1982. – 27. ЈУГОСЛОВЕНСКЕ ПОЗОРИШНЕ ИГРЕ – Репертоар

27. JUGOSLOVENSKE POZORIŠNE IGRE
26. maj – 5. jun 1982.

26. maj 1982. Hrvatsko narodno kazalište, Split
Miroslav Krleža – GOLGOTA

adaptator i reditelj – Marin CARIĆ, scenograf i kostimograf – Marin GOCE, muzika – Frano PARAĆ, scenski pokret – Damir ZLATAR Frej

u l o g e
Stanko BOGOJEVIĆ (Pavle; Doktor), Vanja DRAH (Kristijan), Aleksandar ČAKIĆ (Klement; Doktor), Vasja KOVAČIĆ (Ivan; Doktor), Ranko TIHOMIROVIĆ (Toma; Doktor), Božidar ALIĆ (Andrej; Doktor), Josip GENDA (Ksaver; Doktor), Zoja ODAK (Žena Ksaverova), Neva BULIĆ (Žena Kristijanova), Dragan LUKIĆ (Dečko Ksaverov), Sava KOMNENOVIĆ (Stari radnik), Pero VRCA (Stari radnik), Tomislav MARTIĆ (Mladi radnik), Nenad SRDELIĆ (Mladi radnik), Ivica BEATOVIĆ (Mladi radnik), Ana PRIJIĆ (Mladi radnik), Sanja MATIJAŠEVIĆ (Mladi radnik), Dunja NJEGOVAN (solista baleta)


27. maj 1982. Teatar na narodnostite, Turska drama, Skoplje
Irfan Beljur – MEMET 
(van konkurencije)

reditelj – Naum PANOVSKI, scenograf – Panče MINOV, kostimograf i maska – Elena DONČEVA, muzika – Andrej BELJAN

u l o g e
Selaetin BILAL (Hasan-aga), Suzan MAKSUT (Ajše), Atila KLINČE (Memet), Jildiz RIFAT (Emine), Fehmi GRUBI (Bajram), Zekir SIPAHI (Ajdin), Bedija BEGOVSKA (Fatime), Irfan BELJUR (Kerim), Nadži ŠABAN (Bekir), Šerafetin NEBI (Tahir), Zekirija HODŽALAR (Ali), Šefket HASAN (Zekir), Rijat TAHIR (Sluga), Abdurahman RAHMAN (Muškarac), Mukerem BILAL (Žena)


28. maj 1982. Hrvatsko narodno kazalište, Zagreb
Marin Držić – DUNDO MAROJE

reditelj – Ivica KUNČEVIĆ, lektor – Frano ČALE, scenograf – Zvonko ŠULER, kostimograf – Diana KOSEC-BOUREK, maska – Zlatko BOUREK, muzika – Neven FRANGEŠ, scenski pokret –  Miljenko VIKIĆ

u l o g e
Zlatko CRNKOVIĆ (Dundo Maroje), Tomislav STOJKOVIĆ (Maro), Kruno VALENTIĆ (Bokčilo), Zvonimir ZORIČIĆ (Popiva), Maja FRAJNDLIH (Pera), Miro ŠEGRT (Dživo), Mira ŽUPAN (Baba Perina), Neva ROŠIĆ (Laura), Mira FURLAN (Petrunjela), Danko LJUŠTINA (Ugo Tudešak), Mustafa NADAREVIĆ (Pomet), Miodrag KRIVOKAPIĆ (Tripče), Amir BUKVIĆ (Pjero), Tomislav RALIŠ (Niko), Miljenko BRLEČIĆ (Vlaho), Jurica DIJAKOVIĆ (Pavo Novobrđanin), Dušan GOJIĆ (Grubiša), Damir MEJOVŠEK, Mirko ŠVEC (Gulisav Hrvat), Špiro GUBERINA (Sadi), Vjenceslav KAPURAL (Kamilo), Franjo FRUK (Kapetan), Branko BONAĆI (Prvi oštijer), Franjo ŠTEFULJ (Drugi oštijer)


28. maj 1982. Slovensko narodno gledališče, Ljubljana
Drago Jančar – DISIDENT ARNOŽ I NJEGOVI

reditelj – Zvone ŠEDLBAUER, scenograf – Niko MATUL, kostimograf – Alenka BARTL, muzika – Uroš ROJKO, scenski pokret – Katja LEVSTIK, dramaturg – Boris A. NOVAK, Taras KERMAUNER

u l o g e
Radko POLIČ (Andrej Arnož), Ivo BAN (Ignacij Detela), Boris JUH (Ksaver), Marjan HLASTEC (Jernej Volf), Marjana BRECELJ (Ana Volf), Majda POTOKAR (Krunarica), Lojze ROZMAN (Guverner), Božo ŠPRAJC (Krištof Pajek), Aleš VALIČ (Mihael Vončina), Neža SIMČIČ (Prva zavetnica), Mihaela NOVAK (Druga zavetnica), Katja LEVSTIK (Treća zavetnica), Branko GRUBAR (Janez), Zvone HRIBAR (Sebastijan), Andrej NAHTIGAL (Pavel)


30. maj 1982. Atelje 212, Beograd
Borislav Pekić – KOREŠPONDENCIJA

dramatizator – Borislav MIHAJLOVIĆ Mihiz, reditelj – Arsenije JOVANOVIĆ, scenograf – Milena NIČEVA, Arsenije JOVANOVIĆ, kostimograf – Milena NIČEVA, muzika – Dušan KARUOVIĆ, scenski pokret – Ivica KLEMENC, asistent reditelja – Saša GRUDEN

u l o g e
Danilo STOJKOVIĆ (Simeon Njegovan Lupus), Zoran RADMILOVIĆ (Simeon Njegovan Hadžija), Mira BANJAC (Milica Njegovan), Milan MIHAILOVIĆ, Enver PETROVCI (Simeon Njegovan, unuk), Ružica SOKIĆ (Julijana Tolnaj), Petar KRALJ (Ilija Garašanin), Dejan ČAVIĆ (Baron Sina), Aljoša VUČKOVIĆ (Šamsudin Tot), Ljubiša BAČIĆ (Antonije), Dragana VARAGIĆ, Željka BAŠIĆ (Tomanija Sina), Željka BAŠIĆ, Rada PLEĆAŠ (Starija Hadžijina kćerka), Milica DRAGOJLOVIĆ, Mira ALTMAN (Mlađa Hadžijina kćerka), Erol KADIĆ (Ljubičasti klovn), Tihomir TODOROVIĆ (Dete)


31. maj 1982. Dom na mladite „25. maj“, Skoplje
Goran Stefanovski – LET U MESTU

reditelj – Slobodan UNKOVSKI, scenograf – Meta HOČEVAR, kostimograf – Đorđi ZDRAVEV, muzika – „Leb i sol“

u l o g e
Nenad STOJANOVSKI (Mihajlo), Blagoj ČOREVSKI (Evto), Nada GEŠOVSKA (Sultana), Mimi TANEVSKA (Rajna), Mehdi BARJAKTARI (Kir Panajotis), Liljana VELJANOVA (Elena), Kiril RISTOSKI (Kiro), Moni DAMESKI (Gavril), Goce TODOROVSKI (Angele), Aco ĐORČEV (Kajmakam), Ljupčo PETRUŠEVSKI (Ostojić), Duško KOSTOVSKI (Velkov), Mirče DONEVSKI (Aramija), Vančo MILEV (Ustanik), Goran ILIĆ (Ustanik), Marijan ČAKMAKOSKI (Zograf), Vladimir TALESKI (Zograf)


1. jun 1982. Narodno pozorište, Mostar
Milosav Marinović – MAJČINA SULTANIJA SVETOZARA ĆOROVIĆA

reditelj – Miloš LAZIN, scenograf i kostimograf – Miodrag TABAČKI, muzika – Goran BREGOVIĆ

u l o g e
Sunčica TODIĆ (Milka), Ivan RUKAVINA (Nikola), Ante VICAN (Jovan), Sonja POVŠIĆ (Staka), Tatjana FEHER (Ljubica), Milena SELENIĆ (Anđelija), Vera PREGARC (Anika), Dana KURBALIJA (Stanija), Hadžija HADŽIBAJRAMOVIĆ (Angelina), Mekrema VUKOTIĆ (Mara), Milan KOMLJENOVIĆ (Savo), Mašo HADŽISMAJLOVIĆ (Starac Živko), Toni PEHAR (Ato), Šerif ALJIĆ (Gligo), Velimir NJIRIĆ (Šeler), Petar LASTA (Manojlo), Vlado MILOSAVLJEVIĆ (Jefta), Jevrem UROŠEVIĆ (Šćepo), Aleksandar STOJANOVIĆ (Pop), Haris MEHMEDOVIĆ (Dečak)


2. jun 1982. Dramski teatar, Skoplje
Jordan Plevneš – ERIGON

reditelj i scenograf – Ljubiša GEORGIJEVSKI, kostimograf – Doris KRISTIĆ, muzika – „Leb i sol“

u l o g e
Meto JOVANOVSKI (Erigon), Meri BOŠKOVA (Madam Dibua), Petar TEMELKOVSKI (Isidor Solunski), Milica STOJANOVA (Malina), Toni NESTOROV (Taše), Samoil STOJANOVSKI (Kole), Iris MUSTAFOVSKA (Evdokija), Liljana VELJANOVA (Patricija Sigo),  Krum STOJANOV, Savčo TASEVSKI (Sigfrid Ponjatovski Baltimor), Mite GROZDANOV (Sen Bernar), Nenad MILOSAVLJEVIĆ (Barbison Bolonji), Liljana GEORGIJEVSKA (Andilena Anavan), Snežana MIHAJLOVIĆ (Marija Balvanera), Dimitar GEŠOVSKI (Kardinal Donatelo I), Đokica LUKAREVSKI (Cezar), Đorđi TODOROVSKI (Samsa), Sabina AJRULA (Bezimeni glas), Ljupčo TODOROVSKI (Prvi vojnik), Jovica MIHAJLOVSKI (Drugi vojnik), Samoil DUKOVSKI (Matičar), Silvija JOVANOVSKA (Erinija Kraft), Violeta ŠAPKOVSKA (Šarl), Katerina KOCEVSKA (Emili), Krste JOVANOVSKI (Rotvajler Nesmen), Jakov DRENOVSKI (Isus, rok pevač)


3. jun 1982. Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd
Dragan Tomić – RASKRŠĆE

reditelj – Stevo ŽIGON, scenograf – Vladislav LALICKI, kostimograf – Božana JOVANOVIĆ, muzika – Veljko MARIĆ, dramaturg – Dušan Č. JOVANOVIĆ

u l o g e
Mirko BULOVIĆ (Miodrag Tadić), Bosiljka BOCI (Mileta Tadić), Toni LAURENČIĆ (Radivoj), Žarko LAUŠEVIĆ (Milivoj), Zlata PETKOVIĆ (Lela), Dijana ŠPORČIĆ (Radmila), Radmila RADOVANOVIĆ (Dobrila), Mlađa VESELINOVIĆ (Veroljub Lakić), Ivo JAKŠIĆ (Dragan Jeftić), Ljiljana MEĐEŠI (Cica)


4. jun 1982. Slovensko narodno gledališče, Maribor
Rudi Šeligo – SVADBA

reditelj – Mile KORUN, scenograf – Meta HOČEVAR, kostimograf – Vlasta HEGEDUŠIĆ dramaturg – Bojan ŠTIH

u l o g e
Anica VEBLE (Lenka), Peter TERNOVŠEK (Jurij), Janez KLASINC (Šizofrenik), Sonja BLAŽ (Taja), Milena MUHIČ (Ciganka), Angela JANKO (Korbareva), Rado PAVALEC (Žagar), Marjan BAČKO (Penzionisani milicionar), Boris KOČEVAR (Grobar)


5. jun 1982. Hrvatsko narodno kazalište, Zagreb
Miroslav Krleža – BANKET U BLITVI (van konkurencije, u čast nagrađenih)

adaptator i reditelj – Georgij PARO, scenograf – Zlatko KAUZLARIĆ Atač, kostimograf – Zlatko BOUREK, muzika – Neven FRANGEŠ, lektor – Đurđa ŠKAVIĆ, tonski efekti – Dragutin KLOBUČAR

u l o g e
Zvonimir ZORIČIĆ (Nils Nilsen; Fortunato Jorik), Zvonimir STRMAC (Portir), Damir MEJOVŠEK (Masnov), Miodrag KRIVOKAPIĆ (Kristijan Barutanski; Doktor Faust), Marko BAĆOVIĆ (Flaming Sandersen; Prvi agent), Danko LJUŠTINA (Georgis), Boris BUZANČIĆ (Olaf Knutson), Božidar SMILJANIĆ (Bonaventura Baltrušajtis; Anđeo Gospodnji), Ljudevit GALIC (Klement; Pogrebnik), Nikola LOVREKOVIĆ (Sluga), Zlatko CRNKOVIĆ (Kantorovic), Mirko ŠVEC (Age Kolins), Tomislav RALIŠ (Burgvaldsen), Ivo KADIĆ (Kerinis), Dušan GOJIĆ (Rafaelo Mazurski; Čovjek), Amir BUKVIĆ (Patricije Baltik; Glas), Tomislav STOJKOVIĆ (Mazurkinis), Franjo ŠTEFULJ (Gorostas), Ivan KATIĆ (Pantelejmon; Kiparis), Marija PARO (Karina Mihelson), Miljenko BRLEČIĆ (Jan), Branka CVITKOVIĆ (Ingrida Barutanski), Vanja DRAH (Egon Blitvic-Blithauer; Đavo), Nikola ŠOLIĆ (Drugi agent), Dragan MILIVOJEVIĆ (Rejkjavis), Mira FURLAN (Glas pevačice)