2001. – 46. ЈУГОСЛОВЕНСКЕ ПОЗОРИШНЕ ИГРЕ – Репертоар

46. JUGOSLOVENSKE POZORIŠNE IGRE
1. – 9. jun 2001.

1. jun 2001. Srpsko narodno pozorište, Novi Sad
Ivan M. Lalić – CUBA LIBRE

reditelj – Kokan MLADENOVIĆ, scenograf – Miodrag TABAČKI, kostimograf – Jasna PETROVIĆ-BADNJAREVIĆ, muzika – Zoran HRISTIĆ, koreograf – Isidora STANIŠIĆ, Bojana MLADENOVIĆ, maska – Roko RADOVNIKOVIĆ, asistent reditelja – Zorica BOGIČEVIĆ, scenski pokret – Kokan MLADENOVIĆ

u l o g e
Slobodan TEŠIĆ (Miloš), Gordana JOŠIĆ-GAJIN (Vera), Aleksandar GAJIN (Nikola), Gordana ĐURĐEVIĆ-DIMIĆ (Lola), Dušan SLAVKOV JAKIŠIĆ (Dante), Jovana STIPIĆ (Končita)


2. jun 2001. Produkcija G17 PLUS, Beograd
Borislav Pekić – ZLATNO RUNO

dramatizatori – Maša JEREMIĆ, Željko JOVANOVIĆ, Nebojša BRADIĆ, reditelj i scenograf – Nebojša BRADIĆ, kostimograf – Maja NEDELJKOVIĆ, koreograf – Isidora STANIŠIĆ, maska – Tihomir MAČKOVIĆ

u l o g e
Nebojša GLOGOVAC (Simeon Njago – šminker), Vojin ĆETKOVIĆ (Kir Kajsunizade – lekar), Nebojša DUGALIĆ (Agatodemon – narator)


3. jun 2001. Srpsko narodno pozorište, Novi Sad
Uglješa Šajtinac – PRAVO NA RUSA

reditelj – Olivera ĐORĐEVIĆ, scenograf – Diana RADOSAVLJEVIĆ-MILOVIĆ, kostimograf – Jasna PETROVIĆ-BADNJAREVIĆ, lektor – Žarko RUŽIĆ, Valentina DEVIĆ, asistent reditelja – Filip MARKOVINOVIĆ, muzika – Miodrag JANOSKI, Anđelika SIMIĆ, Olivera ĐORĐEVIĆ

u l o g e
Nemanja JOVANOVIĆ (Mitja Salopov), Aron BALAŽ (Aleksej Zubkov), Rade KOJADINOVIĆ (pop Đura), Miodrag PETROVIĆ (Kosta – beležnik), Radoje ČUPIĆ (doktor Tima), Stevan GARDINOVAČKI (Stanko – otac, birov), Nada ŠARGIN (Marija – sestra), Jovana STIPIĆ (Smilja – sestra), Lidija STEVANOVIĆ (Lenka – mati), Nenad VUJANOVIĆ (Števa – dobošar), Jugoslav KRAJNOV (Radica – brat), Miroslav FABRI (Kariton – odabrani), Branislav TRIFUNOVIĆ (Jova – zet), Milorad KAPOR (Poručnik srpske vojske – oslobodilac), Milovan FILIPOVIĆ (Daniluška Maksimov – Beli), Nebojša SAVIĆ (Bora – brat)


4. jun 2001. Centar za kulturu, Tivat
Stevan Koprivica – BETULA U MALU VALU

reditelj i scenograf – Milan KARADŽIĆ, kostimograf – Božana JOVANOVIĆ, koreograf – Slavka NELEVIĆ, muzika – Slavka NELEVIĆ, Milan KARADŽIĆ, Anđelko-Ano ĐURANOVIĆ, pevanje – Ilija MILOŠEVIĆ, songovi i lektor – Neven STANIČIĆ, vajarski radovi – Tihomir MAČKOVIĆ

u l o g e
Dubravka VUKOTIĆ (Đulsa – vlasnica betule), Tihana ĆULAFIĆ (Simona – Đulsina kćer), Marina VUJOVIĆ (Darja – služavka), Andrija MILOŠEVIĆ (Tripun – pomorski oficir, gusar), Mladen NELEVIĆ (Šakota – imućni Grahovljanin), Simo TREBJEŠANIN (Krkota – Šakotin sin), Boro STJEPANOVIĆ (Don Gigo – lokalni vikar), Pavle ILIĆ (Kapetan od mjesta), Ivana MRVALJEVIĆ (Marucela – umjetnica), Nada VUKČEVIĆ (Žilijet – umjetnica), Branko ILIĆ (Grujo – dokonjak), Boris BRANKOVIĆ (Melo – dokonjak)


5. jun 2001. Crnogorsko narodno pozorište, Podgorica
Danilo Kiš – ELEKTRA

adaptator, reditelj, izbor muzike – Egon SAVIN, scenograf – Marina HELMAN, kostimograf – Leo KULAŠ, koreograf – Sonja VUKIĆEVIĆ, muzika – grupa „Anastasia“

u l o g e
Isidora MINIĆ (Elektra), Andrija MILOŠEVIĆ (Orest), Jelisaveta SABLIĆ (Klitemnestra), Mirko VLAHOVIĆ (Zidar), Mihailo JANKETIĆ (Strofije), Želimir ŠOŠO (Pilad, Sluga)


6. jun 2001. Teatrul Nottara, Bukurešt (Rumunija)
Dušan Kovačević – LARI TOMPSON, TRAGEDIJA JEDNE MLADOSTI

prevodilac i reditelj – Mara PAŠIĆ-MANOLESKU, scenograf – Lia DOGARU, muzika – Niku ALIFANTIS

u l o g e
Štefan SILEANU (Glumac Beli), Tanja FILIP (Upravnica), Kristijan ŠOFRON (Stefan Nos), Jon HAJDUK (Dragan Nos, Bojan Nos, Oliver Nos), Ruksandra SIRETEANU (Dragana Nos, Bojana Nos, Olivera Nos), Anda KAROPOL (Kuma Savka), Jon SIMINIJE (Kum Sava), Valentin TEODOSIJU (Specijalac), Klaudiju ROMILA (Električar)


7. jun 2001. Grad teatar Budva
Vida Ognjenović – JEGOROV PUT (drama u deset scena sa epilogom)

reditelj – Vida OGNJENOVIĆ, scenograf – Geroslav ZARIĆ, kostimograf – Ljiljana DRAGOVIĆ, muzika – Isidora ŽEBELJAN, lektor – Radovan KNEŽEVIĆ, asistent reditelja – Suzana ILIJEVSKA

u l o g e
Svetozar CVETKOVIĆ (Otac Jegor), Irfan MENSUR (Kancelijer), Svetlana BOJKOVIĆ (Alma), Petar KRALJ (Opat Dolči), Mladen NELEVIĆ (Don Antun), Jelena ĐOKIĆ (Otac Aleksej), Nada ŠARGIN (Mare), Radoje ČUPIĆ (Marko), Feđa STOJANOVIĆ (Otac Jovan), Nenad JEZDIĆ (Lazar), Branko CVEJIĆ (Sekretar), Slaviša ČUROVIĆ (Luka), Petar ĆIRICA (Prosjak)


8. jun 2001. Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd
Milena Marković – PAVILJONI ili KUDA IDEM, ODAKLE DOLAZIM I ŠTA IMA ZA VEČERU

reditelj – Alisa STOJANOVIĆ, scenograf – Darko NEDELJKOVIĆ, kostimograf – Zora MOJSILOVIĆ, muzika – „Sunshine“, scenski pokret – Ivica KLEMENC

u l o g e
Josif TATIĆ (Knez), Cvijeta MESIĆ (Lepa), Paulina MANOV (Ćera), Srđan TIMAROV (Džiga), Radivoje BUKVIĆ (Macan), Nataša ŠOLAK (Mala), Gordan KIČIĆ (Ćopa), Rada ĐURIČIN (Baba Dobrila), Branka PETRIĆ (Baba Ljudmila), Nebojša MILOVANOVIĆ (I lopov), Goran DANIČIĆ (II lopov)


9. jun 2001. Novosadsko pozorište – Ujvideki Szinhaz, Novi Sad
Galt Mekdermont / Džejms Rado / Džerom Regni – KOSA (HAIR) (predstava u čast nagrađenih)

prevod – Tibor MIKLOŠ, reditelj – Viktor NAĐ, koreograf – Ildiko ĐENEŠ, scenograf – Eva SENDRENJI, kostimograf – Mari BENEDEK, muzički rukovodilac – Gabor KEMENJI, korepetitor – Aleksandar HERCENBURGER

u l o g e
Arpad ČERNIK (Berger), Zoltan PUŠKAŠ (Vulf), Aron BALAŽ (Klod), Atila GIRIC (Hud), Laslo GEZ (Stiv), Andor N. KOVAČ (Ron), Gabor NAĐPAL (Paul), Ištvan KEREŠI (Valter); Momci: Čaba RALBOVSKI, Atila NEMET, Atila ZEKE, Ervin PALFI; Žuža KALMAR (Šeila), Terezija FIGURA (Dion), Krista SORČIK (Dženin), Kinga MEZEI (Krisi), Andrea JANKOVIĆ (Leata), Monika PEŠIĆ (Suzana), Šarolta AROK (Meri), Melinda JASKOV (Roni); Devojke: Elvira GAL, Flora BIČKAJ, Judit FERENC; Silvija KRIŽAN (Keva), Atila MAĐAR (Ćale), Edit H. FARAGO (Žena), Atila SABO (Plavi čovek)