Програм

СУБОТА, 26. СЕПТЕМБАР

19.00 ЧАСОВА / СНП, ФОАЈЕ СЦЕНЕ „ПЕРА ДОБРИНОВИЋ“
16. међународна изложба „Позориште у фотографској уметности“

Отварање изложбе, уручење награда

20.00 часова / СНП, Сцена „Јован Ђорђевић“
Свечано отварање Фестивала
Беседа: Бранка Петрић Фехмију

Такмичарска селекција
СМЕДЕРЕВО 1941.
Текст и режија: Ана Ђорђевић
Српско народно позориште Нови Сад

НЕДЕЉА, 27. СЕПТЕМБАР

10.00 ЧАСОВА / СНП, ГОРЊИ ФОАЈЕ СЦЕНЕ „ЈОВАН ЂОРЂЕВИЋ“
СЦЕНА, МАСКА, КОСТИМ, ЛУТКА
Отварање изложбе, уручење награда
Организатор: Центар за ликовно образовање деце иомладине Војводине

11.00 часова / Такмичарска селекција
ОКРУГЛИ СТО: СМЕДЕРЕВО 1941.

12.00 часова / СНП, Камерна сцена
Јавно читање радова студената драматургије Академије уметности Нови Сад

14.00 часова / СНП, Камерна сцена
Јавно читање радова студената драматургије Академије уметности Нови Сад

18.00 часова / Новосадско позориште
Такмичарска селекција
КРЕТАЊЕ
Текст: Димитрије Коканов
Режија: Јована Томић
Битеф театар Београд

20.00 часова / СНП, Сцена „Пера Добриновић“
(публика је на сцени)
Такмичарска селекција
КО ЈЕ УБИО ЏЕНИС ЏОПЛИН?
Текст: Тијана Грумић
Режија: Соња Петровић
Српско народно позориште

ПОНЕДЕЉАК, 28. СЕПТЕМБАР

11.00 часова / Такмичарска селекција
ОКРУГЛИ СТО: КРЕТАЊЕ

12.00 часова / Такмичарска селекција
ОКРУГЛИ СТО: КО ЈЕ УБИО ЏЕНИС ЏОПЛИН?

17.00 часова / Новосадско позориште
Такмичарска селекција
КРЕТАЊЕ / реприза

19.00 часова / Позориште младих
Међународна селекција „Кругови“
ЈЕДВАНОСИМСОБОАКАЛОМИСТОБО
Текст: Нејра Бабић и Алеш Курт
Режија: Алеш Курт
Сарајевски ратни театар (Босна и Херцеговина)

21.00 час / СНП, Сцена „Пера Добриновић“
Такмичарска селекција
ГУСТАВ ЈЕ КРИВ ЗА СВЕ
Kонцепт и режија: Кокан Младеновић
Позориште „Деже Костолањи”/Кosztolányi Dezső Színház
Суботица

22.00 часа / Новосадско позориште
Такмичарска селекција
КРЕТАЊЕ / реприза

23.00 часа / СНП, Клуб „Трема“
КОНЦЕРТ ГРУПЕ „КАЛ“

УТОРАК, 29. СЕПТЕМБАР

11.00 часова / Међународна селекција „Кругови“
ОКРУГЛИ СТО: ЈЕДВАНОСИМСОБОАКАЛОМИСТОБО

12.00 часова / Такмичарска селекција
ОКРУГЛИ СТО: ГУСТАВ ЈЕ КРИВ ЗА СВЕ

18.00 часова / СНП, Сцена „Јован Ђорђевић“
Такмичарска селекција
SEMPER IDEM
Према роману Ђорђа Лебовића
Драматизација и режија: Горчин Стојановић
Народно позориште Сомбор

СРЕДА, 30. СЕПТЕМБАР

11.00 часова / Такмичарска селекција
ОКРУГЛИ СТО: SEMPER IDEM

19.00 часова / СНП, Камерна сцена
Програм „Друга сцена“
НИКО И НИШТА
Режија: Ана Поповић
„Три гроша“ Београд и Пулс театар Лазаревац

21.00 час / СНП, Сцена „Јован Ђорђевић“
(публика је на сцени)
Такмичарска селекција
РАДНИЧКА ХРОНИКА
Текст: Петар Михајловић
Режија: Вељко Мићуновић
Народно позориште/Narodno kazalište/Népszínház
Суботица

ЧЕТВРТАК, 1. ОКТОБАР

11.00 часова / Такмичарска селекција
ОКРУГЛИ СТО: РАДНИЧКА ХРОНИКА

12.00 часова / Програм „Друга сцена“
ОКРУГЛИ СТО: НИКО И НИШТА

14.00 часова / СНП, Камерна сцена
Јавно читање радова студената драматургије Академије уметности Нови Сад

18.00 часова / СНП, горњи фоаје Сцене „Пера Добриновић“
Дани књиге – Промоција позоришних издања

19.00 часова / СНП, Сцена „Јован Ђорђевић“
(публика је на сцени)
Такмичарска селекција
РАДНИЧКА ХРОНИКА / реприза

20.00 часова / СНП, Сцена „Пера Добриновић“
Међународна селекција „Кругови“
АЈХМАН У ЈЕРУСАЛИМУ
Концепт и режија: Јернеј Лоренци
Загребачко казалиште младих Загреб (Хрватска)

ПЕТАК, 2. ОКТОБАР

11.00 часова / Међународна селекција „Кругови“
ОКРУГЛИ СТО: АЈХМАН У ЈЕРУСАЛИМУ

18.00 часова / СНП, горњи фоаје Сцене „Пера Добриновић“
Дани књиге – Промоција позоришних издања

20.00 часова / СНП, Камерна сцена
Програм „Друга сцена“
ПОВРАТАК
Режија: Дејвид Глас
Српско народно позориште Нови Сад

21.30 часова / СНП
(представа се игра на више локација)
ЛОУНЛИ ПЛЕНЕТ (LONELLY PLLLANET) – туристичка тура кроз дис(у)топију
Концепт, текст и извођење: Маја Пелевић, Димитрије
Коканов, Олга Димитријевић, Тања Шљивар, Игор Коруга
Атеље 212 Београд

СУБОТА, 3. ОКТОБАР

11.00 часова / Пратећи програм
ОКРУГЛИ СТО: ЛОУНЛИ ПЛЕНЕТ (LONELLY PLLLANET) -ТУРИСТИЧКА ТУРА КРОЗ ДИС(У)ТОПИЈУ

12.00 часова / Програм „Друга сцена“
ОКРУГЛИ СТО: ПОВРАТАК

12.00 часова / СНП, Камерна сцена
Јавно читање радова студената драматургије Академије уметности Нови Сад

14.00 часова / СНП, Камерна сцена
Јавно читање радова студената драматургије Академије уметности Нови Сад

18.00 часова / СНП, горњи фоаје Сцене „Пера Добриновић“
Дани књиге – Промоција позоришних издања

20.00 часова / СНП, Сцена „Пера Добриновић“
Такмичарска селекција
ЛЕПА БРЕНА ПРОЏЕКТ
Ведрана Клепица, Слободан Обрадовић, Маја Пелевић,
Тања Шљивар и Олга Димитријевић
Режија и концепт: Владимир Алексић и Олга
Димитријевић
Битеф театар Београд и Flyinginger

22.00 часа / Такмичарска селекција
ОКРУГЛИ СТО: ЛЕПА БРЕНА ПРОЏЕКТ

НЕДЕЉА, 4. ОКТОБАР

20.00 часова / СНП, Сцена „Пера Добриновић“
ПРОГЛАШЕЊЕ И УРУЧЕЊЕ СТЕРИЈИНИХ НАГРАДА

ПРЕДСТАВА У ЧАСТ НАГРАЂЕНИХ
СЈЕЋАШ ЛИ СЕ ДОЛИ БЕЛ
Текст: Абдулах Сидран
Режија и адаптација: Кокан Младеновић
Камерни театар 55 Сарајево (Босна и Херцеговина)

Организатор задржава право измене програма