1979. – 24. ЈУГОСЛОВЕНСКЕ ПОЗОРИШНЕ ИГРЕ – Репертоар

24. JUGOSLOVENSKE POZORIŠNE IGRE
13. – 20. april 1979.

13. april 1979. Mestno gledališče ljubljansko, Ljubljana
Ivan Cankar – KRALJ BETAJNOVE

reditelj – Dušan JOVANOVIĆ, scenograf i kostimograf – Meta HOČEVAR, muzika – Darijan BOŽIČ, asistent reditelja – Janez PIPAN

u l o g e
Dare ULAGA (Jožef Kantor), Nika KALAN-JUVAN (Hana), Milena ZUPANČIČ (Francka), Marko KRAGULJ (Pepček), Miha KRALJ (Francelj), Jožica AVBELJ (Nina), Janez ERŽEN (Krnec), Marko SIMČIČ (Maks), Zlatko ŠUGMAN (Župnik), Tone KUNTNER (Franc Bernot), Milan KALAN (Sudija), Ivan JEZERNIK (Pristav), Nada BAVDAŽ (Lužarica). Lužaričina deca: Tina SIMČIČ, Maja HOČEVAR, Mojca ČARMAN, Urška KRIŽAJ, Mirjam GREGORINC, Luka KRIŽAJ; Slavko STRNAD (Kantorov nadzornik imanja), Julij GUŠTIN (Koprivec), Janez ŠKOF (I seljak), Jože LONČINA (II seljak), Tomaž PIPAN (III seljak)


14. april 1979. Hrvatsko narodno kazalište, Zagreb
Slobodan Šnajder – KAMOV, SMRTOPIS

reditelj – Ljubiša RISTIĆ, scenograf – Dinka JERIČEVIĆ, kostimograf – Ika ŠKOMRLJ, muzika – Igor SAVIN, scenski pokret – Nada KOKOTOVIĆ, asistent reditelja – Nada KOKOTOVIĆ, Radovan MARČIĆ

u l o g e
Koraljka HRS (Gema Polić), Jurica DIJAKOVIĆ (Ante Polić; Dioniz; Antun Gustav Matoš), Božidar ALIĆ (Janko Polić Kamov; Milutin Polić; Vladimir Polić; Miha), Amir BUKVIĆ (Janko Polić Kamov; Milutin Polić; Vladimir Polić; Miha), Miljenko BRLEČIĆ (Janko Polić Kamov; Milutin Polić; Vladimir Polić; Miha), Miodrag KRIVOKAPIĆ (Janko Polić Kamov; Milutin Polić; Vladimir Polić; Miha), Tomislav STOJKOVIĆ (Janko Polić Kamov; Milutin Polić; Vladimir Polić; Miha; Leonard Farkaš), Nada ABRUS (Kiti), Lana GOLOB (Kiti), Perica MARTINOVIĆ (Kiti), Astrid TURINA (Kiti), Danko LJUŠTINA (Pater Bernard), Petar DOBRIĆ (Kuen Hedervari; Svećenik; Prosjak Gusti), Vjenceslav KAPURAL (Kuen Hedervari; Nepoznati), Franjo ŠTEFULJ (Kuen Hedervari; Kapetan Vinkler), Ivo KADIĆ (Kranjčević; Maestro Protić), Ana-Marija ŠUTELJ (Kolombina), Jelena GRUIĆ (Vlasnica bordela „Europa“), Ivan BUZANČIĆ (Janko u matroz-odjelcu), Zoran GRBIN (Milutin u matroz-odjelcu)


15. april 1979. Narodno pozorište, Zenica
Miroslav Krleža – LEGENDA

reditelj – Slobodan UNKOVSKI, scenograf – Meta HOČEVAR, kostimograf – Vesna KARAUS

u l o g e
Zdenko JELČIĆ (Isus iz Nazareta), Žarko MIJATOVIĆ (Sjena Isusa iz Nazareta), Salko AVDIĆ (Lazar), Anka POPOV (Marija), Sanda ŠTORF (Žena iz Pereje), Slavko MIHAČEVIĆ (Farizej), Milka FILIPOVIĆ (Žena iz Jeruzalema), Boško MARIĆ (Ushićeni mladić), Faruk ZADIĆ (Sjedobradi starac), Branko PETKOVIĆ (Drugi farizej), Senada KRGO (Žena iz Betanije), Olivera VUKOVIĆ-TRIFUNOV (Druga žena), Ivica KUKIĆ (Neki tužni glas), Borislav CVETKOVIĆ (Čovjek iz Jeruzalema), Dragan MILANOVIĆ (Netko iz Nazareta), Ibro KARIĆ (Drugi starac), Smilja MILJOJKOVIĆ (Radoznala žena), Šefika KORKUT-ŠUNJE (Mlada žena), Vilma MIHALJEVIĆ (Žena iz Galileje), Predrag JOKANOVIĆ (Juda iz Kheriota), Miodrag TRIFUNOV (Ivan Zebedaeus), Adnan PALANGIĆ (Simon Kephas)


16. april 1979. Radna zajednica udruženog pozorišnog rada „Pod razno“, Beograd
Radoslav Pavlović – SAVREMENIK

reditelj – Srboljub BOŽINOVIĆ, scenograf – Nebojša DELJA

u l o g e
Dara DŽOKIĆ (Margareta), Vladimir JEVTOVIĆ (Marsel), Predrag MANOJLOVIĆ (Silvester), Lazar RISTOVSKI (Mijo), Predrag EJDUS (Miroslav)


17. april 1979. Dramski teatar, Skoplje
Dušan Jovanović – OSLOBOĐENJE SKOPLJA (van konkurencije, prvonagrađena predstava sa MES-a)

prevodilac – Gane TODOROVSKI, reditelj – Slobodan UNKOVSKI, scenograf – Ginter KUBE, kostimograf – Đorđi ZDRAVEV, muzika – Đorđi ĐORĐIJEV

u l o g e
Nikolče MLADENOV (Zoran), Đorđi TODOROVSKI (Krste), Mirjana TODOROVSKA (Biba), Slavica EVTIMOVA (Renata), Vlado VUKOVIĆ (Oskar), Senko VELINOV (Trajko), Vlado ATANASOV (Risto), Snežana STAMESKA (Lica), Majda TUŠAR (Lenče), Aco JOVANOVSKI (Georgije), Marin BABIĆ (Dušan), Nada GEŠOSKA (Ana), Ivan PETRUŠEVSKI (Ludi Vava), Stevo SPASOVSKI (Tasin Ciganin), Dimitar ZOZI (Bale), Darko DAMEVSKI (Doktor), Meto JOVANOVSKI (Nemački oficir), Krum STOJANOV (Načelnik bugarske tajne policije), Nenad MILOSAVLJEVIĆ (Gospodinov), Aco DUKOVSKI (Stojčev), Aco ĐORČEV (Sveštenik), Slavko TASEVSKI (Irod), Sime ILIJEV (Gašpar), Kirčo BOŽINOVSKI (Baltazar), Blagoj CRVENKOV (Melkior), Mara ISAJA (Stara žena), Ivanka ZENDELSKA (Susetka), Vida GRUBAČ (Druga susetka)


18. april 1979. Makedonski naroden teatar, Skoplje
Živko Čingo – KENGURSKI SKOK

reditelj – Branko STAVREV, scenograf – Branko KOSTOVSKI, kostimograf – Rada PETROVA-MALKIĆ, muzika – Ljupčo KONSTANTINOV

u l o g e
Risto ŠIŠKOV (Nikodin alijas Čali), Kiril ANDONOVSKI (Mister Frenč), Duško KOSTOVSKI (Kris Didajka), Ljupka DŽUNDEVA (Ana Šukova ili Sukova), Emilija ANDREJEVA (Malteskinja Lezli), Čedo HRISTOV (Boško Jugoslavija), Vladimir SVETIJEV (Ožujković), Aleksandar DŽUROVSKI (Martinović), Slavko NINOV (Džon Rafael Panajotis), Kiril POPOV (Pan Jadrikovski), Ratko GAVRILOVIĆ (Jan), Toma KIROVSKI (Džim Kolević), Mirče DONEVSKI (Administrator), Tome VITANOV (Egejče), Ljupčo PETRUŠEVSKI (Čornij Vašil)


19. april 1979. Centar za kulturnu djelatnost SSO, Radna zajednica „Oslobođenje Skoplja“, Zagreb
Dušan Jovanović – OSLOBOĐENJE SKOPLJA

reditelj – Ljubiša RISTIĆ, scenograf – Dinka JERIČEVIĆ, kostimograf – Višnja POSTIĆ, muzika – „Leb i sol“, asistent reditelja – Nada KOKOTOVIĆ

u l o g e
Saša STANOJEVIĆ (Zoran), Perica MARTINOVIĆ (Lica), Inge APELT (Lenče), Rade ŠERBEDŽIJA (Georgij), Branko NOVKOVIĆ (Dušan), Ana HERCIGONJA (Ana), Atif ABAZOV (Beli), Tina PUHALO (Luda Vava), Iva PUHALO (Renata), Dražen KARAPANDŽA (Oskar), Igor KOVAČEVIĆ (Trajko), Tahir ABAZOV (Tahir), Mile RUPČIĆ (Tasin), Miljenko BRLEČIĆ (Bale), Krešimir ZIDARIĆ (Doktor), Branko SUPEK (Njemački oficir), Dragan MILIVOJEVIĆ (Načelnik bugarske tajne policije), Ratko BULJAN (Gospodinov), Vjenceslav KAPURAL (Stojčev)


20. april 1979. Slovensko narodno gledališče, Ljubljana
Dušan Jovanović – OSLOBOĐENJE SKOPLJA

reditelj – Ljubiša GEORGIJEVSKI, scenograf – Sveta JOVANOVIĆ, kostimograf – Marija KOBI, asistent reditelja – Branko KRALJEVIĆ

u l o g e
Radko POLIČ (Zoran), Marija BENKO (Lenče), Boris KAVACA (Georgij), Marjana BRECELJ (Lica), Lojze ROZMAN (Doktor), Angela HLEBCE (Baba Ana), Ivo BAN (Nemački oficir), Marjan HLASTEC (Tasin), Boris KRALJ (Dušan), Andrej NAHTIGAL (Načelnik), Branko GRUBAR (Gospodinov), Tone HOMAR (Stojčev), Marko OKORN (Bale), Zlatko DOBRIĆ (Krste), Bojan KOVAČ (Oskar), Boštjan TURK (Riste), Robert ŠAFARIĆ (Trajko), Zvonko LOVRENČIĆ (Ludi Vava), Jasmina MUTIĆ (Anica), Damjana JELEČEVIĆ (Biba), Vesna KOVAČ (Renata)