2000. – 45. ЈУГОСЛОВЕНСКЕ ПОЗОРИШНЕ ИГРЕ – Репертоар

45. JUGOSLOVENSKE POZORIŠNE IGRE
26. maj – 3. jun 2000.

26. maj 2000. Narodno pozorište, Beograd
Laza Kostić – MAKSIM CRNOJEVIĆ

adaptator – Slobodan STOJANOVIĆ, reditelj – Nikita MILIVOJEVIĆ, scenograf – Geroslav ZARIĆ, kostimograf – Božana JOVANOVIĆ, muzika – Zoran ERIĆ, scenski pokret – Slobodan BEŠTIĆ, lektor – Sanja ŽIVANOVIĆ, dramaturg – Ivana DIMIĆ, specijalni efekti – Tomislav MAGI, Đorđe KAURIN, scenski pokret – Katarina GRČIĆ

u l o g e
Miodrag KRIVOKAPIĆ (Ivo Crnojević), Sonja JAUKOVIĆ (Jevrosima), Boris ISAKOVIĆ (Maksim), Dragan MAKSIMOVIĆ (Dužde od Mletaka), Boris PINGOVIĆ (Đorđe), Danijela UGRENOVIĆ (Anđelija), Nela MIHAILOVIĆ (Fileta), Darko TOMOVIĆ (Miloš), Boško PULETIĆ (Makarije), Vladan BRKOVIĆ (Jovan Kapetan), Miodrag RAKOČEVIĆ (Đura Kujundžija), Predrag MILETIĆ (Ilija Liković), Vladan GAJOVIĆ (Radoje), Rade MARKOVIĆ (Vitore Karpačo), Ivan IVANOV (Sužanj), Đorđe TEODOSIĆ (Marko). Ansambl Baleta: Iva JANKETIĆ, Ivana GLIŠIĆ, Tamara IVANOVIĆ, Goran STANIĆ, Srđan MIHIĆ, Dušan MIHAJLOVIĆ


27. maj 2000. Dječje pozorište, Večernja scena, Podgorica
Stevan Koprivica – ZAUVIJEK TVOJ

reditelj i scenograf – Milan KARADŽIĆ, kostimograf – Božana JOVANOVIĆ, izbor muzike – Milan KARADŽIĆ, Slavka NELEVIĆ, scenski pokret – Slavka NELEVIĆ

u l o g e
Milutin KARADŽIĆ (Božidar), Boro STJEPANOVIĆ (Kosta), Maja ŠARENAC (Anka, Batova), Dubravka VUKOTIĆ (Sofija), Zoja BEĆOVIĆ (Anđe), Andrija MILOŠEVIĆ (Mikonja), Dejan ĐONOVIĆ (Deleta), Mladen NELEVIĆ (Popara), Branimir POPOVIĆ (Danijel), Ivana MRVALJEVIĆ (Jagoda), Vesna VUJOŠEVIĆ (Enisa), Branko ILIĆ (Ivica), Irena ŠKULETIĆ (Anka, Kostina), Pavle ILIĆ (Konobar)


28. maj 2000. Pozorište „Aleksandar Duhnovič“ Prešov (Slovačka)
Vojislav Savić – ČUJEŠ LI, MAMA…

prevodilac – Vasil TUROK, reditelj – Ljuboslav MAJERA, scenograf i kostimograf – Vladimir ČAP, muzika – Norbert BODNAR, asistent reditelja – Jozef TKAČ

u l o g e
Vasil RUSINJAK (Rodoljub), Tatjana KUČERENAK (Leksa), Eugen LIBEZNJUK (Radivoje), Jaroslava SISAK (Sestra, medicinska), Vladimira URBANEK (Javorka), Jozef TKAČ (Čovek), Ljubomir MINDOŠ (Andrija), Sergej HUDAK (Nenad)


29. maj 2000. Kruševačko pozorište, Kruševac
Ivo Andrić – PROKLETA AVLIJA

dramatizator, reditelj i scenograf – Nebojša BRADIĆ, kostimograf – Ivanka JEVTOVIĆ, muzika – Isidora ŽEBELJAN, dramaturg – Jovan ĆIRILOV, lektor – Miloš PETROVIĆ, likovni saradnik – Nesim TAHIROVIĆ, asistent reditelja – Branislav NEDIĆ

u l o g e
Milija VUKOVIĆ (Fra Petar), Nebojša DUGALIĆ (Karađoz), Vojin ĆETKOVIĆ (Ćamil), Nikola ĐURIČKO (Haim), Nebojša MILOVANOVIĆ (Nevini), Nebojša VRANIĆ (Muzafer), Dušan Duka JOVANOVIĆ (Kirkor), Dragan MARINKOVIĆ (Zaim), Saša PILIPOVIĆ (Atleta), Bojan VELJOVIĆ (Softa), Dušan Dule JOVANOVIĆ (Zatvorenik)


30. maj 2000. Centar za kulturu Tivat
Stevan Koprivica – BOKEŠKI D-MOL

reditelj i scenograf – Milan KARADŽIĆ, kostimograf – Božana JOVANOVIĆ, izbor muzike – Slavka NELEVIĆ, Milan KARADŽIĆ, scenski pokret – Slavka NELEVIĆ, Neven STANIČIĆ, likovni saradnik – Tihomir MAČKOVIĆ

u l o g e
Jelena ĐOKIĆ (Katarina Šparović), Mladen NELEVIĆ (Ivo Šparović), Milena DRAVIĆ (Marija Šparović), Andrija MILOŠEVIĆ (Stanko), Pavle ILIĆ (Rene Marulić), Dejan ĐONOVIĆ (Kapetan), Gorana MARKOVIĆ (Anka), Ivana TOMIČIĆ (Senka), Simo TREBJEŠANIN (Vlajin), Stevan RADUSINOVIĆ (Bando), Branko ILIĆ (Ežen Volant)


31. maj 2000. Novosadsko pozorište – Ujvideki Szinhaz, Novi Sad
Janoš Siveri – PRIPITOMLJAVANJA (Szeliditesek)

reditelj i scenograf – Kinga MEZEI, kostimograf – Erika JANOVIČ, muzika – Silard MEZEI, scenski pokret – Gabor NAĐPAL, Krista SORČIK, asistent reditelja – Kata ĐARMATI

u l o g e
Aron BALAŽ (Čovek sa šeširom), Krista SORČIK (Žena sa šeširom), Gabor NAĐPAL (Čovečuljak), Atila MAĐAR (Stokilaš), Atila SABO (Feri), Edit H. FARAGO (Mama Narandža), Kinga MEZEI (Mala Lisica)
muzičari: Marta KOBERSKI (flauta), Robert NAĐ (viola), Silard MEZEI (viola), Anzelm RIND (cimbalo), Ištvan ČIK (udaraljke)


1. jun 2000. Pozorište „Dadov“, Akademska scena, Beograd
Đorđe Milosavljević – PARČE NOĆI

adaptator i reditelj – Anja SUŠA, scenograf – Aleksandar VELJANOVIĆ, kostimograf – Dragica PAVLOVIĆ, muzika –  „Vrooom“

u l o g e
Ivan TOMIĆ (Ivan), Marija MILENKOVIĆ (Beba), Nataša MARKOVIĆ (Maja), Ivan JEVTOVIĆ (Bule)


2. jun 2000. Narodno pozorište Sombor
Slobodan Selenić – RUŽENJE NARODA U DVA DELA

adaptator, reditelj i scenograf – Kokan MLADENOVIĆ, kostimograf – Dragica PAVLOVIĆ, muzika – Zoran HRISTIĆ, lektor – Zdravko PANIĆ

u l o g e
Bogomir ĐORĐEVIĆ (Slavoljub Medaković), Saša TORLAKOVIĆ (Jezdimir Kuštrimović), Radoje ČUPIĆ (Stevan Stanković), Bojan LAZAROV (Obrad Cvetković), Vladimir AMIDŽIĆ (Pop Sava), Srđan ALEKSIĆ (Čapajev/Radosav), Nenad PEĆINAR (Upravnik Boško), Aleksandar ĐURICA (Uča), Ksenija MARIĆ-ĐORĐEVIĆ (Andre), Dušan JOVIĆ (Major Aterton), Pero STOJANČEVIĆ (Pukovnik), David TASIĆ (Miloš Obrenović), Živorad ILIĆ (Jermenin), Zdravko PANIĆ (Vujica), Đorđe ŽIVANOVIĆ (Vodnik)


3. jun 2000. Madlenianum, Kamerna opera, Beograd
ORFEJ U PODZEMLJU (balet inspirisan poezijom Branka Miljkovića) (u čast nagrađenih)

muzika – Kedrov, Ino, Morikone, Taverner, Oldfild, Stravinski
inscenacija – 
Krunislav SIMIĆ, ton – Boda MARKOVIĆ, kostimograf – Jelena ANĐELKOVIĆ

u l o g e
Konstantin KOSTJUKOV (Orfej), Krunislav SIMIĆ (Usud), Gordana SIMIĆ (Euridika I), Oksana STOROŽUK (Euridika II). Senke smrti: Nenad JERMIĆ, Denis KASATKIN, Božin PAVLOVSKI. Anđeli: Vera RADENKOVIĆ, Tamara IVANOVIĆ, Ivana GLIŠIĆ, Iva JANKETIĆ. Tekstove govore: Ivan JAGODIĆ, Dragoslav ILIĆ, Vladan ŽIVKOVIĆ, Mile STANKOVIĆ