1980. – 25. ЈУГОСЛОВЕНСКЕ ПОЗОРИШНЕ ИГРЕ – Репертоар

25. JUGOSLOVENSKE POZORIŠNE IGRE
17. – 25. april 1980.

17. april 1980. Slovensko narodno gledališče, Ljubljana
Ferdo Kozak – PROFESOR KLEPEC

reditelj – Janez PIPAN, scenograf – Boro ROTOVNIK, kostimograf – Ružica BRODARIČ, muzika – Jani GOLOB, scenski pokret – Lojzka ŽERDIN, dramaturg – Lado KRALJ

u l o g e
Dare VALIČ (Erazem Žulaj), Majda KOHEK (Bibijana), Polona VETRIH (Kristinca), Danilo BENEDIČIČ (Peter Klepec), Andrej KURENT (Janez Skočir), Saša PAVČEK (Ana), Zvone HRIBAR (Student Jože), Kristijan MUK (Upravitelj), Marko OKORN (Načelnik), Marjan HLASTEC (Žurnalist Žajbelj), Pavle RAVNOHRIB (Boh)


18. april 1980. Narodno pozorište, Beograd
Milutin Bojić – GOSPOĐA OLGA

reditelj – Vida OGNJENOVIĆ, scenograf – Miodrag TABAČKI, kostimograf – Ljiljana DRAGOVIĆ, izbor muzike – Jasmina ZEC

u l o g e
Vasa PANTELIĆ (Advokat Novaković), Vuka DUNĐEROVIĆ (Novakovićka), Predrag MANOJLOVIĆ (Gidra), Olivera MARKOVIĆ (Gospođa Olga), Nada BLAM (Vuka), Zorica MIRKOVIĆ (Marija), Dušan BULAJIĆ (Dr Aleksandar Arnautović), Danilo LAZOVIĆ (Milutin Bojić)


19. april 1980. Narodno pozorište, Sombor
Laza Lazarević – ŠVABICA

dramatizator i reditelj – Miloš LAZIN, scenograf – Miodrag TABAČKI, kostimograf – Branka PETROVIĆ, izbor muzike – Anica NONVEJE, muzika – Šandor JUNG

u l o g e
Aleksandra NIKOLIĆ (Ana Gutjar), David TASIĆ (Dr Miša Maričić), Milan BOGUNOVIĆ (Miša Maričić), Nadežda BULATOVIĆ (Majka), Ljubinka TOPALOVIĆ (Sestra), Miodrag KRSTIĆ (Đorđe Radojlović), Lidija STEVANOVIĆ (Klara Vendel), Miodrag PETRONJE (Maks), Šandor JUNG (Popesku), Jasna STERPIN (Devojčica)


20. april 1980. Zagrebačko kazalište mladih, Zagreb
Janko Polić Kamov – ORGIJE MONAHA

adaptator i reditelj – Božidar VIOLIĆ, scenograf i kostimograf – Zlatko KAUZLARIĆ Atač, muzika – Milutin POLIĆ, muzička obrada – Igor KULJERIĆ

u l o g e
Branko SUPEK (Boško Sabljak), Mirjana KAUZLARIĆ (Mimi Sabljak), Zvonimir JURIĆ (Majer), Rajko BUNDALO (Vlado Sabljak), Sreten MOKROVIĆ (Ivo Sabljak), Zvonko TORJANAC (Otac Sabljak), Niko PAVLOVIĆ (Dragan Stanojević)


22. april 1980. Slovensko ljudsko gledališče, Celje
Ivan Cankar – LEPA VIDA

reditelj – Mile KORUN, scenograf i kostimograf – Meta HOČEVAR, muzika – Darijan BOŽIČ, dramaturg – Igor LAMPRET

u l o g e
Anica KUMER (Lepa Vida), Jana ŠMID (Vidina majka), Janez BERMEŽ (Poljanec), Bogomir VERAS (Mrva), Janez STARINA (Dioniz), Pavle JERŠIN (Damjan), Miro PODJED (Dolinar), Ljerka BELAK (Milena), Sandi KROŠL (Lekar), Borut ALUJEVIČ (Student), Matjaž ARSENJUK (Student)


23. april 1980. Slovensko narodno gledališče, Maribor
Rudi Šeligo – LEPA VIDA

reditelj – Franci KRIŽAJ, scenograf – Avgust LAVRENČIČ, kostimograf – Vlasta HEGEDUŠIĆ, muzika – Darijan BOŽIČ, scenski pokret – Iko OTRIN, dramaturg – Taras KERMAUNER, Tone PARTLJIČ, Bojan ŠTIH

u l o g e
Minu KJUDER (Vida), Peter TERNOVŠEK (Vidin muž), Evgen CAR (Kućni prijatelj, Zapovednik Mavara, Prodavac singerica), Rado PAVALEC (Vouvel; Astrolog i alhemičar), Sonja BLAŽ (Darinka), Milena MUHIČ (Kraljica), Janez KLASINC (Grof Orantez), Iztok VALIČ (Hidalgo s mačem), Janez JEMEC (Kraljev beležnik; Istražni sudija), Stanko POTISK (Guverner Velaskez), Ivo LESKOVEC (Gospodin Kordoba), Franci GABROVŠEK (Pedro de Alvarado), Roman LAVRAČ (Don Andrea Duero), Boris BRUNČKO (Otac Bartolomej), Franček VIČAR (Beležnik Lares), Borut PEČAR (Dvorski sekretar; Lekar), Boris KOČEVAR (Hernando Kortez), Nataša SIRK (Katalina)


24. april 1980. Beogradsko dramsko pozorište, Beograd
Dobrivoje Ilić – JOAKIM

reditelj – Minja DEDIĆ, scenograf – Velizar SRBLJANOVIĆ, kostimograf – Milica RADOVANOVIĆ, muzika -Dušan MITROVIĆ, ansambl Vasilija PAVLOVIĆA

u l o g e
Rade MARKOVIĆ (Joakim), Žika MILENKOVIĆ (Miloš), Bora STOJANOVIĆ (Amidža), Petar PERIŠIĆ (Davidović), Toma KURUZOVIĆ (Jakšić), Miroslav BJELIĆ (Nićifor), Dušan POČEK (Berman), Rade KOJČINOVIĆ (Isailović), Jovan NIKOLIĆ (Šlezinger), Vesna VUJISIĆ (Luda žena), Miodrag MILOVANOV (Čovek sa drveta), Mirko SIMIĆ (Damjan), Bogdan DEVIĆ (Učitelj), Vesna ĐAPIĆ (Marica)


25. april 1980. Dramski teatar, Skoplje
Goran Stefanovski – DIVLJE MESO

reditelj – Slobodan UNKOVSKI, scenograf – Meta HOČEVAR, kostimograf – Elena DONČEVA-TANČEVA, muzika – „Leb i sol“

u l o g e
Krum STOJANOV (Dimitrija Andrejević), Milica STOJANOVA (Marija), Nenad STOJANOVSKI (Andreja), Blagoj ČOREVSKI (Stefan), Meto JOVANOVSKI (Simon), Snežana STAMESKA (Vera), Stevo SPASOVSKI (Hercog), Liljana VELJANOVA (Sara), Petre TEMELKOVSKI (Herman Klaus), Vidosava GRUBAČ (Vračara), Dimče MEŠKOVSKI (Sivić), Ivan PETRUŠEVSKI (Aco), Lenče DELOVA (Prostitutka Mimi), Šišman ANGELOVSKI (Pop)