1967. – 12. ЈУГОСЛОВЕНСКЕ ПОЗОРИШНЕ ИГРЕ – Репертоар

12. JUGOSLOVENSKE POZORIŠNE IGRE

4 – 14. maj 1967.

4. maj 1967. Slovensko narodno gledališče, Ljubljana
Miha Remec – RADIONICA OBLAKA

reditelj – Mile KORUN, scenograf – Uroš VAGAJA, kostimograf – Anja DOLENC, lektor – Mirko MAHNIČ

u l o g e
Rudi KOSMAČ (Sudija), Andrej KURENT (Sudija porotnik), Dušan ŠKEDL (Sudija porotnik), Danilo BENEDIČIČ (Tužilac), Bert SOTLAR (Drejc Rutar), Štefka DROLC (Marija), Ivanka MEŽAN (Dominika), Helena ERJAVEC (Emilija), Angelca HLEBCE (Lucija), Mihaela NOVAK (Metoda), Mila KAČIČ (Mihela), Vida LEVSTIK (Karla), Iva ZUPANČIČ (Mara), Stane SEVER (Sivi), Janez ALBREHT (Mohor), Marjan HLASTEC (Mitraljezac), France PRESETNIK (Župnik)


5. maj 1967. Narodno pozorište, Beograd
Borislav Mihajlović Mihiz – KOMANDANT SAJLER

reditelj – Jovan KONJOVIĆ, scenograf – Vladimir MARENIĆ, kostimograf – Ljiljana DRAGOVIĆ, muzika – Enriko JOSIF

u l o g e
Petar BANIĆEVIĆ (Vilhelm Sajler), Pavle MINČIĆ (Franc-Feri Sajler), Miodrag LAZAREVIĆ (Fridrih Kramer), Boris ANDRUSEVIĆ (Jozef), Milena DAPČEVIĆ (Jelena Đurić), Branislav JERINIĆ (Slavko Nešić), Severin BIJELIĆ (Karl Sajler), Ljuba KOVAČEVIĆ (Dragiša Đurić), Vasa PANTELIĆ (Melhior Vajs)


6. maj 1967. Dramski teatar, Skoplje
Branislav Nušić – POKOJNIK

reditelj – Ljubiša GEORGIJEVSKI, scenograf – Ginter KUBE, kostimograf – Rada PETROVA-MALKIĆ, izbor muzike – Vitomir PAVLOVSKI

u l o g e
Kiro ĆORTOŠEV (Pavle Marić), Todorka KONDOVA (Rina), Dimitar GEŠOSKI (Novaković), Krum STOJANOV (Spasoje), Toma VIDOV (Anta), Šišman ANGELOVSKI (Protić), Slobodan STOJKOVSKI (Mile), Jon ISAJA (Đurić), Živko JOVANOVSKI (Švarc), Mara ISAJA (Ana), Blagoja CRVENKOV (Agent)


7. maj 1967. Narodno pozorište, Zenica
Momčilo Nastasijević – KOD VEČITE SLAVINE

reditelji – Jovan PUTNIK, Zoran RISTOVIĆ, scenograf i kostimograf – Radovan MARUŠIĆ, muzika – Svetomir NASTASIJEVIĆ

u l o g e
Milka FILIPOVIĆ (Magdalena), Ramiz SEKIĆ (Roman), Vilma CINKOCKI (Teta Tina), Žarko MIJATOVIĆ (Rapa), Đorđe POPOVIĆ (Stojan-Ćopa), Ibro KARIĆ (Čika Jole), Petar VLAJKOVIĆ (Muktaš), Svetislav MIRKOV (Radić Sirčanin), Slavko MIHAČEVIĆ (Mirko Podoljac), Tonka VLAJKOVIĆ (Sirčanka), Šefika KORKUT-ŠUNJE (Cvetana), Smilja MILJOJKOVIĆ (Smilja)


9. maj 1967. Atelje 212, Beograd
Aleksandar Popović – RAZVOJNI PUT BORE ŠNAJDERA

reditelj – Branko PLEŠA, scenograf – Radenko MIŠEVIĆ, kostimograf – Ljiljana DRAGOVIĆ, muzika – Vojislav KOSTIĆ, scenski pokret – Irena KIŠ, asistent reditelja – Aleksandar GRUDEN

u l o g e
Branko PLEŠA (Bora), Danilo STOJKOVIĆ (Selimir), Milutin BUTKOVIĆ (Piklja), Bora TODOROVIĆ (Vitomir), Dragutin DOBRIČANIN (Špira), Zoran RATKOVIĆ (Miloje), Olga IVANOVIĆ (Lina), Branka PETRIĆ (Rozika), Olga POZNATOV (Goca), Slobodan RADOVANOVIĆ (Milosavljević), Aleksandar GRUDEN (Milisav), Slobodan MILIĆEVIĆ (I muzičar), Radomir MILIVOJEVIĆ (II muzičar), Ljiljana DANILOVIĆ-CINCAR (III muzičar), Predrag IVANOVIĆ (IV muzičar)


10. maj 1967. Slovensko gledališče, Trst
Filibert Benedetič – NE UVEK KAO LASTAVICE

reditelj, scenograf i kostimograf – Jože BABIČ, muzika – Aleksander VODOPIVEC, scenski pokret – Demetrij CEJ, Anja DOLENC

u l o g e
Zlata RODOŠEK (Veronika), Jožko LUKEŠ (Jeremija), Miranda CAHARIJA (Devojka), Ivan JEZERNIK (Mladić), Adrijan RUSTJA (Ilegalac), Stane STAREŠINIČ (Apostol), Mira SARDOČ (Magdalena), Stane RAZTRESEN (Simon), Alojz MILIČ (Kain), Rado NAKRST (Gospodar), Lidija KOZLOVIČ (Vasta), Pavel BAJC (Radnik), Edvard MARTINUCI (Seljak), Dušan JAZBEC (Sveštenik), Silvij KOBAL (Vojnik)


12. maj 1967. Zagrebačko kazalište mladih, Zagreb (Zagrebačko pionirsko kazalište)
Dušan Radović – KAPETAN DŽON PIPLFOKS

adaptator – Miroslav BELOVIĆ, reditelj – Božidar VIOLIĆ, scenograf i kostimograf – Inga KOSTINČER, muzika – Igor KULJERIĆ, scenski pokret i mačevanje – Ivica BOBAN

u l o g e
Zvonko TORJANAC (Kapetan Džon Piplfoks), Marijan RADMILOVIĆ (Kapetan Foks Džonson), Džimi JURČEC (Sjekira), Adam VEDERNJAK (Konoval), Mustafa NADAREVIĆ (Arčibald), Vinko VISKIĆ (Lijepi Smit), Miško POLANEC (Kornjača), Davor BORČIĆ (Lanaboj), Đuro ROGINA (Puding Džo), Ante BUDAK (Sajlens), Nikola CAR (Teodor Rum), Robert ERŽIŠNIK (Robert Smajl), Ivo DRAGOJEVIĆ (Oliver Timidi), Ratimir MERLIN (Veliki Pirat), Vlado GEORGIJEV (Načelnik admiraliteta), Slavica JUKIĆ (Pećina), Neda MAMILOVIĆ (Čudovište)


13. maj 1967. Srpsko narodno pozorište, Novi Sad
Bogdan Čiplić – TRAKTAT O SLUŠKINJAMA

adaptator i reditelj – Bora HANAUSKA, scenograf – Mileta LESKOVAC, kostimograf – Ljiljana DRAGOVIĆ, asistent reditelja – Mirjana BANJAC

u l o g e
Jelica BJELI (Gospođa), Ljubica RAVASI (Mariškina baba; Jolan), Mirjana BANJAC (Šarika; Zita; Etelka), Milena ŠIJAČKI-BULATOVIĆ (Prva gospođa; Rozara; Mlada devojka; Agneš), Dobrila ŠOKICA (Rozarina mati; Karolina; Tereza), Anđelija VESNIĆ (Žofika; Mici; Ilonka), Stevan ŠALAJIĆ (Solgabirov; Gefrajter; Policaj), Stanoje DUŠANOVIĆ (Nedi; Čika Gaja), Feodor TAPAVIČKI (Dirigent; Nedijev sin; Ilonkin momak), Vlada MATIĆ (Kapetan; Mornar), Aleksandar HRNJAKOVIĆ (Đerđ; Kapelan), Franja ŽIVNI (Glumac sa violinom)


14. maj 1967. Teatar ITD, Zagreb
Antun Šoljan – GALILEJEVO UZAŠAŠĆE

reditelj – Vladimir GERIĆ, scenograf – Dimče NAUMOVSKI, kostimograf – Marija ŽARAK

u l o g e
Vanja DRAH (Galileo Galilei), Fabijan ŠOVAGOVIĆ (Fra Tomazo Ćaćini), Ana HERCIGONJA (Žena)

BRDO
u l o g e
Ivo ŠUBIĆ (Kapetan Herera), Darko SMILJANIĆ (Potporučnik Gonzales), Branko BONAĆI (Potpukovnik Gomez), Sven LASTA (Pukovnik Garcija), Vjenceslav KAPURAL (Kaplar)