1995. – 40. ЈУГОСЛОВЕНСКЕ ПОЗОРИШНЕ ИГРЕ – Репертоар

40. JUGOSLOVENSKE POZORIŠNE IGRE
26. maj – 2. jun 1995.

26. maj 1995. Nacionalni teatar, Atina (Grčka)
Dušan Kovačević – SVETI GEORGIJE UBIVA AŽDAHU (van konkurencije)

prevodilac – Dragica Gaga ROSIĆ, reditelj – Branislav LEČIĆ, scenograf i kostimograf – Andreas SARANDOPULOS, muzika – Goran BREGOVIĆ, Olimpija KIRIJAKIDI, asistent reditelja – Vana BLAZUDAKI

u l o g e
Marija KEHAJOGLU (Katarina), Manos VAKUSIS (Gavrilo), Filjo GONCU (Vane), Nikos KUROS (Aleksa), Nikos BUZDUKOS (Đorđe džandar), Jorgos CIDIMIS (Rajko Pevac), Spiros FASJANOS (Krivi Luka), Dimitris ZAKINTINOS (Učitelj Mićun), Steljos LJONAKIS (Ninko), Kostas MAKEDOS (Reci Vojo), Nikos MAGDALINOS (Mikan), Sotos STAVRAKIS (Dane), Antonis DURAKIS (Baća), Dinos DULGERAKIS (Trifun), Fotis GAVERAS (Mile), Fotis TOMAIDIS (Žoja), Mirija MOSHOLJU (Tetka Slavka), Nikos COJAS (Doktor Konstantin), Kostas KLEFTOJANIS (Poručnik Tasić), Jorgos GUVALARIS (Posilni)


27. maj 1995. Srpsko narodno pozorište, Novi Sad
Branislav Nušić – SUMNJIVO LICE

reditelj – Dejan MIJAČ, scenograf – Mileta LESKOVAC, kostimograf – Vanja POPOVIĆ, muzika – Predrag VRANEŠEVIĆ, scenski pokret – Ivan KLEMENC, lektor – Radovan KNEŽEVIĆ

u l o g e
Novak BILBIJA (Jerotije Pantić), Anka GOJKOV-POPOVIĆ (Anđa), Jasna ĐURIČIĆ-JANKOV (Marica), Miodrag PETROVIĆ (Vića), Dušan JAKIŠIĆ (Žika), Miroslav FABRI (Milisav), Stevan ŠALAJIĆ (Tasa), Aleksandar GAJIN (Đoka), Miodrag PETRONJE (Aleksa Žunjić), Dragomir PEŠIĆ (Gazda Spasa), Milan ŠMIT (Gazda Miladin), Božo JAJČANIN (Josa)


28. maj 1995. Narodno pozorište, Beograd
Aleksandar Popović – RAZVOJNI PUT BORE ŠNAJDERA

reditelj – Kokan MLADENOVIĆ, scenograf – Bojana RISTIĆ, kostimograf – Ljiljana DRAGOVIĆ, muzika – Nenad MILOSAVLJEVIĆ, scenski pokret – Anđelija TODOROVIĆ, lektor – Sanja ŽIVANOVIĆ

u l o g e
Branimir BRSTINA (Bora šnajder), Ljubivoje TADIĆ (Selimir), Branko JERINIĆ (Piklja Širgić), Tihomir ARSIĆ (Vitomir Kambasković), Branislav JERINIĆ (Špira Klonfer), Zoran ĆOSIĆ (Miloje), Danijela UGRENOVIĆ (Lina Perekitka), Radmila ŽIVKOVIĆ (Rozika), Milica MILŠA (Goca), Zoran MAKSIĆ (Licitator), Ljiljana DANILOVIĆ-CINCAR (Drugarica harmonikaš)


29. maj 1995. Narodno pozorište, Kikinda
Branislav Nušić – OŽALOŠĆENA PORODICA

reditelj, scenograf i kostimograf – Miroslav BENKA, maska – Dragan JEREMIĆ

u l o g e
Branislav ČUBRILO (Agaton), Slavoljub MATIĆ (Tanasije), Branislav ŠIBUL (Proka), Dragan OSTOJIĆ (Trifun), Deže BERTA (Mića), Aleksandar ČEŠLJEVIĆ (Advokat), Darinka ĆUK (Simka), Zora PETE (Vida), Dragana ČRETNIK-LAZIĆ (Gina), Snežana POPESKOV (Sarka), Gordana RAUŠKI (Danica), Jovan KUZMANČEV (Pok. Mata Todorović)


30. maj 1995. Pozorište „Boško Buha“, Beograd
Igor Bojović – MAČOR U ČIZMAMA

reditelj – Milan KARADŽIĆ, scenograf – Geroslav ZARIĆ, kostimograf – Božana JOVANOVIĆ, muzika – Ljubomir NINKOVIĆ, scenski pokret – Sonja LAPATANOV, maska – Tihomir MAČKOVIĆ, lektor – Ljiljana MRKIĆ-POPOVIĆ, scenske borbe – Stanislava ŽIVKOVIĆ, producent – Marija JELIČIĆ

u l o g e
Nenad NENADOVIĆ (Msje Žak), Predrag PANIĆ (Mlinar Žil; Mačor Fjodor), Ivan TOMIĆ (Petit), Dejan LUTKIĆ (Žerar), Goran ŠUŠLJIK (Todor), Vladan DUJOVIĆ (Div le Giš), Vjera TRIFUNOVA-MUJOVIĆ (Princeza Anastazija), Jelica TESLIĆ (Vikontesa Agnesa), Aleksandar GORANIĆ (Kralj Luj Zaboravni), Dragoljub DENDA (General le Bre)


30. maj 1995. Ister teatar, Beograd
Irina Gilić / Nenad Jelić / Anđelija Todorović – OSTRVO – PLES ATOMA

kostimograf – Bojana ĐUROVIĆ-RISTIĆ, scenograf – Ivana VLAJKOVIĆ-ČOLIĆ

p l e š u
Anđelija TODOROVIĆ (Paun; Van Gog; Putnik), Danica ARAPOVIĆ (Šaman; Don Huan; Plesačica), Jelena JOVIĆ (Vrač; Kralj; Opsenar), Milica RISOVIĆ (Vuk; Luda; Maneken)


31. maj 1995. Narodno pozorište, Sombor
Petar Grujičić – FIŠKAL GALANTOM

reditelj – Dušan PETROVIĆ, scenograf – Mileta LESKOVAC, kostimograf – Branka PETROVIĆ, muzika – Predrag VRANEŠEVIĆ, scenski pokret – Vera OBRADOVIĆ-LJUBINKOVIĆ, asistent reditelja – Nikola IVOŠEVIĆ

u l o g e
Saša TORLAKOVIĆ (Šamika Kirić), David TASIĆ (Sofra Kirić), Bogdanka SAVIĆ (Soka Kirić), Branka ŠELIĆ (Katica Kirić), Slobodan TEŠIĆ (Pera Kirić), Biljana MILIKIĆ (Juca; Druga Talijanka), Saša MORIC (Anica), Tatjana ŠANTA-TORLAKOVIĆ (Lujza), Bogomir ĐORĐEVIĆ (Polaček), Bora NENIĆ (Čamča), Ksenija MARIĆ (Ružica), Radoje ČUPIĆ (Cehmajstor), Vladimir AMIDŽIĆ (Svećenik; Jucina majka), Srđan ALEKSIĆ (Pepi; Klaudio), Šandor JUNG (Pandur), Zdravko PANIĆ (Pop), Ljiljana MARKOVINOVIĆ (Krauzovica), Radojko MALBAŠA (Profesor; Urednik novina), Pero STOJANČEVIĆ (Ispitanik; Novinar), Jelica PETROVIĆ (Prva Talijanka), Danilo GAVRILOV (Gondolijer), Aleksandar LAKIĆ (Jucin brat), Izabela NIKOLIĆ (Jucina sestra), Aleksandar KOVAČ (Prvi đak), Aleksandar KORUGA (Drugi đak), Bojana ŠAŠA (Švabica)


1. jun 1995. Novosadski dramski teatar, Novi Sad
Siniša Kovačević – JANEZ

reditelj i scenograf – Ljuboslav MAJERA, kostimograf – Vanja POPOVIĆ, muzika – Miroljub ARANĐELOVIĆ Rasinski

u l o g e
Stevan GARDINOVAČKI (Janez Kranjc), Mirjana GARDINOVAČKI (Ristana Kranjc), Aleksandra PLESKONJIĆ-ILIĆ (Tatjana Nikodijević), Srđan TIMAROV (Gorazd Kranjc), Bojana STEVANOV (Jovana), Ivana STEVANOV (Magda), Vladislav KAĆANSKI (Rodoljub), Vasa VRTIPRAŠKI (Konobar), Novak BILBIJA (Potpukovnik)


2. jun 1995. Pozorište na Terazijama, Teatar „T“, Beograd
Nepoznati autor – LUKRECIJA iliti ŽDERO

adaptator – Anton KOLENDIĆ, reditelj – Jagoš MARKOVIĆ, scenograf – Geroslav ZARIĆ, kostimograf – Zora MOJSILOVIĆ, muzika – Ljubomir NINKOVIĆ, scenski pokret – Sonja LAPATANOV, lektor – Ljiljana MRKIĆ-POPOVIĆ

u l o g e
Dragan KRSMIĆ (Antonio), Danica MAKSIMOVIĆ (Elena), Vladan SAVIĆ (Džono), Goran ŠUŠLJIK (Skapin), Bata PASKALJEVIĆ (Trojo), Maja NOVELJIĆ (Lukrecija), Janoš TOT (Ždero), Dragan VUJIĆ (Dotur), Nebojša KUNDAČINA (Frano), Dragica RISTANOVIĆ (Esmeralda), Barbara MILOVANOV (Đina), Mira GRGIN (Negovateljica od gospara Troja), Dragan DAMJANOVIĆ (Sluga)