2001. – 46. ЈУГОСЛОВЕНСКЕ ПОЗОРИШНЕ ИГРЕ – Награде

46. JUGOSLOVENSKE POZORIŠNE IGRE
1. – 9. jun 2001.

Sterijine nagrade dodeljene na 46. STERIJINOM POZORJU održanom u Novom Sadu od 1. – 9. juna 2001. godine:


Predstava u celini
JEGOROV PUT – Vide Ognjenović, reditelj – Vida Ognjenović, Grad teatar Budva

O NAGRADJENOJ PREDSTAVI  > > >


Tekst savremene drame
Vida Ognjenović – JEGOROV PUT, Grad teatar Budva


Adaptacija
Egon Savin, ELEKTRA – Danila Kiša, Crnogorsko narodno pozorište, Podgorica


Dramatizacija
Maša Jeremić, Željko Jovanović, Nebojša Bradić, za dramatizaciju III knjige romana „Zlatno runo“ i drame „Remek delo“ Borislava Pekića – ZLATNO RUNO – Borislava Pekića, Produkcija G17 plus, Beograd


Režija
Vida OgnjenovićJEGOROV PUT – Vide Ognjenović, Grad teatar Budva


Glumačka ostvarenja
Gordana Đurđević-Dimić (Lola)KUBA LIBRE – Ivana M. Lalića, Srpsko narodno pozorište, Novi Sad
Nebojša Glogovac (Simeon Njago)ZLATNO RUNO – Borislava Pekića, Produkcija G17 plus, Beograd
Isidora Minić (Elektra)ELEKTRA – Danila Kiša, Crnogorsko narodno pozorište, Podgorica
Srđan Timarov (Džiga)PAVILJONI – Milene Marković, Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd
Svetozar Cvetković (Otac Jegor)JEGOROV PUT – Vide Ognjenović, Grad teatar Budva
Nenad Jezdić (Lazar)JEGOROV PUT – Vide Ognjenović, Grad teatar Budva


Scenografija
Geroslav ZarićJEGOROV PUT – Vide Ognjenović, Grad teatar Budva


Kostimografija
Ljiljana DragovićJEGOROV PUT – Vide Ognjenović, Grad teatar Budva


Scenska muzika
Isidora ŽebeljanJEGOROV PUT – Vide Ognjenović, Grad teatar Budva


Scenski pokret
Slavka NelevićBETULA U MALU VALU – Stevana Koprivice, Centar za kulturu Tivat


Nagrada okruglog stola kritike
JEGOROV PUT – Vide Ognjenović, reditelj – Vida Ognjenović, Grad teatar Budva


Nagrada za novinsku pozorišnu kritiku
Ivan MedenicaSlučaj Maksima Crnojevića (MAKSIM CRNOJEVIĆ – Laze Kostića, Narodno pozorište, Beograd), Vreme, Beograd


Nagrada časopisa „Scena“ za teatrologiju
Vladimir StamenkovićKraj utopije i pozorište (Otkrovenje, Beograd – Sterijino pozorje, Novi Sad)


OCENJIVAČKA KOMISIJA: Mira BANJAC – predsednik (Novi Sad), Nenad VUKOVIĆ (Cetinje), Ljuboslav MAJERA (Bački Petrovac), Bojana NIKITOVIĆ (Beograd), Darinka NIKOLIĆ (Novi Sad)