1978. – 23. ЈУГОСЛОВЕНСКЕ ПОЗОРИШНЕ ИГРЕ – Репертоар

23. JUGOSLOVENSKE POZORIŠNE IGRE
14. – 23. april 1978.

14. april 1978. Hrvatsko narodno kazalište, Zagreb
Miroslav Krleža – GOLGOTA

reditelj – Mladen ŠKILJAN, scenograf – Berislav DEŽELIĆ, kostimograf – Ika ŠKOMRLJ, scenski pokret – Miljenko VIKIĆ, muzika – Zoran JURANIĆ, asistent reditelja – Vjenceslav KAPURAL, Miro ŠEGRT

u l o g e
Zvonimir ZORIČIĆ (Pavle; Radnik VIII), Mustafa NADAREVIĆ (Pavle; Radnik VIII), Zlatko CRNKOVIĆ (Kristijan; Radnik VII), Mirko ŠVEC (Kristijan; Radnik VII), Ivo KADIĆ (Klement; Radnik II), Petar DOBRIĆ (Klement; Radnik II), Matko RAGUŽ (Petar), Miro ŠEGRT (Ivan; Radnik XI), Danko LJUŠTINA (Ivan; Radnik XI), Vjenceslav KAPURAL (Toma; Crvena maska), Đuro ROGINA (Toma; Crvena maska), Duško GOJIĆ (Andrej), Kruno VALENTIĆ (Ksaver), Jurica DIJAKOVIĆ (Ksaver), Ivka DABETIĆ (Žena Ksaverova), Eta BORTOLACI (Žena Ksaverova), Minja NIKOLIĆ (Žena Kristijanova), Eliza GERNER (Žena Kristijanova), Branko BONAĆI (Radnik I; Radnik V), Pavle BOGDANOVIĆ (Radnik I; Radnik V), Franjo FRUK (Radnik III), Tonko LONZA (Radnik IV; Doktor), Zvonko STRMAC (Radnik IV; Doktor), Franjo ŠTEFULJ (Radnik VI; Radnik X), Ivan KATIĆ (Radnik VI; Radnik X), Tomislav RALIŠ (Radnik XIV), Špiro GUBERINA (Figura; Starac), Ljudevit GALIC (Figura; Starac), Jovan LIČINA (Nadglednik), Dragan MILIVOJEVIĆ (Nadglednik)


15. april 1978. Atelje 212, Beograd
Milica Novković – KAMEN ZA POD GLAVU

reditelj – Milenko MARIČIĆ, scenograf – Sveta ĐURIĆ, kostimograf – Mirjana ČOHADŽIĆ, muzika – Vojislav KOSTIĆ

u l o g e
Milutin BUTKOVIĆ (Vučko Vučetić), Đorđe JELISIĆ (Milun Vučetić), Petar BOŽOVIĆ (Novak Vučetić), Feđa STOJANOVIĆ (Zdravko Vučetić), Lazar RISTOVSKI (Krsman Vučetić), Mira BANJAC (Simana Vučetić), Ljiljana DRAGUTINOVIĆ (Kruna Vučetić), Gordana MARIĆ (Jelka Bogovićka), Dragica NOVAKOVIĆ (Selena), Dejan ČAVIĆ (Boško), Boro STJEPANOVIĆ (Nikita)


16. april 1978. Naroden teatar, Bitolj
Petre M. Andrejevski – VREME ZA PEVANJE

reditelj – Slobodan UNKOVSKI, scenograf i kostimograf – Vladimir GEORGIJEVSKI

u l o g e
Ljubiša TRAJKOVSKI (Krste Šepnipostela), Boris ČOREVSKI (Nove Vejvrni), Joana POPOVSKA (Evdokija Artakoska-Žarot), Petar STOJKOVSKI (Janko Čuliuši), Aco STEFANOVSKI (Spiro Čkartoski-Čkartot), Josif JOSIFOVSKI (Epitrop), Vladimir GRAVČEVSKI (I seljak – Temelko), Iljko STEFANOVSKI (II seljak – Gavril), Olga NAUMOVSKA (Seljanka), Srebre ĐAKOVSKI (Čovek sa kamiona), Dimitar ILIJEVSKI (Novetov otac), Blagoj STEFANOVSKI (Momče koje Krste podučava pevanju)


17. april 1978. Narodno pozorište, Sarajevo
Duško Anđić – OMER PAŠA LATAS

reditelj – Duško ANĐIĆ, scenograf – Strahinja PETROVIĆ, kostimograf – Hela VOLFART-KOJOVIĆ, songove peva – Josip PEJAKOVIĆ

u l o g e
Branko LIČEN (Ivan Franjo Jukić), Josip PEJAKOVIĆ (Omer paša Latas), Zoran BEČIĆ (Dimitrije Atanacković), Vladimir JANKOVIĆ (Fra Andrija Kujundžić), Zvonko ZRNČIĆ (Derviš paša), Anđelko ŠARENAC (Fra Bono), Aleksandar SIBINOVIĆ (Aksentije), Goran SAVIĆ (Blaž Josić), Miljenko ĐEDOVIĆ (Ahmed), Zoran SIMONOVIĆ (Mehmed), Srećko ĆURIĆ (Ali paša Rizvanbegović Stočević), Faruk ARNAUTOVIĆ (Hafiz paša), Nisveta OMERBAŠIĆ (Robinja), Mladen JELIČIĆ (Asker I), Josip BILIĆ (Asker II), Miodrag BREZO (Klerik I), Ratko PETKOVIĆ (Klerik II)


18. april 1978. Teatar Joakima Vujića, Kragujevac
Vojislav M. Jovanović Marambo – NAŠI SINOVI

adaptator i reditelj – Miroslav BELOVIĆ, scenograf – Sava BARAČKOV, kostimograf – Slavica LALICKI, muzika – Vojkan BORISAVLJEVIĆ, autor pesama – Branko V. RADIČEVIĆ

u l o g e
Ljuba KOVAČEVIĆ (Pukovnik Ostoja), Mirko BABIĆ (Danilo), Jovan MIŠKOVIĆ (Gile), Nebojša MILOVANOVIĆ (Rajko), Nemanja SEVERINSKI (Gazda Rista), Rajko STOJADINOVIĆ (Simica), Bruno RAIĆ (Poručnik), Branko ANDREJEVIĆ (Dever-poručnik), Miodrag MARIĆ (Opštinski poslužitelj), Ljubomir UBAVKIĆ (Posilni Stanko), Dušica DIMITRIJEVIĆ (Gospođa Hristina), Mileva ŽIKIĆ (Gospođa Lena), Vladanka PENDIĆ (Leposava), Gordana MAKSIMOVIĆ (Karavilka), Ljiljana GOVEDAROVIĆ (Natalija), Lela STAMENKOVIĆ (Lina), Sanja RAIĆ (Draga), Majda ĐORĐEVIĆ-GORINŠEK (Baba Jovana), Radmila UBAVKIĆ (Agnija), Bratislav SLAVKOVIĆ (Joksa), Dragoljub NENADOVIĆ (Stariji gost)


20. april 1978. Mestno gledališče ljubljansko, Ljubljana
Andrej Hing – NOĆ MLADENACA

reditelj – Zvone ŠEDLBAUER, scenograf – Niko MATUL, slikarska obrada scene – Gregori HIL

u l o g e
Dare ULAGA (Zalokar), Vida JUVAN (Tašta), Marko SIMČIČ (Jane), Zlatko ŠUGMAN (Profesor), Milena ZUPANČIČ (Vida), Janez ERŽEN (Korl), Vera PER (Cilka), Jožica AVBELJ (Marta), Marjeta GREGORAČ (Rozi), Srečko ŠPIK (Perc), Nada BAVDAŽ (Perčeva žena), Zvone HRIBAR (Muzikant), Slavko CERJAK (Muzikant), Jana HABJAN (Jedna žena)


21. april 1978. Slovensko ljudsko gledališče, Celje
Rudi Šeligo – ČAROBNICA IZ GORNJE DAVČE

reditelj – Dušan JOVANOVIĆ, scenograf i kostimograf – Meta HOČEVAR, muzika – Darijan BOŽIČ, dirigent – Edi GORŠIČ

u l o g e
Bruno BARANOVIČ (Otac), Jana ŠMID (Majka), Zvone AGREŽ (Niko), Milada KALEZIČ (Darinka), Iris SAVERNIK (Svitac), Gordana STEFANOVIĆ (Svitac), Simona JUHART (Svitac), Saša ŠEGA (Svitac)


22. april 1978. Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd
Branislav Nušić – PUČINA

reditelj – Dejan MIJAČ, scenograf – Miodrag TABAČKI, kostimograf – Božana JOVANOVIĆ, muzika – Veljko MARIĆ

u l o g e
Milan GUTOVIĆ (Vladimir Nedeljković), Svetlana BOJKOVIĆ (Jovanka), Dragana SEKULA (Olgica), Ivo JAKŠIĆ (Jovan Nedeljković), Bosiljka BOCI (Marija), Ivan BEKJAREV (Doktor Ružić), Branko CVEJIĆ (Stanković), Josif TATIĆ (Marko Urošević), Cvijeta MESIĆ (Živkovićka), Vesna LATINGER (Nikolićka), Dijana ŠPORČIĆ (Katica), Radivoje RANISAVLJEVIĆ (Momak iz ministarstva)


23. april 1978. Narodno pozorište, Prag (ČSSR)
Miroslav Krleža – GOSPODA GLEMBAJEVI (van konkurencije)

prevodilac – Irena VENIGOVA, reditelj – Vaclav HUDEČEK, scenograf i kostimograf – Adolf VENIG

u l o g e
Martin RUŽEK (Ignjat Glembaj), Jarmila KRULIŠOVA (Barunica Kasteli-Glembaj), Ludek MUNZAR (Dr fil. Leone Glembaj), Jana HLAVAČOVA (Sestra Angelika Glembaj), Milan STEHLIK (Tit Andronik Fabrici-Glembaj; Oliver Glembaj), Petar KOSTKA (Dr juris Puba Glembaj), Radovan LUKAVSKI (Dr med. Paul Altman), Vaclav ŠVORC (Dr teol. i fil. Alojzije Zilberbrant), Petar ŠTEPANEK (Ulanski oberlajtnant Baločanski), Luba SKORŽEPOVA (Agata Agramerova-Murakeozy), Mihael TARANT (Johan)