1993. – 38. ЈУГОСЛОВЕНСКЕ ПОЗОРИШНЕ ИГРЕ – Репертоар

38. JUGOSLOVENSKE POZORIŠNE IGRE
26. maj – 3. jun 1993.

26. maj 1993. Srpsko narodno pozorište, Novi Sad
Jovan Sterija Popović – KIR JANJA

reditelj – Ljuboslav MAJERA, scenograf – Velizar SRBLJANOVIĆ, kostimograf – Vanja POPOVIĆ, muzika – Vitomir SIMURDIĆ, lektor – Žarko RUŽIĆ

u l o g e
Vladislav KAĆANSKI (Kir Janja), Mirjana GARDINOVAČKI (Juca), Lidija STEVANOVIĆ (Katica), Nenad VUJANOVIĆ (Mišić), Miodrag PETROVIĆ (Kir Dima), Milan ŠMIT (Petar)


27. maj 1993. Beogradsko dramsko pozorište, Beograd
Vojislav Jovanović Marambo – NAŠI OČEVI

reditelj – Ana MILJANIĆ, kostimograf – Mira ČOHADŽIĆ, scenograf – Novica MLADENOV, muzika – Nataša BOGOJEVIĆ, lektor – Nebojša MARINKOVIĆ

u l o g e
Bojan ŽIROVIĆ (Miličević), Žiža STOJANOVIĆ (Gospođa Miličević), Sandra NOGIĆ (Slavka), Dragoslav ILIĆ (Milovanović), Zoran RANKIĆ (Gospodin Joška), Nenad GVOZDENOVIĆ (Dukić), Goran ŠUŠLJIK (Gambeta), Zoran ĐORĐEVIĆ (Doktor), Aleksandar KUZMANOVIĆ (Pera), Slavko ŠTIMAC (Ignjat), Miodrag Deba POPOVIĆ (Načelnik ministarstva), Božidar STOŠIĆ (Sekretar ministarstva), Rastko LUPULOVIĆ (Poeta), Nikola MILIĆ (Odadžija)


28. maj 1993. Narodno pozorište, Niš
Borisav Stanković – KOŠTANA

reditelj – Branislav MIĆUNOVIĆ, scenograf – Geroslav ZARIĆ, kostimograf – Bojana NIKITOVIĆ, muzika – Zoran HRISTIĆ, scenski pokret – Krunislav SIMIĆ, lektor – Radovan KNEŽEVIĆ

u l o g e
Dragan ŽIKIĆ (Hadži Toma), Jasmina PEŠIĆ (Kata), Goran MILEV (Stojan), Sanja PAVKOVIĆ (Stana), Živko VUKOJEVIĆ (Arsa), Tanasije UZUNOVIĆ (Mitke), Ivana NEDOVIĆ (Vaska), Miodrag PAVLOVIĆ (Grkljan), Verica JOVANOVIĆ (Salče), Ivana ŽIGON (Koštana), Dragoljub MARKOVIĆ (Marko), Slavica KNEŽEVIĆ (Magda), Ratomir VASILJEVIĆ (Policajac), Risto BUKVIĆ (Kmet ciganski), Stanislav MUČALICA (Koca)


29. maj 1993. Srpsko narodno pozorište, Novi Sad
Ljubomir Simović – ČUDO U ŠARGANU

reditelj – Egon SAVIN, scenograf – Geroslav ZARIĆ, kostimograf – Bojana NIKITOVIĆ, muzika – Ksenija ZEČEVIĆ, lektor – Radovan KNEŽEVIĆ, asistent reditelja – Balša ĐOGO

u l o g e
Dobrila ŠOKICA (Ikonija), Mirjana GARDINOVAČKI (Gospava), Jasna ĐURIČIĆ (Cmilja), Mihajlo PLESKONJIĆ (Anđelko), Velimir ŽIVOTIĆ (Mile), Novak BILBIJA (Stavra), Stevan ŠALAJIĆ (Prosjak), Stevan GARDINOVAČKI (Skitnica), Gordana KAMENAROVIĆ (Jagoda), Tanasije UZUNOVIĆ (Vilotijević), Tomislav KNEŽEVIĆ (Islednik), Zoran BOGDANOV (Manojlo), Nenad VUJANOVIĆ (Tanasko)


30. maj 1993. Pozorište „Boško Buha“, Beograd
Miodrag Stanisavljević – VASILISA PREKRASNA

reditelj – Milan KARADŽIĆ, scenograf – Boris MAKSIMOVIĆ, kostimograf – Božana JOVANOVIĆ, maska – Tihomir MAČKOVIĆ, muzika – Aleksandar LOKNER, scenski pokret –  Sonja LAPATANOV, lektor – Ljubivoje RŠUMOVIĆ, scenski efekti – Tomislav MAGI

u l o g e
Goran ŠUŠLJIK (Ivan), Ivana LOKNER (Vasilisa), Slobodan NINKOVIĆ (Zmaj Ognjan), Nenad NENADOVIĆ (Igor), Vladan DUJOVIĆ (Vasilije), Dragoljub DENDA (Car; Hrast), Draga ĆIRIĆ-ŽIVANOVIĆ (Anfisa), Marica VULETIĆ (Anfisa), Aleksandra SIMIĆ (Melanija), Olja GRASTIĆ (Baba Marta), Vidoje VUJOVIĆ (Stvorenje koje jede korenje), Zorica JOVANOVIĆ (Veštica), Predrag PANIĆ (Mačak), Ivan KOSTIĆ (Vetar Razvigorac), Mirko ĐERIĆ (Vetar Razvigorac), Julija RANKOVIĆ (Paž)


31. maj 1993. Narodno pozorište, Beograd
Kosta Trifković – IZBIRAČICA (van konkurencije)

adaptator i reditelj – Radoslav Zlatan DORIĆ, scenograf – Aleksandar ZLATOVIĆ, kostimograf – Vesna RADOVIĆ, muzika – Miroljub ARANĐELOVIĆ Rasinski, scenski pokret – Jelena ŠANTIĆ, lektor – Radovan KNEŽEVIĆ

u l o g e
Marko NIKOLIĆ (Sokolović), Ognjanka OGNJANOVIĆ (Jeca), Vesna TRIVALIĆ (Malčika), Dušanka STOJANOVIĆ (Saveta), Mihajlo VIKTOROVIĆ, Bogdan MIHAJLOVIĆ (Timić), Nada BLAM (Kata), Isidora MINIĆ (Milica), Gojko BALETIĆ (Branko), Zoran ĆOSIĆ (Štancika), Milenko PAVLOV (Tošica), Branko JERINIĆ (Jovan)


1. jun 1993. Novosadsko pozorište – Ujvideki Szinhaz, Novi Sad
Atila Farago – BOGALJ

reditelj, scenograf i kostimograf – Bela MERE

u l o g e
Atila MAĐAR (Artur), Edit TENJI (Laura), Zoltan MEZEI (Starimoj), Iren ABRAHAM (Sestra Izabela), Eleonora REVID (Doktorica), Đerđ FEJEŠ (Velečasni otac Bruno), Atila GIRIC (Gospodin Rudolf), Bela KALOB (Upravnik), Zoltan HANAK (Zamenik upravnika), Valerija SANTO (Psiholog), Matija PAŠTI (Lekar), Edit FARAGO (Jucika), Julija KIŠ (Mamus), Etelka KOVAČ (Klara), Ivan VUKOSAVLJEV (Zubak), Nandor SILAĐI (Horvat), Ištvan ŠINKO (Kalman), Robert BARNA (Fotograf)


1. jun 1993. Krajiško narodno pozorište, Banjaluka
Miroljub Nedović – SEME (van konkurencije)

reditelj – Jovica PAVIĆ, scenograf i kostimograf – Živorad PEĆARIĆ, muzika – Boro ZUBOVIĆ

u l o g e
Lepomir IVKOVIĆ (Kicoš), Dragoslav MEDOJEVIĆ (Prpa), Vojislav ŠAKIĆ (Kapetan), Slobodan VELIMIROVIĆ (Brica), Nebojša ZUBOVIĆ (Dobrivoje), Mirzeta JAKŠIĆ (Jagoda), Dobrivoje STEFANOVIĆ (Otac), Gordana MILINOVIĆ (Mati), Boško ĐURĐEVIĆ (Nikola), Svetlana POPOVIĆ (Milica), Radenka ŠEVA (Jelena), Dobrica AGATONOVIĆ (Radovan), Koviljka ŠIPKA (Vračara), Danilo POPRŽEN (Konobar)


2. jun 1993. Narodno pozorište, Beograd
Jovan Sterija Popović – KIR JANJA

reditelj – Egon SAVIN, scenograf – Geroslav ZARIĆ, kostimograf – Bojana NIKITOVIĆ, muzika – Ksenija ZEČEVIĆ, lektor – Radovan KNEŽEVIĆ

u l o g e
Predrag EJDUS (Kir Janja), Nada BLAM (Juca), Tamara VUČKOVIĆ (Katica), Lepomir IVKOVIĆ (Mišić), Milenko PAVLOV (Kir Dima), Mihajlo VIKTOROVIĆ (Petar), Mališa ĐURAŠINOVIĆ (Pandur)


3. jun 1993. Srpsko narodno pozorište, Novi Sad
Mihovil Logar – POKONDIRENA TIKVA (opera) (van konkurencije, u čast nagrađenih)

libreto – Hugo KLAJN, dirigent – Angel ŠUREV, adaptator i reditelj – Bogdan RUŠKUC, scenograf – Mileta LESKOVAC, kostimograf – Jasna BADNJAREVIĆ, scenski pokret – Ferid KARAJICA, koncert majstor – Karolj HORVAT, Imre LAKATOŠ, korepetitor – Tamara JOVIĆEVIĆ, Srđan DALAGIJA

u l o g e
Olga MILOŠEVIĆ (Fema), Branka OKLJEŠA, Dunja SIMIĆ (Evica), Svetozar DRAKULIĆ (Mitar), Sanja KERKEZ (Ančica), Branislav VUKASOVIĆ (Jovan), Vera BERDOVIĆ, Milica STOJADINOVIĆ (Sara), Miodrag MILANOVIĆ (Ružičić), Slavoljub KOCIĆ (Vasilije)