1988. – 33. ЈУГОСЛОВЕНСКЕ ПОЗОРИШНЕ ИГРЕ – Награде

33. JUGOSLOVENSKE POZORIŠNE IGRE
26. maj – 3. jun 1988.

Sterijine nagrade dodeljene na 33. JUGOSLOVENSKIM POZORIŠNIM IGRAMA održanim u Novom Sadu od 26. maja – 3. juna 1988. godine:


Tekst savremene drame
Slobodan Selenić – RUŽENJE NARODA U DVA DELA, Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd


Režija
Dušan Jovanović, SUMNJIVO LICE – Branislava Nušića, Slovensko stalno gledališče, Trst


Glumačka ostvarenja
Bine Matoh (Peter Pajot)LJUDOŽDERI – Gregora Strniše, Primorsko dramsko gledališče, Nova Gorica
Vladimir Jurc (Vincenc/Vića)SUMNJIVO LICE – Branislava Nušića, Slovensko stalno gledališče, Trst
Tanasije Uzunović (Jezdimir Kuštrimović)RUŽENJE NARODA U DVA DELA – Slobodana Selenića, Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd
Mimi Tanevska (Cveta)CRNA RUPA – Gorana Stefanovskog, Makedonski naroden teatar, Skoplje
Mihailo Miša Janketić (Jagoša Kraj)KLAUSTROFOBIČNA KOMEDIJA – Dušana Kovačevića, Zvezdara teatar, Beograd


Scenografija
Janja Korun, Mile Korun, LJUDOŽDERI – Gregora Strniše, Primorsko dramsko gledališče, Nova Gorica


Kostimografija
Marija Vidau, LJUDOŽDERI – Gregora Strniše, Primorsko dramsko gledališče, Nova Gorica


Scenska muzika
Vojislav Kostić, RUŽENJE NARODA U DVA DELA – Slobodana Selenića, Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd


Vanredna nagrada – za tekst
Goran Stefanovski – CRNA RUPA, Makedonski naroden teatar, Skoplje


Nagrada Sterijinog grada – za tekst komedije
Dušan Kovačević – KLAUSTROFOBIČNA KOMEDIJA, Zvezdara teatar, Beograd


Nagrada okruglog stola kritike
KLAUSTROFOBIČNA KOMEDIJA – Dušana Kovačevićareditelj – Dušan Kovačević, Zvezdara teatar, Beograd


Nagrada za naročite zasluge
Branko Pleša, glumac i reditelj, Beograd
Kosta Spaić, reditelj, Zagreb


Nagrada za novinsku pozorišnu kritiku
Petar BrečićR = O („R“ – Jordana Plevneša, Dramski teatar, Skoplje), Slobodna Dalmacija, Split


Nagrada časopisa „Scena“ za teatrologiju
Borivoj GlišićŽiva umetnost glume (Muzej pozorišne umetnosti Srbije, Beograd)


OCENJIVAČKA KOMISIJA: Boro DRAŠKOVIĆ – predsednik (Beograd), Andrej INKRET (Ljubljana), Tvrtko KULENOVIĆ (Sarajevo), Milica STOJANOVA (Skoplje), Marin CARIĆ (Dubrovnik)