1967. – 12. ЈУГОСЛОВЕНСКЕ ПОЗОРИШНЕ ИГРЕ – Награде

12. JUGOSLOVENSKE POZORIŠNE IGRE

4 – 14. maj 1967.

Sterijine nagrade dodeljene na 12. JUGOSLOVENSKIM POZORIŠNIM IGRAMA održanim u Novom Sadu od 4 – 14. maja 1967. godine:


Tekst savremene drame
Aleksandar Popović – RAZVOJNI PUT BORE ŠNAJDERA, Atelje 212, Beograd


Scenska adaptacija
Bora Hanauska, TRAKTAT O SLUŠKINJAMA – Bogdana Čiplića, Srpsko narodno pozorište, Novi Sad


Predstava u celini
POKOJNIK – Branislava Nušića, reditelj – Ljubiša Georgijevski, Dramski teatar, Skoplje


Režija
Ljubiša Georgijevski, POKOJNIK – Branislava Nušića, Dramski teatar, Skoplje


Vanredna nagrada – za režiju (scenska valorizacija poetske dramaturgije)
Jovan Putnik, Zoran Ristović, KOD VEČITE SLAVINE – Miroslava Nastasijevića, Narodno pozorište, Zenica


Glumačka ostvarenja
Mirjana Banjac (više uloga), TRAKTAT O SLUŠKINJAMA – Bogdana Čiplića, Srpsko narodno pozorište, Novi Sad
Jožko Lukeš (Jeremija), NE UVEK KAO LASTAVICE – Filiberta Benedetiča, Slovensko gledališče, Trst
Ivanka Mežan (Dominika), RADIONICA OBLAKA – Mihe Remeca, Slovensko narodno gledališce, Ljubljana
Branko Pleša (Bora), RAZVOJNI PUT BORE ŠNAJDERA – Aleksandra Popovića, Atelje 212, Beograd
Krum Stojanov (Spasoje), POKOJNIK – Branislava Nušića, Dramski teatar, Skoplje


Scenografija
Inge Kostinčer, KAPETAN DŽON PIPLFOKS – Dušana Radovića, Zagrebačko kazalište mladih, Zagreb (Zagrebačko pionirsko kazalište)
Radovan Marušić, KOD VEČITE SLAVINE – Miroslava Nastasijevića, Narodno pozorište, Zenica


Kostimografija
Biljana Dragović, RAZVOJNI PUT BORE ŠNAJDERA – Aleksandra Popovića, Atelje 212, Beograd


Pohvala – za muzičku obradu
Aleksander Vodopivec, NE UVEK KAO LASTAVICE – Filiberta Benedetiča, Slovensko gledališče, Trst


Nagrada okruglog stola kritike
TRAKTAT O SLUŠKINJAMA – Bogdana Čiplića, reditelj – Bora Hanauska, Srpsko narodno pozorište, Novi Sad


OCENJIVAČKA KOMISIJA: Kole ČAŠULE – predsednik (Skoplje), Nikola BATUŠIĆ (Zagreb), Mateja MATEVSKI (Skoplje), Luka PAVLOVIĆ (Sarajevo), Tone PAVČEK (Ljubljana), Petar SELEM (Zagreb), Slobodan SELENIĆ (Beograd), Vladimir STAMENKOVIĆ (Beograd), Tomislav TANHOFER (Split), Aleksandar TIŠMA (Novi Sad), Lojze FILIPIČ (Ljubljana)