1971. – 16. ЈУГОСЛОВЕНСКЕ ПОЗОРИШНЕ ИГРЕ – Репертоар

16. JUGOSLOVENSKE POZORIŠNE IGRE

26. maj – 7. jun 1971.

26. maj 1971. Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd
Andrej Hing – OSVAJAČ

prevodilac – Gojko JANJUŠEVIĆ, reditelj – Milenko MARIČIĆ, scenograf  i kostimograf – Vlada VELIČKOVIĆ, muzika i asistent reditelja – Dejan MILADINOVIĆ

u l o g e
Vlasta VELISAVLJEVIĆ (Pedro), Žarko MITROVIĆ (Pablo), Mihailo JANKETIĆ (Baltazar), Rada ĐURIČIN (Gaetana), Moris LEVI (Tajnik), Ljubiša JOVANOVIĆ (Felipe), Miodrag RADOVANOVIĆ (Suanza), Maja DIMITRIJEVIĆ (Margerita), Mirko BULOVIĆ (Sančez), Milo MIRANOVIĆ (Rivera)


27. maj 1971. Narodno pozorište, Zenica
Nedžad Ibrišimović – UGURSUZ

reditelj – Ljubiša GEORGIJEVSKI, scenograf i kostimograf – Radovan MARUŠIĆ, Boško MARKOVIĆ, lektor – Zoran RISTOVIĆ

u l o g e
Faruk ZADIĆ (Ihtar), Žarko MIJATOVIĆ (Džafer), Ramiz SEKIĆ (Kemal), Milan MARODIĆ (Malik), Vasja STANKOVIĆ (Abdurahman), Radomir PAVLOV (Starješina sejmena), Slavko MIHAČEVIĆ (Kadija), Borislav CVETKOVIĆ (Muzafer), Ana ĐORĐEVIĆ (Fatima), Vilma MIHALJEVIĆ (Altuna), Smilja MILJOJKOVIĆ (Nizama), Živka BARAČ-HUBAČ (Safija), Milica MARODIĆ (Begzada), Šefika KORKUT-ŠUNJE (Kadira), Tonka VLAJKOVIĆ (Nurka)


28. maj 1971. Narodno pozorište, Beograd
Laza Lazarević – ŠVABICA

dramatizator – Mirko MILORADOVIĆ, reditelj – Boro GRIGOROVIĆ, scenograf – Dagmar STOJANOVIĆ, kostimograf – Ljerka KALČIĆ

u l o g e
Miloš ŽUTIĆ (Mihajlo, Mika Mihajlović, Student), Ljubiša KOVAČEVIĆ (Mihajlo, Mika Mihajlović), Stanislava PEŠIĆ (Ana Gutjar), Tomanija ĐURIČKO (Gđa Gutjar), Raša SIMIĆ (Poručnik Gutjar), Miodrag LAZAREVIĆ (Vatroslav Jagić), Branka PEŠIĆ (Gđica Vedel), Bogdan MIHAJLOVIĆ (Tumanov), Zoran STOJILJKOVIĆ (Spalding), Momčilo ŽIVOTIĆ (Don Karlos), Dušan GOLUMBOVSKI (Maks), Dragan RADIVOJEVIĆ (Popesku), Boba DINIĆ (Joca), Boško PULETIĆ (Nikola), Rastko TADIĆ (Vidak), Sonja JAUKOVIĆ (Seša), Alenka PIRJAVEC (Sobarica kod Jagića), Zvonimir JOVČIĆ (Kelner)


29. maj 1971. Narodno pozorište – Nepszinhaz, Subotica
Ferenc Deak – ŽEĐ ZA VAZDUHOM

reditelj – Mihalj VIRAG, scenograf -Ferenc DEAK, Ištvan HUPKO, kostimograf – Radmila RADOJEVIĆ, muzika – Erne KIRALJ

u l o g e
Šandor ŠALAMON (Donat), Piri FAZEKAŠ (Majka), Zoltan BARACIUŠ (Otac), Eva KASA (Žofi), Irena ABRAHAM (Blanka), Peter SEL (Karolj), Erne APRO (Viktor), Šandor MEDVE (On), Janoš ALBERT (I kameleon), Zoltan GODANJI (II kameleon), Lajoš ŠANTA PUSTA (III kameleon)


30. maj 1971. Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd
Marijan Matković – GENERAL I NJEGOV LAKRDIJAŠ

reditelj – Miroslav BELOVIĆ, scenograf i kostimograf – Petar PAŠIĆ, muzika – Veljko MARIĆ, slikarski radovi – Vladislav LALICKI, lektor – Zlatko DULČIĆ, asistent reditelja – Slobodan UNKOVSKI

u l o g e
Stojan DEČERMIĆ (Miho), Adem ĆEJVAN (Gašo Alapić), Joža RUTIĆ (Tomaš), Maja DIMITRIJEVIĆ (Magdalena), Mirko BULOVIĆ (Ferenc Črnko), Ljubiša JOVANOVIĆ (Nikola Zrinski), Josif TATIĆ (Jurko), Milo MIRANOVIĆ (Ilija), Slobodan ĐURIĆ (Ivan), Ivan BEKJAREV (Joža), Toni LAURENČIĆ (Štijef), Viktor STARČIĆ (Meho), Zoran RISTANOVIĆ (Stjepko Gregorijanec), Svetolik NIKAČEVIĆ (Juraj Drašković), Marija CRNOBORI (Uršula Hening), Gojko ŠANTIĆ (Padre Ambrozije), Ivo JAKŠIĆ (Grga)


31. maj 1971. Mestno gledališče ljubljansko, Ljubljana
Andrej Hing – OSVAJAČ

reditelj – Dušan JOVANOVIĆ, scenograf – Sveta JOVANOVIĆ, kostimograf – Anja DOLENC, muzika – Jakob JEŽ, scenski pokret – Lojzka ŽERDIN, korepetitor – Brane DEMŠAR, lektor – Janko MODER

u l o g e
Janez ERŽEN (Pedro), Danilo BEZLAJ (Pablo), Milena ZUPANČIČ (Gaetana), Radko POLIČ (Baltazar), Tone KUNTNER (Tajnik), Franc MARKOVČIČ (Suanza), Franček DROFENIK (Dolgin), Vladimir SKRBINŠEK (Felipe), Maja ŠUGMAN (Margerita), Slavko STRNAD (Rivera)


2. jun 1971. Zagrebačko gradsko kazalište „Komedija“, Zagreb
Antun Gustav Matoš – MALO PA NIŠTA

reditelj – Georgij PARO, scenograf i kostimograf – Ljubo PETRIČIĆ, muzika – Maks MOTL, scenski pokret – Lili ČAKI, lektor – Zlatko DULČIĆ, asistent reditelja – Marijan FRUK

u l o g e
Eugen FRANJKOVIĆ (Dr Eugen Matijević), Saša GRINBAUM (Janko Sučić), Vera ORLOVIĆ (Amalija pl. Humska), Sanda LANGERHOLC (Matilda pl. Lenković), Nevenka STIPANČIĆ (Franjica Plehan), Tedi SOTOŠEK (Mari Stello pl. Bielodlachich-Fusinato), Boris PAVLENIĆ (Zvonimir Vudrić), Rikard SIMONELI (Kres Hudrić), Ivica KUNEJ (Kupiša Budrić), Martin SAGNER (Rak Mudrić), Vladimir LAJB (Gašpar Bapić), Mato JELIĆ (Melhior Bapić), Vlado KOVAČIĆ (Baltazar Vapić), Ivona GRINBAUM (Rozika Bapić), Marija ALEKSIĆ (Plonika Pabić), Greta VINKOVIĆ (Nančika Vapić), Vladimir KRSTULOVIĆ (Vjekoslav pl. Pikec), Smiljka BENCET (Josipa Cmizdrek), Joža ŠEB (Štijef Durila), Vladimir JAGARIĆ (Oružnik), Branko KUBIK (Oružnik)


3. jun 1971. Dramski teatar, Skoplje
Branislav Nušić – OŽALOŠĆENA PORODICA

prevodilac – Ilija MILČIN, reditelj – Dimitar STANKOVSKI, scenograf – Panče MINOV, kostimograf – Rada PETROVA-MALKIĆ, muzika – Živka BOŽINOVSKA

u l o g e
Krum STOJANOV (Agaton Arsić), Dimitar GEŠOVSKI (Tanasije Dimitrijević), Nenad MILOSAVLJEVIĆ (Proka Purić), Darko DAMESKI (Trifun Spasić), Aco JOVANOVSKI (Mika Stanimirović), Mite GROZDANOV (Dr Petrović), Liljana GEORGIJEVSKA (Simka), Lenče DELOVA (Vida), Nada GEŠOSKA (Gina), Milica STOJANOVA (Sarka), Sabina AJRULA (Danica)


4. jun 1971. Atelje 212, Beograd
Bora Ćosić – ULOGA MOJE PORODICE U SVETSKOJ REVOLUCIJI

reditelj – Ljubomir DRAŠKIĆ, scenograf – Dušan OTAŠEVIĆ, kostimograf – Divna POPOVIĆ

u l o g e
Milutin BUTKOVIĆ (Deda), Taško NAČIĆ (Otac), Maja ČUČKOVIĆ (Mati), Vlastimir STOJILJKOVIĆ (Ujak), Renata ULMANSKI (Tetka), Milena DRAVIĆ (Kćerka), Tatjana BELJAKOVA (Komšinica), Zoran RADMILOVIĆ (Kapetan), Mija ADAMOVIĆ (Majstorica), Petar KRALJ (Veliki)


5. jun 1971. Narodno pozorište, Sarajevo
Meša Selimović – TVRĐAVA

dramatizator i reditelj – Jovan PUTNIK, scenograf – Strahinja PETROVIĆ, kostimograf – Helena VOLFART-KOJOVIĆ, izbor muzike – Jovan PUTNIK, Mario MISMER, muzika na sazu – Muhamed MEŠANOVIĆ-HAMIĆ, stručni konsultant – Žarko ILIĆ, asistent reditelja – Mario MISMER

u l o g e
Vladimir JOKANOVIĆ (Ahmet Šabo), Josipa MAURER (Tijana), Reihan DEMIRDŽIĆ (Mula Ibrahim), Milorad MARGETIĆ (Mahmut Neretljak), Marija DANIRA (Hanuma Mahmuta Neretljaka; Žena iz Župče), Boris SMOJE (Avdaga), Safet PAŠALIĆ (Šehaga Sočo), Aleksandar SIBINOVIĆ (Osman Vuk), Esad KAZAZOVIĆ (Ratnik), Mišo MRVALJEVIĆ (Brčak; Čovjek iz kasabe), Miljenko ĐEDOVIĆ (Muharem Pjevo), Zoran SIMONOVIĆ (Zafranija), Faik ŽIVOJEVIĆ (Kadija), Branko LIČEN (Ramiz), Mario MISMER (Brat imama iz Župče), Josip PEJAKOVIĆ (Zajko; Sin hadži-Duhotine), Etela PARDO (Maškara u Venediku), Suada KAPIĆ (Maškara u Venediku), Nisveta OMERBAŠIĆ (Maškara u Venediku), Svjetlana KNEŽEVIĆ (Igračica), Meho ZAMETICA (Muharem)


6. jun 1971. Slovensko narodno gledališče, Ljubljana
Gregor Strniša – ŽABE ili PARABOLA O UBOGOM I BOGATOM LAZARU

reditelj – Mile KORUN, scenograf – Uroš VAGAJA, kostimograf – Mija JARC, muzika – Alojz SREBOTNJAK, lektor – Mirko MAHNIČ

u l o g e
Polde BIBIČ (Krčmar), Janez HOČEVAR (Lazar i Lazarus), Svetlana MAKAROVIČ (Babica i Evica), Vlado HORVAT (svira na usnoj harmonici)


7. jun 1971. Dramsko kazalište Gavela, Zagreb
Miroslav Krleža – KRALJEVO

reditelj – Dino RADOJEVIĆ, scenograf – Zlatko BOUREK, kostimograf – Dijana BOUREK, muzika – Igor KULJERIĆ, lektor – Bratoljub KLAIĆ, asistent reditelja – Nada KOKOTOVIĆ

u l o g e
Ivo FICI (Dacar), Ante DULČIĆ (Kumek Šestinčan), Zvonimir FERENČIĆ (Pijani kožar), Zdenka ANUŠIĆ (Kožareva žena), Božidar SMILJANIĆ (Malograđanin). Purgarske gospe: Vjera ŽAGAR-NARDELI, Ljubica JOVIĆ, Helena BULJAN. Mato ERGOVIĆ (Debeli purgar), Đuro UTJEŠANOVIĆ (Staro Ture), Drago KRČA (Gazda Japica), Marija KON (Mamica), Boris MIHOLJEVIĆ (II gost), Ljubomir KAPOR (I gost), Božidar BOBAN (III gost), Vlatko DULIĆ (Kočevar), Mladen ŠERMENT (Mesar), Ljiljana GENER (Margit), Zdenka HERŠAK (Stela), Mirko VOJKOVIĆ (Slijepac), Ivo ROGULJA (Dinstman), Nada SUBOTIĆ (Madam), Inga APELT (Lola), Ljubica MIKULIČIĆ (Hajnal), Pero KVRGIĆ (Janez), Drago MEŠTROVIĆ (Baraba), Josip MAROTI (Štijef), Vesna SMILJANIĆ (Planetarica), Emil GLAD (I gospodin), Vinko VISKIĆ (Čarobnjak; Kočijaš), Semka SOKOLOVIĆ (Anka), Krešimir ZIDARIĆ (Herkules), Marino MATOTA (Kočijaš), Ivica VIDOVIĆ (Bogalj), Zorko RAJČIĆ (Vojnik)