1977. – 22. ЈУГОСЛОВЕНСКЕ ПОЗОРИШНЕ ИГРЕ – Репертоар

22. JUGOSLOVENSKE POZORIŠNE IGRE
15. – 24. april 1977.

15. april 1977. Hrvatsko narodno kazalište, Zagreb
Ranko Marinković – KIKLOP

dramatizator i reditelj – Kosta SPAIĆ, scenograf – Drago TURINA, kostimograf – Dijana KOSEC-BOUREK

u l o g e
Rade ŠERBEDŽIJA (Melkior), Zvonimir ZORIČIĆ (Kor), Zlatko CRNKOVIĆ (Don Fernando), Jovan LIČINA (Maestro), Saša DABETIĆ (Vivijana), Koraljka HRS-KINCL (Enka), Boris BUZANČIĆ (Ugo), Jelena GRUIĆ-ORŠIĆ (Bolničarka), Mirko ŠVEC (Pupo), Petar DOBRIĆ (Nepoznati), Eta BORTOLACI (Luda pijanistica), Ivo KADIĆ (Atma), Dubravka GAL-OREŠČANIN (Elza), Špiro GUBERINA (Pijanac; Krele), Miro ŠEGRT (Cviker; Tartif), Boris FESTINI (Don Kuzma; Peharek; Maršal dvora), Ljudevit GALIĆ (Invalid s vagom; Sudac), Kruno VALENTIĆ (Plakater; Mitar), Franjo ŠTEFULJ (Debeli građanin; Orijaš), Jurica DIJAKOVIĆ (Meksikanac; I građanin; Major), Tomislav STOJKOVIĆ (Kurt; Melankolik; Vojnik Madžar), Branko BONAĆI (Građanin; Staretinar; Liječnik-major), Mustafa NADAREVIĆ (Građanin; Kondukter; Desni regrut), Amir BUKVIĆ (Mršavi student; Lijevi regrut), Vjenceslav KAPURAL (Cikorije; Čičak), Dragan MILIVOJEVIĆ (Fredi; Hermafrodit), Eliza GERNER (Starija glumica), Ivan KATIĆ (Slijepac; Vojnik-seljak; II vodnik; Kero), Franjo FRUK (Vozač tramvaja; III vodnik), Pavle BOGDANOVIĆ (Kolporter; Mali), Zvonko STRMAC (Starčić; Pukovnik; Advokat), Božidar OREŠKOVIĆ (I vodnik; Menjou), Nikola LOVREKOVIĆ (Gostioničar), Oto LEVAJ (Šofer)


16. april 1977. Slovensko ljudsko gledališče, Celje
Ivan Cankar – SABLAZAN U DOLINI ŠENTFLORIJANSKOJ

reditelj – Mile KORUN, scenograf i kostimograf – Meta HOČEVAR

u l o g e
Radko POLIČ (Krištof Kobar), Anica KUMER (Jacinta), Stanko POTISK (Predsednik opštine), Ljerka BELAK (Žena predsednika opštine), Janez BERMEŽ (Trošarinac), Nada BOŽIČ (Trošarinka), Jana ŠMID (Ekspeditorka), Miro PODJED (Učitelj Šviligoj), Bruno BARANOVIČ (Notar), Bogomir VERAS (Trgovac), Mija MENCEJ (Trgovkinja), Jože PRISTOV (Debeli čovek), Janez STARINA (Putnik), Pavle JERŠIN (Đavo)


17. april 1977. Beogradsko dramsko pozorište, Beograd
Miodrag Ilić – PUČ

reditelj – Želimir OREŠKOVIĆ, scenograf i kostimograf – Vladimir MARENIĆ, muzika – Zoran HRISTIĆ

u l o g e
Marko TODOROVIĆ (Stefan Dečanski), Slobodanka MARKOVIĆ (Marija Paleologova), Gojko ŠANTIĆ (Dušan), Sima JANIĆIJEVIĆ (Arhiepiskop Danilo), Pavle BOGATINČEVIĆ (Gijom Adam), Zoran RANKIĆ (Hrelja), Bogdan DEVIĆ (Moskios), Goran SULTANOVIĆ (Ljutimer), Ivan ŠEBALJ (Karavida), Zoran ĐORĐEVIĆ (Pribac), Dragoslav ILIĆ (Oliver), Miodrag MILOVANOV (Vukašin), Bora STOJANOVIĆ (Mrnjan), Dušan POČEK (Vratko), Rade SIMIĆ (Palmar), Rade KOJČINOVIĆ (Blaž), Mirko SIMIĆ (Episkop lipljanski)


18. april 1977. Atelje 212, Beograd
Dragan Uskoković – ČEGOVIĆ
(van konkurencije; prvonagrađena predstava s 5. festivala monodrame i pantomime u Zemunu)

reditelj – Slobodanka ALEKSIĆ, scenograf – Todor LALICKI, kostimograf – Olga PAVKOVIĆ

u l o g e
Petar BOŽOVIĆ (Čegović)


19. april 1977. Naroden teatar, Bitol
Vladimir Kostov – MARINA SVADBA

dramatizator i reditelj – Ljubiša GEORGIJEVSKI, scenograf – Petar ANGELOVSKI, kostimograf – Sotir NAUMOVSKI

u l o g e
Joana POPOVSKA (Mara), Iljko STEFANOVSKI (Veličko), Vladimir GRAVČEVSKI (Matičar), Aco STEFANOVSKI (Čopela Džganov), Ljubiša TRAJKOVSKI (Ilija), Blagoj STEFANOVSKI (Sekule), Petar STOJKOVSKI (Čule), Menka ĐORĐIJEVA (Blagorodna), Dimče STEFANOVSKI (Doktor), Josif JOSIFOVSKI (Mono), Dimitar ILIJEVSKI (Rokančo), Metodija MARKOVSKI (Vecko Micev), Stanko STOILKOV (Metodija), Mihajlo PETROVSKI (Fotograf)


20. april 1977. Srpsko narodno pozorište, Novi Sad
Velimir Lukić – ZLA NOĆ

reditelj – Branislav MIĆUNOVIĆ, scenograf – Vladimir MARENIĆ, kostimograf – Jasna PETROVIĆ

u l o g e
Tomislav JOVANOVIĆ (Antonije), Sonja JOSIĆ (Klaudija), Ljubica JOVIĆ (Eloiza), Velimir ŽIVOTIĆ (Publije), Milica KLJAIĆ-RADAKOVIĆ (Beatrisa), Milan ŠMIT (Valentin), Mirko PETKOVIĆ (Peter)


21. april 1977. Stalno slovensko gledališče, Trst
Franček Rudolf – KOŽA MAGLE

reditelj – Jože BABIČ, scenograf – Drago TURINA, kostimograf – Anja DOLENC, muzika – Mojmir SEPE

u l o g e
Anton PETJE (Hauptman), Miloš BATELINO (Simon), Lidija KOZLOVIČ (Suzana), Alojz MILIČ (Štefan), Livio BOGATEC (Matjaž), Stojan COLJA (Jurij), Miranda CAHARIJA (Devojka), Jožko LUKEŠ (Otac), Zlata RODOŠEK (Mati), Silvij KOBAL (Prvi vojnik), Aleksij PREGARC (Drugi vojnik), Adrijan RUSTJA (Treći vojnik), Dušan JAZBEC (Kurent-momak)


22. april 1977. Teatar u gostima, Zagreb
Ivan Kušan – ČARUGA

reditelj – Tomislav RADIĆ, scenograf – Anela RADIĆ, kostimograf – Zlatko BOUREK, muzika – Ozren DEPOLO

u l o g e
Franjo MAJETIĆ (Juraj Ardonjak), Ana KARIĆ (Ankica Ardonjak), Vanja DRAH (Miroslav Frankić), Ivo SERDAR (Boris Možbolt), Vera ZIMA (Tonka Možbolt), Relja BAŠIĆ (Jovo Stanisavljević Čaruga), Fabijan ŠOVAGOVIĆ (Josip Zeljić Joza), Pero JURIČIĆ (Adam Žažić), Stjepan BAHERT (Nikola Giljetić Gile)


23. april 1977. Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd
Marin Držić – DUNDO MAROJE

adaptator – Marko FOTEZ, reditelj – Miroslav BELOVIĆ, scenograf i kostimograf – Zvonko ŠULER, muzika – Veljko MARIĆ

u l o g e
Marko TODOROVIĆ (Dundo Maroje), Ivan BEKJAREV (Maro), Mirko BULOVIĆ (Ugo Tudeško), Dragoljub MILOSAVLJEVIĆ Gula (Bokčilo; Sadi), Moris LEVI (Popiva; I oštijer), Nikola SIMIĆ (Pomet), Ivo JAKŠIĆ (Ondardo de Augusta), Toni LAURENČIĆ (Niko; Pera), Josif TATIĆ (Vlaho), Milo MIRANOVIĆ (Kapetan; III oštijer), Branko MILENKOVIĆ (II oštijer), Goran PLEŠA (Laura), Branko CVEJIĆ (Petrunjela), Mlađa VESELINOVIĆ (Baba)


24. april 1977. Narodno pozorište, Beograd
Borisav Stanković – NEČISTA KRV (van konkurencije, u čast nagrađenih)

dramatizator i reditelj – Gradimir MIRKOVIĆ, scenograf – Miomir DENIĆ, kostimograf – Božana JOVANOVIĆ, muzika – Vojislav KOSTIĆ

u l o g e
Mida STEVANOVIĆ (Vanko), Gorjana JANJIĆ-ŠULJAGIĆ (Magda), Ksenija JOVANOVIĆ (Todora), Vera ČUKIĆ (Sofka), Ljiljana GAZDIĆ (Maga), Anđelka RISTIĆ (Vaska), Ognjanka OGNJANOVIĆ (Dara), Boris ANDRUSEVIĆ (Arsa), Miroslav PETROVIĆ (Tone), Milan PUZIĆ (Efendi Mita), Branislav JERINIĆ (Gazda Marko), Ljiljana KONTIĆ (Pasa), Dara VUKOTIĆ-PLAOVIĆ (Simka), Božidar MILOŠEVIĆ Boki (Alil), Boško PULETIĆ (Dever), Mira BOBIĆ (Stana), Dobrila ĆIRKOVIĆ (Markova kćerka), Zorica MIRKOVIĆ (Milenija), Mića NESTOROVIĆ (Tomča, dečak), Predrag EJDUS (Tomča, mladić), Miodrag LAZAREVIĆ (Mitar), Snežana TRAJKOVIĆ (Sofkina kćerka), Sofija PETROVSKA (Čočekinja)