1983. – 28. ЈУГОСЛОВЕНСКЕ ПОЗОРИШНЕ ИГРЕ – Репертоар

28. JUGOSLOVENSKE POZORIŠNE IGRE
24. maj – 2. jun 1983.

24. maj 1983. Dramsko kazalište Gavela, Zagreb
Fabijan Šovagović – SOKOL GA NIJE VOLIO

reditelj – Božidar VIOLIĆ, scenograf – Drago TURINA, kostimograf – Maja GALASO, muzika – Neven FRANGEŠ, asistent reditelja – Sandra SEKULIĆ

u l o g e
Fabijan ŠOVAGOVIĆ (Šima), Nada SUBOTIĆ (Staža), Zoran GOGIĆ (Benoš), Ljiljana BOGOJEVIĆ (Reza), Slavko BRANKOV (Filoš), Marica VIDUŠIĆ (Tonka), Ankica DOBRIĆ (Joza), Ljiljana GENER (Baka), Drago MEŠTROVIĆ (Tomo), Ivica ŠIMIĆ (Moca), Slavko JURAGA (Joca), Ivo FICI (Bono), Emil GLAD (Andrija), Mato ERGOVIĆ (Čić Steva), Zvonimir FERENČIĆ (Tucić), Slobodan MILOVANIĆ (Prvi od racije), Marino MATOTA (Ciganin), Željko GARBAJS (Nijemac)


25. maj 1983. Slovensko stalno gledališče, Trst
Matjaž Kmecl – NEMA BRAĆA 
(van konkurencije)

reditelj – Jože BABIČ, scenograf – Klavdij PALČIČ, kostimograf – Anja DOLENC, muzika – Aleksander VODOPIVEC, asistent reditelja – Marko SOSIČ

u l o g e
Anton PETJE (Gospodin Plahetka), Barbara JAKOPIČ, Đulijana SOSIČ  (Hemica Smrtnik), Mira SARDOČ (Smrtnica), Stane STAREŠINIČ (Ožbej), Tone GOGALA (Osvald), Bojan UMEK (Smrtnikov sin), Stojan COLJA (Mutavac), Igor MALALAN, Jožko LUKEŠ (Prvi Ljubljančanin), Silvij KOBAL, Srečko MOŽINA (Drugi Ljubljančanin), Alojz MILIČ (Treći Ljubljančanin), Drago GORUP (Župan), Adrijan RUSTJA (Prehlađeni Jozef), Robert KOVAČIČ (Mihael), Dušan JAZBEC (Moćni Hanzi), Josip ŠUŠTERŠIČ (Seljanin)


26. maj 1983. Slovensko mladinsko gledališče, Ljubljana
Emil Filipčič – ZATOČENICI SLOBODE

reditelj – Janez PIPAN, scenograf – Matjaž VIPOTNIK, kostimograf – Kostja GATNIK, muzika – Jani KOVAČIČ, scenski pokret – Damir ZLATAR Frej, dramaturg i lektor – Marko SLODNJAK, asistent reditelja – Vito TAUFER

u l o g e
Miloš BATELINO (Kronos; Felini), Milena GRM (Gea), Vojko ZIDAR (Robert), Pavle RAVNOHRIB, Aleš VALIČ (Moris), Marko MLAČNIK (Maks), Marinka ŠTERN (Štorklja), Niko GORŠIČ (Trimčkar), Draga POTOČNJAK (Marija), Jadranka TOMAŽIČ (Hofmanova), Vladimir JURC (Hofman), Sandi PAVLIN (Šuster), Pavle RAKOVEC (Korsakov), Mina JERAJ (Kulikov), Majolka ŠUKLJE (MekMarfi), Jani KOVAČIČ (Pevač)


27. maj 1983. Narodno pozorište, Zenica
Jovan Ćirilov – NEKO VRIJEME U SALCBURGU

dramatizator i dramaturg – Borka PAVIĆEVIĆ, reditelj – Zlatko SVIBEN, scenograf – Slobodan MAŠIĆ, kostimograf – Vesna KARAUS-SULJIĆ

u l o g e
Miodrag TRIFUNOV (Marko Radmilac), Senada KRGO (Huguette Noel), Boško MARIĆ (Eugene O’Bride), Ljubo BOŽOVIĆ (Yves Rossillon), Mirza ŽUJIĆ (Wally Weiss-Klemperer), Predrag JOKANOVIĆ (Cristoph Webenthal), Radmila PRAJNINGER (Irena Malek), Milenko GORANOVIĆ (Alojz Gorjančič), Salko AVDIĆ (Rocco Montalbano), Mugdim AVDAGIĆ (Riccardo Roviello), Ištvan GABOR (Camil Popovici), Jasna BAŠIĆ (Monika Vogel-Dirnbach), Žarko MIJATOVIĆ (Ingmar Olstrom), Ramiz TAHIRI (Kemal Ayadi), Slavko MIHAČEVIĆ (Richard Ewans), Desa BIOGRADLIJA (Rosamund Ewans-Rutledge), Zdravko BIOGRADLIJA (Benjamin Green), Ana ĐORĐEVIĆ (Deborah Green), Borislav CVETKOVIĆ (Derek Havings), Olivera VUKOVIĆ-TRIFUNOV (Shirley Havings), Šućrija BOJIČIĆ (Joshua Seabo), Ivica KUKIĆ (Oskar Fialka), Šefika KORKUT-ŠUNJE (Rozsika Feher), Smilja MILJOJKOVIĆ (Ljubica Radmilac)


28. maj 1983. Teatar na narodnostite, Albanska drama, Skoplje
Bećir Musliu – JA, HALIL GARIJA (van konkurencije)

reditelj – Duško NAUMOVSKI, scenograf – Čedo HRISTOV, kostimograf – Ismail RAMA, muzika – Garo TAVETIJAN, asistent reditelja – Dževat LIMANI

u l o g e
Ismail RAMA (Štrigan), Selman JUSUFI (Halil Garija), Sefedin NUREDINI (Dvojnik Halil Garije; Peti i Sedmi glas iz groba), Vera JOZA (Majka), Silvana BAJČINOVCI (Fatima), Vehbi KERIMI/ĆERIMI (Momak sa fenjerom; Sedmi provodadžija), Bedžet PITARKA (Glasnik; Četvrti provodadžija), Dževat LIMANI (Prvi; Glas kod groblja), Bajruš MJAKU (Drugi), Zija BERIŠA (Islednik; Prvi provodadžija), Dijana MEHMETI (Prva glumica), Ajeta REDŽEPI (Druga glumica), Drita ALIU (Treća glumica), Asije ŽUTA (Četvrta glumica), Fazli ŠAĆIRI (Prvi glumac; Treći provodadžija), Ekrem AHMETI (Drugi glumac; Prvi i Treći glas iz groba), Kamil VEINER (Treći glumac; Šesti provodadžija), Agron BERIŠA (Četvrti glumac; Drugi i Četvrti glas iz groba), Zijadin MURTEZI (Peti glumac; Osmi provodadžija), Nehat MEHMETI (Drugi provodadžija), Mejdi ALIMEDI (Peti provodadžija; „Stvarni“ Halil Garija), Mak MARKU (Deveti provodadžija), Bećir NUREDINI (Isus Hristos; Osmi glas)


29. maj 1983. Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd
Slobodan Šnajder – HRVATSKI FAUST

reditelj – Slobodan UNKOVSKI, scenograf – Meta HOČEVAR, kostimograf – Ljiljana DRAGOVIĆ, muzika – Veljko MARIĆ

u l o g e
Predrag MANOJLOVIĆ (Prvi glumac; Faust), Aleksandar BERČEK (Drugi glumac; Mefisto), Vladica MILOSAVLJEVIĆ (Mlada glumica; Margareta), Stojan DEČERMIĆ (Nadredatelj), Predrag LAKOVIĆ (Kazališni poslužitelj), Branislav LEČIĆ (Intendant Dušan Žanko; Faust), Sanja MILOSAVLJEVIĆ (Margareta; Ustaška devojka), Žarko LAUŠEVIĆ (Komesar), Milo MIRANOVIĆ (Jambrek), Radmila RADOVANOVIĆ (Gospođica Magdalena), Moris LEVI, Branko CVEJIĆ (Prvi purger), Mirko BULOVIĆ (Drugi purger), Ivo JAKŠIĆ (Starac Sikirica), Zoran MILOSAVLJEVIĆ (Doktor Probst), Miodrag RADOVANOVIĆ (Monsinjor Župetić), Zoran CVIJANOVIĆ, Dubravko JOVANOVIĆ (Kritikus)


31. maj 1983. Narodno kazalište „August Cesarec“, Varaždin
Slobodan Šnajder – HRVATSKI FAUST

reditelj, scenograf i kostimograf – Petar VEČEK, muzika – Mario JAJETIĆ, asistent reditelja –  Jagoda KRALJ-NOVAK

u l o g e
Božidar ALIĆ (Faust), Božidar SMILJANIĆ (Intendant Dušan Žanko), Jagoda KRALJ-NOVAK (Margareta), Dušan DŽAKULA (Drugi glumac; Mefisto), Tomislav LIPLJIN (Prvi purger), Čedomir VUJIĆ (Drugi purger), Ljubo KEREKEŠ (Župetić; Kerfogec), Vinko LISJAK (Nadredatelj), Zvonko JELAČIĆ (Poslužitelj), Samir BUZANČIĆ (Prvi mladić), Mladen POSAVEC (Drugi mladić), Mirjana SINOŽIĆ (Prva frajlica), Marija IVEZIĆ (Druga frajlica)


1. jun 1983. Slovensko narodno gledališče, Ljubljana
Dominik Smole – ZLATNE CIPELICE

reditelj – Mile KORUN, scenograf i kostimograf – Meta HOČEVAR, maska – Ante CECIĆ, asistent reditelja – Jože VALENTIČ

u l o g e
Aleksander VALIČ (Doktor predsednik veća), Maks FURIJAN (Doktor porotnik), Radko POLIČ (Doktor izvestitelj), Brane IVANC (Optuženi), Marija BENKO (Braniteljka), Aleš VALIČ (Tužilac), Ivo BAN (Sudski poslužitelj), Milena ZUPANČIČ (Zapisničarka)


2. jun 1983. Srpsko narodno pozorište, Novi Sad
Molina Udovički – ZEMLJA (van konkurencije, u čast nagrađenih)

reditelj – Radoslav DORIĆ, scenograf – Mileta LESKOVAC, kostimograf – Vesna RADOVIĆ, muzika – Gabor LENĐEL

u l o g e
Ivan HAJTL (Bača), Jelica BJELI (Dara), Dobrila ŠOKICA (Kaja), Zaida KRIMŠAMHALOV (Jelica), Stevan GARDINOVAČKI (Ugri), Milena ŠIJAČKI-BULATOVIĆ (Toda), Vladislav KAĆANSKI (Žara), Aleksandra PLESKONJIĆ (Žarina žena), Edvard RAĐENOVIĆ (Dete)