1981. – 26. ЈУГОСЛОВЕНСКЕ ПОЗОРИШНЕ ИГРЕ – Репертоар

26. JUGOSLOVENSKE POZORIŠNE IGRE
4. – 12. jun 1981.

4. jun 1981. Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd
Jovan Sterija Popović – NAHOD SIMEON

reditelj – Dejan MIJAČ, scenograf i kostimograf – Vladislav LALICKI, maska – Vladislav PETROVIĆ, muzika – Veljko MARIĆ, dramaturg – Dušan Č. JOVANOVIĆ

u l o g e
Svetlana BOJKOVIĆ (Zulma), Dijana ŠPORČIĆ (Lambra), Vladica MILOSAVLJEVIĆ (Jamna), Miodrag RADOVANOVIĆ (Hasan), Branislav LEČIĆ (Sinan), Marko TODOROVIĆ (Omar), Irfan MENSUR (Nahod Simeon), Branko CVEJIĆ (Nikola)


5. jun 1981. Mestno gledališče ljubljansko, Ljubljana
Ivan Cankar – SLUGE

adaptator i reditelj – Dušan JOVANOVIĆ, scenograf – Marija ŠTIH, kostimograf – Meta SEVER, muzika – Darijan BOŽIČ

u l o g e
Janez ERŽEN (Župan), Zlatko ŠUGMAN (Župnik), Franček DROFENIK (Nadučitelj), Janez HOČEVAR (Jerman), Janez ŠKOF (Komar), Tone KUNTNER (Hvastja), Jožica AVBELJ (Lojzka), Majda GRBAC (Geni), Maja BOH (Minka), Matjaž TURK (Lekar), Ivan JEZERNIK (Poštar), Marjeta GREGORAČ (Anka), Vera PER, Judita HAN (Jermanova mati), Franc MARKOVČIČ (Kalander), Marija LOJK (Kalandrova žena), Srečo ŠPIK (Pisek), Marko SIMČIČ (Nace), Tomaž PIPAN (Student), Evgen CAR (Krčmar)


6. jun 1981. Hrvatsko narodno kazalište, Split
Tonči Petrasov Marović – ANTIGONA, KRALJICA U TEBI

reditelj – Vlatko PERKOVIĆ, scenograf i kostimograf – Jagoda BUIĆ, muzika – Sandro ZANINOVIĆ, asistent reditelja – Pero VRCA

u l o g e
Dara VUKIĆ (Antigona), Zdravka KRSTULOVIĆ (Izmena), Zoja ODAK (Mlada Antigona), Neva BULIĆ (Manta), Jasna UTROBIČIĆ (Melanipa), Bogdan BULJAN (Prvi stražar), Sava KOMNENOVIĆ (Drugi stražar), Pero VRCA (Treći stražar), Stanko BOGOJEVIĆ (Četvrti stražar), Rade PERKOVIĆ (Zapovjednik straže), Vlatko PERKOVIĆ (Šef polisije)


7. jun 1981. Narodno pozorište za mlade, Sofija (Bugarska)
Marin Držić – DUNDO MAROJE (van konkurencije)

adaptator – Marko FOTEZ, prevodilac – Sijka RAČEVA, reditelj – Miroslav BELOVIĆ, scenograf i kostimograf – Zvonko ŠULER, muzika – Veljko MARIĆ, asistent reditelja – Andrej AVRAMOV, scenski pokret – Vladimir PARISOV, Vladimir SMIRNOV, Flora ENČEVA

u l o g e
Ivan HADŽIRAČEV (Dundo Maroje), Nikolaj IVANOV (Maro), Dobromir MANEV (Ugo Tudeško), Georgij GEORGIJEV (Bokčilo), Stefan MAVRODIJEV (Pomet), Vladimir SMIRNOV (Popiva), Petar PETROV (Sadi), Panče ČERNEV (Niko; Ceremonijalmajstor), Javor SPASOV (Vlaho), Ščilijan KUNEV (Ondardo de Avgusta), Pejčo PEJČOV (Prvi gostioničar), Vasil BAČVAROV (Drugi gostioničar), Vladimir NIKOLOV (Treći gostioničar), Vihar STOJČEV (Kapetan straže), Dinka STANČEVA (Laura), Miroslava STOJANOVA (Petrunjela), Darinka MITROVA (Pere), Ljuba ALEKSIJEVA (Baba)


9. jun 1981. Kamerni teatar 55, Sarajevo
Dušan Jovanović – KARAMAZOVI

reditelj – Zvone ŠEDLBAUER, scenograf – Miroslav BILAĆ, kostimograf – Ozrenka MUJEZINOVIĆ, muzika – Josip PEJAKOVIĆ, dramaturg – Slavko MILANOVIĆ

u l o g e
Josip PEJAKOVIĆ (Svetozar Mitić; Janez Mitić), Vesna MAŠIĆ (Olga Bizjak-Mitić), Zoran BEČIĆ (Dejan Mitić), Zijah SOKOLOVIĆ (Branko Mitić), Hranislav RAŠIĆ (Isljednik), Faruk SOFIĆ (Viktor Bizjak), Etela PARDO (Nataša Đorđević-Mitić), Jasna DIKLIĆ (Natalija Mitić), Zvonko ZRNČIĆ (Stevan), Dara STOJILJKOVIĆ (Učiteljica), Anđelko ŠARENAC (Matičar), Aleksandar VOJTOV (Slavko Milosavljević), Ravijojla JOVANČIĆ (Novinarka), Žana JOVANOVIĆ (Daktilografkinja), Zoran LEŠIĆ (Novinar), Borislav TRIŠIĆ (Stražar), Kemal DŽINALIĆ (Dejan)


10. jun 1981. Narodno pozorište, Zenica
Danilo Kiš – GROBNICA ZA BORISA DAVIDOVIČA

reditelj – Ljubiša GEORGIJEVSKI, scenograf – Radovan MARUŠIĆ, kostimograf – Vesna KARAUS, muzika – Andrej BELJAN

u l o g e
Zdravko BIOGRADLIJA (Boris Davidovič Novski; David Abramovič), Žarko MIJATOVIĆ (Fedjukin), Ana ĐORĐEVIĆ (Zinaida Mihajlovna Majsner), Radmila PRAJNINGER (Nastasja Fedotjevna M.), Milenko GORANOVIĆ, Miodrag TRIFUNOV (Inž. Butenko), Desa BIOGRADLIJA (Marja Gregorovna Popko), Milka FILIPOVIĆ (Natalija Sergejevna), Jasna BAŠIĆ (Varvara Aleksandrovna), Borislav CVETKOVIĆ, Ibro KARIĆ (Levin), Slavko MIHAČEVIĆ (Dr Grinvald), Boško MARIĆ (Ošerovič), Miodrag TRIFUNOV (Isaijevič), Faruk ZADIĆ (Peresijan), Seada SULJIĆ (Hana), Šefika KORKUT-ŠUNJE (Majka), Branko PETKOVIĆ (Oficir na brodu), Adnan PALANGIĆ (Komandir straže), Salko AVDIĆ (Gost u salonu), Šućrija BOJIČIĆ (Prvi čekista), Predrag JOKANOVIĆ (Radiotelegrafista), Ramiz TAHIRI (Klavirista), Aziz KASAPOVIĆ (Konobar)


11. jun 1981. Slovensko mladinsko gledališče, Ljubljana
Ljubiša Ristić – MISA U A-MOLU

reditelj i scenograf – Ljubiša RISTIĆ, kostimograf – Doris KRISTIĆ, muzika – Davor ROKO

u č e s t v u j u
Milena GRM, Mina JERAJ, Draga POTOČNJAK, Marinka ŠTERN, Majolka ŠUKLJE, Damjana ČERNE, Maja BLAGOVIČ, Saša PAVČEK, Irena VARGA, Olga GRAD, Vladimir JURC, Sandi PAVLIN, Pavle RAKOVEC, Pavle RAVNOHRIB, Marko MLAČNIK, Vojko ZIDAR, Niko GORŠIČ


12. jun 1981. Atelje 212, Beograd
Deana Leskovar – SLIKE ŽALOSNIH DOŽIVLJAJA

reditelj – Zoran RATKOVIĆ, scenograf – Todor LALICKI, kostimograf – Olga PAVKOVIĆ, muzika – Vojislav KOSTIĆ, dramaturg – Borka PAVIĆEVIĆ

u l o g e
Milutin BUTKOVIĆ (Mato Kromberg), Ljubiša BAČIĆ (Antun Kromberg Tuna), Ljiljana KRSTIĆ (Pava Kromberg), Petar BOŽOVIĆ (Rudin Kromberg; Blažo Kromberg), Bekim FEHMIU (Baja Kromberg), Feđa STOJANOVIĆ (Mijo Kromberg), Sonja KNEŽEVIĆ (Eva Kromberg), Mira PEIĆ (Julka Kromberg), Marina KOLJUBAJEVA (Cvijeta Kromberg), Aleksandar BERČEK (Maksim Kromberg), Ljiljana DRAGUTINOVIĆ (Vinka Kromberg), Sava SPASOJEVIĆ (Blažo Kromberg, dečak), Dušan PETKOVIĆ (Feliks Kromberg Feljo), Milan MIHAJLOVIĆ (Feliks Kromberg), Gordana KOSANOVIĆ (Ljerka Kromberg), Vesna PEĆANAC (Anka Batorova), Aljoša VUČKOVIĆ (Đuka Lasić), Đorđe JELISIĆ (Nikola Golem), Dara DŽOKIĆ (Kaća Lazarević), Renata ULMANSKI (Kata Križanova), Branko VUJOVIĆ (Sikinger), Vladislav STEVANOVIĆ (Prvi žandar), Nikola CVIJANOVIĆ (Drugi žandar)