1962. – 7. ЈУГОСЛОВЕНСКЕ ПОЗОРИШНЕ ИГРЕ – Репертоар

7. JUGOSLOVENSKE POZORIŠNE IGRE

5 – 14. maj 1962.

5. maj 1962. Naroden teatar, Skoplje
Tome Arsovski – DIOGENOV PARADOKS

reditelj – Vukan DINEVSKI, scenograf – Vasilije POPOVIĆ Cico, kostimograf – Jelena PATRNOGIĆ, muzika – Vitomir PAVLOVSKI

u l o g e
Dragi KOSTOVSKI (Draško Karovski), Vukosava DONEVA (Danica), Todor NIKOLOVSKI (Nikola), Mara ISAJA (Draškova majka), Toma KIROV (Vladimir Krstin Borski), Jon ISAJA (Dr Aleksej Kondarko), Cvetanka JAKIMOVSKA (Borika Korda), Dragi KRSTEVSKI (Dančo Galevski), Kiro VINOKIĆ (Slavko Liljanovski), Kiro ĆORTOŠEV (Sudija), Dimitar GEŠOVSKI (Tužilac), Darko DAMEVSKI (Branilac), Pane MIROVSKI (Tripun)


6. maj 1962. Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd
Dobrica Ćosić – OTKRIĆE (scenski prikaz poglavlja iz romana Deobe)

dramatizacija – Miroslav BELOVIĆ, Jovan ĆIRILOV, reditelji – Mata MILOŠEVIĆ, Predrag BAJČETIĆ, scenograf – Milenko ŠERBAN, kostimograf – Mira GLIŠIĆ, muzika – Vasilije MOKRANJAC, ms. – Karlo BULIĆ, ar. – Bekim FEHMIU, asc. – Erih DEKER

u l o g e
Marko TODOROVIĆ (Učitelj), Jovan MILIĆEVIĆ (Kmet), Milorad SAMARDŽIĆ (Čovek koji misli da je najbogatiji), Joviša VOJNOVIĆ (Čovek koji ima najviše njiva), Joža RUTIĆ (Čovek koji je pokoran), Mihailo JANKETIĆ (Čovek koji se najviše boji), Mlađa VESELINOVIĆ (Čovek koji je bratu kravu otrovao), Viktor STARČIĆ (Starac koji umire pred crkvom), Milan AJVAZ (Starac sa medaljom za hrabrost), Dušan STEFANOVIĆ (Starac sa Karađorđevom zvezdom), Slavko SIMIĆ (Kalemar), Žarko MITROVIĆ (Pčelar), Ljubiša JOVANOVIĆ (Najjači), Miodrag RADOVANOVIĆ (Najsiromašniji), Ivo JAKŠIĆ (Pogrbljeni), Ljubomir BOGDANOVIĆ (Nadničar), Petar SLOVENSKI (Sluga), Stojan DEČERMIĆ (Čovek sa zgarišta), Aleksandar SIBINOVIĆ (Sin Uroša Babovića), Bekim FEHMIU (Mladić koji se ne boji ni boga ni noža), Bora STOJANOVIĆ (Mladić koji hoće da se bori), Moris LEVI (Mladić kome su ubili oca), Nevenka MIKULIĆ (Žena najbogatijeg), Nada GREGURIĆ (Žena sa detetom), Kapitalina ERIĆ (Žena kojoj je sin poginuo), Branka VESELINOVIĆ (Žena koja doziva Nemca), Maja ČUČKOVIĆ (Žena koja je sve zaboravila), Branka PETRIĆ (Porodilja), Ančka LEVAR (Devojka koja zna najlepše reči), Maja DIMITRIJEVIĆ (Devojka sa velikim srcem), Ljiljana KRSTIĆ (Starica koja vezuje čvorove), Stevo ŽIGON (Nemac)


6. maj 1962. Festival jugoslovenske radio i TV drame
Televizija Beograd
Ivo Štivičić – SEKTOR D

reditelj – Sava MRMAK, scenograf – Živorad KUKIĆ, kostimograf – Mara FINCI

u l o g e
Živojin PETROVIĆ (Učo), Aleksandar SIBINOVIĆ (Paja), Marko TODOROVIĆ (Žuti), Rastislav JOVIĆ (Mali), Janez VRHOVEC (Pavle), Predrag TASOVAC (Doktor), Ivo JAKŠIĆ (Šulce), Miodrag RADOVANOVIĆ (Poručnik), Zoran RANKIĆ (Stražar), Radomir POPOVIĆ (Johan), Jovan JANIĆIJEVIĆ (Kurt), Vojnici: Petar PETRONIJEVIĆ, Kosta TODOROVIĆ, Bogdan LUIĆ, Čedomir STANKOVIĆ, Vladimir MITROVIĆ, Miodrag VUČKOVIĆ, Milivoje RADOVANOVIĆ, Mileta BUGARČIĆ, Vladimir AĆIMOVIĆ, Petronije OBRENOVIĆ


7. maj 1962. Narodno pozorište, Titograd
Mihailo Lalić – HAJKA

dramatizator, reditelj i scenograf – Nikola VAVIĆ, kostimograf – Danilo REŠETAR, muzika – Vasilije MOKRANJAC

u l o g e
Boško BOŠKOVIĆ (Ivan Vidrić), Petar VUJOVIĆ (Dušan Zaćanin), Miloš JEKNIĆ (Bajo Baničić), Boro BEGOVIĆ (Šako Čelić), Danilo RADULOVIĆ (Slobo Jaksikić), Stevo MATOVIĆ (Arso Šnajder), Dragica TOMAS (Gara), Petar TOMAS (Lado Tajović), Muris ORUČEVIĆ (Raič Bosnić), Zlata RAIČEVIĆ (Neda), Veljko MANDIĆ (Filip Bekić), Mirko SIMIĆ (Riko Gizdić), Predrag STOJKOVIĆ (Todor Stavor), Radoman KONTIĆ (Sabljić; Drugi seljak), Čedo VUKANOVIĆ (Dolamić; Treći seljak), Milo MIRANOVIĆ (Šogo Grof; Tumač), Branko OBRADOVIĆ (Narednik), Petar BEGOVIĆ (Paško Popović), Ljudevit CRNOBORI (Šaman), Milovan ALAČ (Ćazim Ćorović), Petar PERIŠIĆ (Arif Blaćanac; Prvi seljak), Miloš MILATOVIĆ (Ibrahim), Ivo MARTINOVIĆ (Major Fjori)


7. maj 1962. Festival jugoslovenske radio i TV drame
Televizija Ljubljana
Ivan Cankar – SLUGA JERNEJ I NJEGOVO PRAVO

adaptator i reditelj – Fran ŽIŽEK, scenograf – Vladimir RIJAVEC, kostimograf – Marija KOBI

u l o g e
Jože ZUPAN (Jernej), Lojze ROZMAN (Sitar), Vera PANTIČ (Sitarka), Aljoša PAJK (Pastir), Janez CESAR (Zupan), Aleksander VALIČ (Vejačev), Lojze PEČAR (Slander), France PRESETNIK (Gruntovničar), Branko MIKLAVC (Brdac), Jurij SOUČEK (Kosir), Marta PESTATOR (Putnica), Polde BIBIČ (Jetnik), Nace SIMONČIČ (Putnik), Maks FURIJAN (Advokat), Arnold TOVORNIK (Župnik)


8. maj 1962. Dečje pozorište „Boško Buha“, Beograd
Ljubiša Đokić – BIBERČE

reditelj – Miroslav BELOVIĆ, scenograf – Petar PAŠIĆ, kostimograf – Mira GLIŠIĆ, muzika – Dušan MITROVIĆ

u l o g e
Ivan MANOJLOVIĆ (Prolog), Olja GRASTIĆ-JELIĆ (Biberče), Mihailo FARKIĆ (Biberče kao mladić), Slobodan SLOBODANOVIĆ (Dobriša), Božidar STOŠIĆ (Svadiša), Branislav KRAVLJANAC (Stogodan), Dobrila MATIĆ (Carica), Vera DEDIĆ (Divna), Branko VUJOVIĆ (Vitez Straha), Stevan MAKSIĆ (Princ Kukavički), Dragoljub PETROVIĆ (Zvezdan), Slobodan KOLAKOVIĆ (Grdilo), Živomir JOKOVIĆ (Tunjo), Vera AVRAMOVIĆ (Majka), Plemići: Stanimir AVRAMOVIĆ, Božidar PAVIĆEVIĆ Longa, Živojin MIŠČEVIĆ, Jovan ANTIĆ, Dvorske dame: Mirjana VACIĆ, Ljubica ĐOKIĆ, Nada TADIĆ; Zorka DOKNIĆ (Guvernanta)


9. maj 1962.  Slovensko narodno gledališče, Ljubljana
Primož Kozak – AFERA

reditelj – France JAMNIK, scenograf – Janez LENASI, kostimograf – Anja DOLENC, lektor – Mirko MAHNIČ

u l o g e
Jurij SOUČEK (Jeremija), Jože ZUPAN (Matej), Andrej KURENT (Bernard), Lojze ROZMAN (Simon), Rudi KOSMAČ (Marcel), Danilo BENEDIČIČ (Kristijan), Dušan ŠKEDL (Oficir)


10. maj 1962. Festival jugoslovenske radio i TV drame
Televizija Zagreb
Ivo Štivičić – PIJANA NOĆ 1944. (originalna TV drama)

reditelj – Ivan HETRIH, scenograf – Duško JERIČEVIĆ, kostimograf – Vjera IVANKOVIĆ

u l o g e
Zvonimir ČRNKO (Boris), Zvonimir FERENČIĆ (Petar), Tonko LONZA (Krile), Ivo PAJIĆ (Debeli), Jovan LIČINA (Bikan), Uglješa KOJADINOVIĆ (Grgić), Vladimir KRSTULOVIĆ (Jure), Franjo FRUK (Stipe), Mladen ŠERMENT (Konobar), Ivo ŠUBIĆ (Šef), Ljubo KAPOR (Telegrafista), Ivo FICI (Željezničar), Ivo KADIĆ (Bojnik), Zlatko MEDUNIĆ (Poručnik), Sonja KRAJŠEK (Marija), Ante DULČIĆ (Poker), Josip MAROTI (Široki), Drago KRČA (Tomo), Emil GLAD (Martin), Krešimir ZIDARIĆ (Žuti), Krsto KRNIC (Mladić)


11. maj 1962. Narodno pozorište, Beograd
Velimir Lukić – OKAMENJENO MORE

reditelj – Dušan MIHAILOVIĆ, scenograf – Vladimir MARENIĆ, kostimograf – Vera BOROŠIĆ, muzika – Veljko MARIĆ

u l o g e
Ljubiša KOVAČEVIĆ (Agamemnon), Bogić BOŠKOVIĆ (Glasnik), Miroslav PETROVIĆ (Menelaj), Aleksandar HRNJAKOVIĆ (Ahil), Branislav JERINIĆ (Kalhas), Ljiljana KONTIĆ (Ifigenija), Ksenija JOVANOVIĆ (Klitemnestra), Hor danajskih ratnika: Raša SIMIĆ, Petar KRALJ, Zvonimir JOVČIĆ


11. maj 1962. Festival jugoslovenske radio i TV drame
Televizija Ljubljana
Milan Nikolić – KUPE 9-10

reditelj – Janez ŠENK, scenograf – Sveta MUSIČ, kostimograf – Marija KOBI

u l o g e
Janez ALBREHT (Stanko Marjanović), Maks BAJC (Dragutin Kosijer), Marija LOJK (Devojka)


12. maj 1962. Slovensko gledališče, Trst
Jožko Lukeš – PREGRŠT ZEMLJE

reditelj – Jožko LUKEŠ, scenograf – Jože CESAR, muzička oprema – Ubold VRABEC

u l o g e
Leli NAKRST (Gazdarica Marija), Julij GUŠTIN (Andrej), Silvij KOBAL (Mario), Nora JANKOVIČ (Klaudija), Stane RAZTRESEN (Stric Franc), Stane STAREŠINIČ (Ivan), Miranda CAHARIJA (Erma), Modest SANCIN (Stric Angel), Jožko LUKEŠ (Polde), Zlata RODOŠEK (Vana), Justo KOŠUTA (Gospodin župnik), Rado NAKRST (Doktor), Edvard MARTINUCI (Merlak)


13. maj 1962. Narodno kazalište, Osijek
Aleksandar Obrenović / Đorđe Lebović – CIRKUS

reditelj i scenograf – Ivan MARTON

l i c e
Stjepko JANKOVIĆ (Klovn)
n a l i č j a
Aleksandar GAVRILOVIĆ (Pravednik Lav Lavetina), Mirko BULOVIĆ (Pravednik Papagaj Blebetalski), Duško VUJNOVIĆ (Pravednik Vuk Kurjaković), Mile MARINKOVIĆ (Pravednik Petao Kikirez), Ružica LORKOVIĆ (Pravednica Lija Lisica), Ana KRAMARIĆ (Pravednica Zmija Zvečarka), Ivan RADONIĆ (Pravednik Magarac Sivonjić), Rade ŠPICMILER (Pravednik Zec Smetenko), Vera IGNJATOVIĆ (Pravednica Kišna Glista), Slobodan AĆIMOVIĆ (Pravednik Puž Golać), Dragan MILOVANOVIĆ (Pravednik Paun)


13. maj 1962. Festival jugoslovenske radio i TV drame
Televizija Zagreb
Ivan Ivanac – SVEČANOST (TV adaptacija pripovetke Iva Andrića)

reditelj – Mario FANELI, scenograf i kostimograf – Željko SENEČIĆ, im. – Mićo BRAJEVIĆ

u l o g e
Pero KVRGIĆ (Pisar), Nada KAŠTELAN (Majka), Zorica ŠIMUNOVIĆ (Lucija), Fahro KONJHODŽIĆ (Prvi činovnik), Kruno VALENTIĆ (Drugi činovnik), Jovan LIČINA (Hazo), Špiro GUBERINA (Korać), Zlatko MADUNIĆ (Župnik), Stevo VUJATOVIĆ (Kudeljko), Mirko VOJKOVIĆ (Poslužitelj), Nedin OMERBEGOVIĆ (Prvi konobar; Drugi konobar)


14. maj 1962. Zagrebačko dramsko kazalište, Zagreb
Vanča Kljaković – SUSRETI

reditelj – Božidar VIOLIĆ, scenograf – Zvonko LONČARIĆ, kostimograf – Jasna NOVAK-ŠUBIĆ

Aleksandar
u l o g e : Fabijan ŠOVAGOVIĆ (Viktor), Neva ROŠIĆ (Hermina), Vesna STARČEVIĆ (Sofija), Drago MITROVIĆ (Aleksandar)

Vilim Osvajač
u l o g e : Ivo ROGULJA (Vilim), Semka SOKOLOVIĆ-BERTOK (Klotilda)

Hanibal
u l o g e : Drago KRČA (Ivan), Zdenka HERŠAK (Marta), Fahro KONJHODŽIĆ (Hanibal)


14. maj 1962. Festival jugoslovenske radio i TV drame
Televizija Beograd
Tome Arsovski – PREGRŠT SREĆE

reditelji – Slavoljub STEFANOVIĆ RAVASI, scenograf – Dragoljub LAZAREVIĆ, kostimograf – Mara FINCI

u l o g e
Stojan ARANĐELOVIĆ (Veliki), Mihajlo VIKTOROVIĆ (Stari), Feđa STOJANOVIĆ (Dečak), Milorad NIKOLIĆ (Bolničar), Jovan VUKOVIĆ (Policajac), Milivoj POPOVIĆ Mavid (Dežurni)