko), Eta BORTOLACI (Mare), Branka CVITKOVIĆ (Lidija), Katija ZUBČIĆ (Emica), Renata JURKOVIĆ (Ore), Ksenija PROHASKA (Jelka), Urša RAUKAR (Mara), Branko BONAĆI (Dum Marin), Tomislav RALIŠ (Hans), Dragan MILIVOJEVIĆ (Lasić), Zvonimir ZORIČIĆ (Marko), Božidar OREŠKOVIĆ (Vuko), Ivka DABETIĆ (Vica), Nikola LOVREKOVIĆ (Poslužitelj)


27. maj 1984. Kazalište Marina Držića, Dubrovnik
Janko Polić Kamov – MAMINO SRCE ili PROPAST KUĆE BOŠKOVIĆA

adaptator i reditelj – Želimir MESARIĆ, scenograf – Marin GOCE, kostimograf – Jasna NOVAK, muzika – Vesna ŠIR, lektor – Miše MARTINOVIĆ

u l o g e
Miše MARTINOVIĆ (Andro Bošković), Milka PODRUG-KOKOTOVIĆ (Linda Bošković), Jasna ANČIĆ (Olga), Andrija TUNJIĆ (Bruno), Mirko ŠATALIĆ (Romano), Maro MARTINOVIĆ (Dušan), Doris ŠARIĆ (Johana), Zdenko JELČIĆ (Ivo Bujić), Vinko PRIZMIĆ (Liječnik), Ivo MRČELA (Svećenik), Zorica KOLIĆ (Mimi)


28. maj 1984. Narodno pozorište, Mostar
Milosav Marinović – PRIZORI IZ ŽIVOTA I SNA JEDNOG KARAKTERA (van konkurencije)

reditelj – Miloš LAZIN, scenograf i kostimograf – Miodrag TABAČKI, muzika – Enco LESIĆ, scenski pokret – Dragana IVANJI, lektor – Milorad DEŠIĆ

u l o g e
Sunčica TODIĆ (Rajka Radaković), Toni PEHAR (Vladimir Hadži-Vasić; Ratko Ratković), Tatjana FEHER (Radojka Radaković), Jozo LEPETIĆ (Otac), Mišo KOMLJENOVIĆ (Rafo Konforti; Budimirović), Saša SELENIĆ (Strina Gospava; Jovanka), Velimir NJIRIĆ (Dragutin Pajer; Đorđe Hadži-Vasić), Vesna NJIRIĆ (Rođaka Divna; Darinka Hadži-Vasić), Alda KOMLJENOVIĆ (Soka; Danka), Sead ĐULIĆ (Rajko; Adamson), Vladimir ILIĆ (Veso Ružić), Irina DESPOTOV (Djevojčica)


29. maj 1984. Dramsko kazalište Gavela, Zagreb
Miroslav Krleža – GOSPODA GLEMBAJEVI

reditelj – Petar VEČEK, scenograf – Meta HOČEVAR, kostimograf – Ika ŠKOMRLJ, Danica DEDIJER, muzika –  Jelka KUŠELJ, lektor – Đurđa ŠKAVIĆ, Nikica PETRAK, Vlado RUPČIĆ, asistent reditelja – Mira MUHOBERAC, Nina KLEFLIN

u l o g e
Krešimir ZIDARIĆ (Naci/Ignjat/Žak Glembaj), Dubravka MILETIĆ (Barunica Kasteli-Glembaj), Rade ŠERBEDŽIJA (Dr fil. Leone Glembaj), Vlasta KNEZOVIĆ (Sestra Angelika Glembaj), Pero KVRGIĆ (Titus Andronikus Fabrici-Glembaj), Božidar ALIĆ (Dr juris Puba Fabrici-Glembaj), Josip MAROTI (Dr med. Paul Altman), Zlatko VITEZ (Dr teol. i fil. Alojzije Silberbrandt), Marko TORJANAC (Oliver Glembaj), Milan PLEĆAŠ (Ulanski oberlajtnant fon Baločanski)


30. maj 1984. Pozorište različitosti, Varšava (Poljska)
Velimir Lukić – SANTA MARIA DELLA SALUTE (van konkurencije)

prevodilac – Eva GRABOVSKA, reditelj – Anžej Marja MARČEVSKI, scenograf – Živorad Žak KUKIĆ, muzika – Tadeuš VOZNJAK

u l o g e
Tadeuš GRABOVSKI (Iguman Krušedolskog manastira), Juzef FRIŽLEVIČ (Laza Kostić), Iva MLODNJICKA (Julijana Palanački), Janjina ANUŠJAKUVNA (Gospođa Dunđerski), Jadviga ANDŽEJEVSKA (Lenka), Vojćeh ZAGORSKI (Pagaraški), Bronislav SURMJAK (Kobilarev), Leon LOHOVSKI (Poslanik Kraljevine Srbije u Petrogradu), Vojćeh PASTUŠKO (Serdar crnogorske vojske)


31. maj 1984. Dramski teatar, Skoplje
Goran Stefanovski – DUPLO DNO

reditelj – Slobodan UNKOVSKI, scenograf – Dinka JERIČEVIĆ, kostimograf – Đorđi ZDRAVEV, muzika – Mihail BOŠKOVSKI

u l o g e
Ivan PETRUŠEVSKI (Jakov, I deo), Jovica MIHAJLOVSKI (Jakov, II deo), Nenad STOJANOVSKI (Jakov, III deo), Aco ĐORČEV (Božo), Milica STOJANOVA (Paraskeva), Silvija STOJANOVSKA (Kristina), Blagoj ČOREVSKI (Nove)


1. jun 1984. Studentski kulturni centar, Beograd
Gojko Nikoliš – KORIJEN, STABLO I EPILOG

adaptator i reditelj – Vida OGNJENOVIĆ, scenograf – Marina ČUTURILO, kostimograf – Bjanka ADŽIĆ-URSULOV, muzika – Davor ROKO, lektor – Radmila VIDAK, Ljiljana BIBIĆ-JEVTIĆ, Ivana DROBAC-STEFANOVIĆ

u l o g e
Irfan MENSUR (Doktor), Mirko PETKOVIĆ (Will; Zapovednik žandara), Miodrag MILOVANOV (Peko; Ranjeni vojnik), Milutin KARADŽIĆ (Vlado; Ranjenik), Rade VUKOTIĆ (Đuro; Miljkan), Ljubivoje TADIĆ (Kosta; Horovođa), Branko JERINIĆ (Stanko; Molotov), Josif TATIĆ (Branko; Arsa), Toni LAURENČIĆ (Ratko), Predrag EJDUS (Ivan), Branislav Ciga JERINIĆ (Staljin), Erol KADIĆ (Tužni vojnik), Branko CVEJIĆ (Bratko; Andrija; Čovek u kožnom kaputu), Mladen BARBARIĆ (Mladić), Petar BOŽOVIĆ (Čovek u džemperu; Pasternak), Miša STANKOVIĆ (Domingez; Dušan; Žandar), Stela ĆETKOVIĆ (Bolničarka; Drugarica; Prevodilac), Predrag JOVANOVIĆ (Bolničar; Vojnik), Zoran PETROVIĆ (Ranjenik; Žandar), Miroslav ĐORĐEVIĆ (Topograf; Žandar)


2. jun 1984. lovensko narodno gledališče, Ljubljana
Tone Partljič – MOJ TATA, SOCIJALISTIČKI KULAK

reditelj – Jože BABIČ, scenograf – Niko MATUL, kostimograf – Anja DOLENC, muzika – Lado JAKŠA, lektor – Nada ŠUMI, dramaturg – Boris A. NOVAK

u l o g e
Polde BIBIČ (Jože Malek), Milena ZUPANČIČ, Mojca RIBIČ (Mimika Malek), Silva ČUŠIN (Olga), Klemen PETROVČIČ (Tinček), Ivo BAN (Vanč), Tone HOMAR (Župnik), Jerica MRZEL (Crkvenjakuša Roza), Boris KRALJ (Medved), Alenka VIPOTNIK (Učiteljica), Marko OKORN (Edo), Dare VALIČ (Drug iz sreza), Brane IVANC (Predsednik MNO)


3. jun 1984. Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd
Dušan Kovačević – BALKANSKI ŠPIJUN

reditelj – Dušan JOVANOVIĆ, scenograf – Miodrag TABAČKI, kostimograf – Doris KRISTIĆ, muzika – Veljko MARIĆ, lektor – Milivoj POPOVIĆ Mavid, dramaturg – Dušan Č. JOVANOVIĆ

u l o g e
Danilo STOJKOVIĆ (Ilija Čvorović), Branka PETRIĆ (Danica Čvorović), Sanja MILOSAVLJEVIĆ (Sonja Čvorović), Josif TATIĆ (Đura Čvorović), Stojan DEČERMIĆ (Podstanar), Branislav LEČIĆ (Inspektor Dražić)


4. jun 1984. Srpsko narodno pozorište, Novi Sad
Ranko Marinković – GLORIJA (van konkurencije, u čast nagrađenih)

reditelj – Želimir OREŠKOVIĆ, scenograf – Zvonko ŠULER, kostimograf – Branka PETROVIĆ, muzika – Gabor LENĐEL, scenski pokret – Ivan KLEMENC, lektor – Branivoj ĐORĐEVIĆ

u l o g e
Svetlana BOJKOVIĆ (Glorija), Stevan ŠALAJIĆ (Rikardo Kozlović), Radivoje KOJADINOVIĆ (Biskup), Tihomir STANIĆ (Don Jere), Velimir ŽIVOTIĆ (Don Zane), Stevan GARDINOVAČKI (Don Florio), Miodrag PETRONJE (Toma), Dragica SINOVČIĆ-BRKOVIĆ (Majka), Vladeta POPOV (Toni), Ivan KLEMENC (Bimbo), Miodrag GAJIĆ (Bep), Nenad VUJANOVIĆ (Kok), Irena STEPIĆ (Isus Krist), Vesna ŽDRNJA (Marija Magdalena), Laslo BOROŠ (Prvi farizej), Deneš DEBREI (Drugi farizej), Andraš BUBOŠ (Prvi vojnik), Šandor LASLO (Drugi vojnik), Tibor KIŠ (Mađioničar), Kornelija TAPAI (Prva artistkinja), Ljiljana JAKŠIĆ (Druga artistkinja), Tijana MAKSIMOVIĆ (Treća artistkinja), Rafael ARČON (Klovn)